Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / I Kongres Biznesu, czyli polowanie na Słonia

I Kongres Biznesu, czyli polowanie na Słonia

4 października w warszawskim centrum konferencyjnym Sound&Garden odbędzie się I Kongres Biznesu – spotkanie networkingowe osób piastujących najwyższe stanowiska w przedsiębiorstwach sektora MŚP. „Świat DRUKU” jest wśród patronów medialnych wydarzenia.

Cięcia kosztów, zwolnienia, bankructwa...Osoby zarządzające na co dzień stykają się z problemami, których rozwiązanie nie jest oczywiste. Wiedza, doświadczenie – dziś teoria zarządcza wystawiona została na wielką próbę. Mimo kryzysu wiemy, że szansa na rozwój jest w zasięgu ręki, a pieniądze leżą na ulicy. Wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć...
W warszawskim centrum konferencyjnym Sound&Garden, oficjalnie otwartym w lipcu tego roku miało, spotkają się specjaliści w dziedzinie zarządzania. Wśród prelegentów nie zabraknie takich nazwisk jak Grzegorz Turniak – orędownik idei networkingu, minglingu, zarządzania talentami i karierą. Wraz ze swoim profesjonalnym zespołem pomoże każdemu uczestnikowi bezpiecznie wyjść ze strefy komfortu i nawiązać wartościowe kontakty, taktownie nawiązać rozmowy, przedstawić sobie nawzajem uczestników od momentu rejestracji do rozpoczęcia konferencji, połączyć osoby, które nie miały znajomych wśród gości kongresu.
Od kilku lat coraz więcej firm oczekuje od swoich pracowników posiadania szerokiej i mocnej sieci kontaktów. Konferencje i seminaria są jedną z okazji do ich nawiązywania. Niestety ponad 70% ich uczestników nie czuje się komfortowo w „przełamywaniu lodów” podczas takich wydarzeń. Klienci koncentrują się głównie na warstwie merytorycznej konferencji, tracąc unikalną okazję stworzoną przez organizatorów eventu. Bez wspomagania (icebreaker) organizatorów mingling ułatwiający wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami jest zazwyczaj niewielki. Wynika to z wielu powodów, np. nie wiedzą oni: po co zawierać nowe znajomości, jak to robić, czego nie robić, jak podtrzymywać nawiązane relacje.
„Zapewne wielu z nas uczestniczyło w niejednym kongresie, konferencji, szkoleniu tudzież warsztatach. Zazwyczaj jednak swój udział ograniczamy do bacznego notowania tego, co przekazują nam prowadzący. Ilu z nas podczas tego typu spotkań może pochwalić się licznymi kontaktami? – zadaje pytanie organizatorka spotkania, Daria Kostera. – Osobiście jestem wielkim zwolennikiem networkingu. To chociażby dzięki niepowtarzalnym kontaktom mam możliwość 4 października spotkać się z najlepszymi Top Managerami z tak wielu branż”.
BNI Polska, odpowiedzialna za cykl networkingowy podczas I Kongresu Biznesu, pokaże, że takie moderowane sesje przynoszą dodatkowe korzyści związane z wymianą wiedzy i doświadczeń oraz dostarczają wiele satysfakcji uczestnikom, a organizatorom możliwość skorzystania w zasady wzajemności.
Niezaprzeczalną wartością I Kongresu Biznesu, organizowanego pod patronatem Konfederacji Lewiatan, są spotkania warsztatowe oraz prelekcje wykładowców – praktyków. Prócz wspomnianego Grzegorza Turniaka na spotkaniu gościć będą: Krzysztof Chlebiński, Krzysztof Murzyn, Witold Jan Czarnocki, Jacek Gałązka i Artur Sójka.
4 października w godzinach od 9.00 do 18.00 ponad 150 Top Managerów reprezentujących różne branże z sektora MŚP będzie miało okazję wziąć udział w „sporcie kontaktowym”, który przygotuje uczestników do tworzenia sojuszy z wartościowymi partnerami, korzystania z wiedzy, pomysłów i umiejętności szerokiego kręgu ludzi, zmniejszania stresu związanego z działalnością dzięki życzliwości otaczających każdego z nas osób oraz zwiększania zysków i wartości firmy.
Polowanie na Słonia to temat jednego z wykładów. To metaforyczne określenie recepty na pozyskanie i utrzymanie dużych klientów, z którymi uczestnicy chcą podpisać gigantyczne kontrakty. Dzięki doświadczeniu w międzynarodowych korporacjach (Neumann, SAP, jobpilot.pl) wykładowcy przekażą wiedzę popartą namacalnymi wynikami.
Zarządzanie to nie tylko kontrakty. Dużą rolę odgrywają pracownicy, którzy nie tylko mogą pomóc w zdobyciu najlepszego klienta, ale także powinni zadbać o to, aby jego obsługa, na najwyższym poziomie, była godna późniejszych rekomendacji. Metody skutecznego zarządzania opartego na motywowaniu, plusy i minusy „luzu” wewnątrz organizacji, a także „dokręcanie śruby” przedstawione zostaną w sposób warsztatowy, aby jak najbardziej znaleźć przełożenie na realia każdej z firm.
„Prelegenci I Kongresu Biznesu to osoby najlepsze w swojej dziedzinie – zapewnia Daria Kostera z wydawnictwa Unit – to także biznesowi pasjonaci, którzy na pewno zarażą wszystkich uczestników swoim niepowtarzalnym podejściem do, wydawać by się mogło, typowych dziedzin życia każdej z firm”.
Organizatorem spotkania jest Unit Wydawnictwo Informacje Branżowe.
Koszt uczestnictwa – 500 zł.
Sponsorami spotkania są: OKI, ActiveJet, Biuro Plus, Kris – Expression, Leviatan-Poligrafia, PBS Connect, 2x3.
Partnerami I Kongresu Biznesu są: BiuroSi, Jasmin Zäsar, Przyjazna Firma, BNI, Grupa Unity, Wellness&Beauty Natural Spa, MerPlus, Teatr Sabat.
Patronat Honorowy sprawuje Konfederacja Lewiatan.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W tym roku Igepa Polska Sp. z o.o., dystrybutor m.in. papierów poligraficznych, biurowych i materiałów dla reklamy wizualnej, obchodzi jubileusz ćwierćwiecza działalności w Polsce. Świętowaniu towarzyszy hasło: „25 lat Igepa Polska. Z Wami. Dla Was. Dzięki Wam”.

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejną edycję studiów Podyplomowych „Inżynieria Produkcji w Poligrafii” w roku akademickim 2020/2021. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw, zakładów poligraficznych, nauczycieli szkół o kierunku poligraficznym oraz innych pracowników związanych z przemysłem poligraficznym i opakowaniowym. Rekrutacja trwa do 30 września 2020 r.

Niemiecka firma KHS ogłosiła, że jej system Innopack Kisters oferuje teraz możliwość zbiorczego owijania puszek na żywność i napoje w papier, co stanowi alternatywę dla folii termokurczliwych i opakowań kartonowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.