Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Iggesund nagrodzony za proekologiczność

Iggesund nagrodzony za proekologiczność

Firma Iggesund podjęła ważną inicjatywę na rzecz zmniejszenia wpływu swoich działań związanych z porodukcją papieru na środowisko naturalne, co spotkało się z pozytywnym przyjęciem. Jesienią ub. przedstawiciele branży papierowo-celulozowej uhonorowali firmę nagrodą w kategorii Bio Strategy of the Year. Została ona przyznana w uznaniu inwestycji mających na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla z paliw kopalnych.

Kluczowa inwestycja w turbinowy kocioł sodowy w szwedzkim zakładzie Iggesund sprawiła, że ograniczono w nim wykorzystanie paliw kopalnych o niemal 95%, a co za tym idzie, praktycznie udało się osiągnąć samowystarczalność w zakresie elektryczności. Natomiast kocioł na biomasę w angielskim zakładzie w Workington pozwolił na całkowite uniezależnienie się od paliw kopalnych i dostawę tzw. zielonej energii do krajowej sieci energetycznej. Roczne ograniczenie dwutlenku węgla pochodzącego z paliw kopalnych w obu zakładach odpowiada wyeliminowaniu z ruchu drogowego ponad 85 tys. samochodów.
W październiku ub.r. grupa Holmen, do której należy Iggesund Paperboard, została zaliczona do listy „A” w ramach indeksu CDP Climate Performance Leadership Index 2014. CDP (Carbon Disclosure Project) to międzynarodowa organizacja non-profit, która jako jedyna na świecie dysponuje systemem oceny, raportowania, wykorzystywania i udostępniania istotnych informacji dotyczących środowiska.
Lista „A” obejmuje 187 przedsiębiorstw aktywnych na arenie światowej, które poczyniły największe postępy pod względem ograniczenia emisji dwutlenku węgla i zarządzania ryzykiem biznesowym związanym ze zmianami klimatu.
W 2013 grupa dołączyła również do inicjatywy ONZ Global Compact, zrzeszającej sto czołowych przedsiębiorstw działających zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Pod koniec 2014 ogłoszono wyniki oceny przeprowadzanej w ramach projektu. Grupa Holmen ponownie znalazła się w zestawieniu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA niedawno rozpoczęła pracę krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie, maszyna oferuje najwyższą jakość w kontekście realizowanych w niej procesów cięcia papieru.

Firma EFI poinformowała o poszerzeniu swojej oferty o zautomatyzowane, intuicyjne narzędzie mające ułatwić klientom zarządzanie zapasami i składanie zamówień – MarketDirect Fulfillment. Jak podaje producent oprogramowania, jego podstawowymi cechami są prostota i wszechstronność.

Muzeum Papiernictwa zaprasza do udziału w wernisażu on-line wystawy „Sztuka pisania”, który zostanie wyemitowany na żywo 11 lipca o godz. 17.00. Podczas streamingu Ewa Landowska – autorka wystawy – opowie o ekspozycji oraz wprowadzi widzów w tajniki pięknego pisania. Wystawę w Dusznikach-Zdroju będzie można oglądać do października br. Muzeum wznowiło działalność z zachowaniem zasad ostrożności.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.