Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / III Kongres Przemysłu Opakowań już we wrześniu

III Kongres Przemysłu Opakowań już we wrześniu

Polska Izba Opakowań organizuje w tym roku trzecią edycję Kongresu Przemysłu Opakowań. Wydarzenie odbędzie się 27 września. Tegoroczny Kongres z wiodącym tematem „Opakowania w łańcuchu dostaw” ma na celu ukazanie roli opakowania jako ważnego czynnika decydującego o bezpieczeństwie wyrobu w drodze od jego producenta do końcowego użytkownika (klienta, konsumenta). „Jest kilka newralgicznych miejsc sprzyjających powstawaniu strat w całym procesie logistycznym” – wyjaśnia Wacław Wasiak, dyrektor Polskiej Izby Opakowań.

„Należą do nich: pakowanie produktu do opakowania, magazynowanie, transport, rozpakowywanie. We wszystkich stadiach tego procesu uczestniczy opakowanie. Od jego dostosowania do technologii (sposobu) pakowania zależy, czy nie będzie strat produktu. Operacje magazynowania wymagają odpowiedniego postępowania z opakowaniem. W transporcie produktu do magazynu, sklepu i konsumenta istnieje wiele sytuacji krytycznych, w których opakowanie może ulec uszkodzeniu, a w rezultacie dojdzie do strat produktu.
Z analiz przeprowadzonych w Izbie wynika, iż straty spowodowane niewłaściwym pakowaniem, magazynowaniem i transportem mogą sięgać 20–25% wartości wyprodukowanego towaru. To bardzo niepokojący wskaźnik. Prawie połowa tych strat powstaje z winy wadliwego pakowania i wadliwych opakowań. Druga połowa – z winy złego magazynowania i transportu. Z różnych powodów nawet silnej gospodarki nie stać na takie straty. Stąd warto i trzeba doskonalić łańcuch dostaw, a w tym także opakowania. I temu celowi poświęcony będzie tegoroczny Kongres Przemysłu Opakowań”.
Kongres skierowany jest do: projektantów i producentów opakowań, producentów pakowanych produktów, kadry kierowniczej centrów logistycznych i magazynów, przedstawicieli sieci handlowych i pracowników sklepów, wszystkich, którzy w swojej pracy spotykają się z opakowanymi produktami. Udział w Kongresie zapowiedzieli przedstawiciele praktyki oraz nauki.
Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia:

10:00–10:30 Rejestracja uczestników (I przerwa kawowa)
10:30–10:50 Sesja inauguracyjna
10:50–12:10 I sesja referatowa: Łańcuch dostaw a opakowania
10:50–11:10 Łańcuch logistyczny. Struktura. Podstawowe ogniwa i funkcje (dr inż. Ireneusz Fechner, Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu)
11:10–11:30 Rola i udział opakowań w łańcuchu dostaw (dr inż. Agnieszka Cholewa-Wójcik, UE w Krakowie)
11:30–11:50 Opakowania aktywne w łańcuchu dostaw – z doświadczeń firmy Pomona Company Ltd. (Jacek Wykrytowicz)
11:50–12:10 Między efektownością a efektywnością – czyli poszukiwanie synergii logistycznej opakowań w łańcuchu dostaw (prof. dr hab. Mariusz Jedliński, Uniwersytet Szczeciński, Polskie Towarzystwo Logistyczne)
12:10–12:30II przerwa kawowa
12:30–13:50 II sesja referatowa: Bezpieczeństwo opakowań i produktów w łańcuchu dostaw
12:30–12:50 Bezpieczeństwo opakowań żywności w łańcuchu dostaw (prof. dr hab. Małgorzata Lisińska-Kuśnierz, dr inż. Agnieszka Kawecka, UE Kraków)
12:50–13:10 Opakowania dla materiałów niebezpiecznych w świetle przepisów międzynarodowych (mgr inż. Andrzej Milewski, COBRO – Instytut Badawczy Opakowań)
13:10–13:30 Zasady zabezpieczania ładunków w transporcie drogowym (dr inż. Dariusz Starkowski, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile)
13:30–13:50 Bezpieczeństwo ładunków w łańcuchu dostaw – studium przypadków (mgr inż. Dariusz Pyś, COBRO – Instytut Badawczy Opakowań)
13:50–14:30 Lunch
14:30–16:10 III sesja referatowa: Doskonalenie łańcucha dostaw
14:30–14:50 Technologie informatyczne w integracji i doskonaleniu łańcucha logistycznego z wykorzystaniem znakowania opakowań (mgr Anna Kosmacz-Chodorowska, Instytut Logistyki i Magazynowania)
14:50–15:10 Znaczenie ekoprojektowania w doskonaleniu łańcucha dostaw (dr inż. Joanna Witczak, UE Poznań)
15:10–15:30 Rola modularyzacji opakowań w koncepcji fizycznego Internetu (mgr Piotr Hachuła, Instytut Logistyki i Magazynowania)
15:30–15:50 Kształcenie w zakresie logistyki jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku (dr Leszek Reszka, Uniwersytet Gdański)
15:50–16:10 Palety drewniane – znane opakowanie, nowe wyzwania (mgr Paweł Wojciechowski, PKN EPAL)
16:10–17:00 Sesja plenarna (dyskusja)
UWAGA: Ponadto w kongresowej monografii zamieszczone będą (bez prezentacji w trakcie obrad) następujące referaty: Rola podmiotów tworzących łańcuch opakowań w edukacji ekologicznej społeczeństwa (dr inż. Agnieszka Cholewa-Wójcik, UE w Krakowie) i Kształcenie kadr dla logistyki – doświadczenia, kierunki zmian (dr inż. Ireneusz Fechner, Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu)
17:00–18:45 Ceremonia zamknięcia Kongresu. Wręczenie nominacji do tytułów: „Zasłużony dla Przemysłu Opakowań” i „Firma Zasłużona dla Przemysłu Opakowań”. Wręczenie nagród laureatom Konkursu PakStar i Student PakStar
19:00–22:00 Wieczór (gala) z okazji jubileuszu XXX edycji targów Taropak oraz III Kongresu Przemysłu Opakowań

„Świat DRUKU” objął wydarzenie patronatem medialnym.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.