Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Innowacyjne rozwiązania cyfrowe do produkcji wąskowstęgowej

Innowacyjne rozwiązania cyfrowe do produkcji wąskowstęgowej

Fot. Mark Andy

Firma Mark Andy, z uwagi na pandemię, kontynuuje działania związane ze zdalnymi prezentacjami swoich rozwiązań dla klientów z różnych stron świata. 24 lipca br., wspólnie z jej indyjskim partnerem handlowym – Flexo Image Graphics – zorganizowała webinarium pod hasłem „Cyfrowe rozwiązania z oferty Mark Andy”. Podczas wirtualnego spotkania, w którym wzięli udział klienci z Azji, Australii, USA, Kanady oraz Europy, zaprezentowane zostały maszyny Mark Andy, bazujące na technologii cyfrowej, m.in. Digital Series HD zainstalowana w warszawskim centrum demonstracyjnym.

„Webinarium było inicjatywą naszego indyjskiego partnera – firmy Flexo Image Graphics. Dzięki współczesnej technologii nasi klienci z różnych części świata mogli wziąć udział w teoretycznych i praktycznych prezentacjach cyfrowych rozwiązań Mark Andy, które były realizowane z kilku lokalizacji: Indii, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Spotkały się one z dużym zainteresowaniem, czego dowodem były liczne pytania, spływające zarówno w trakcie, jak i po wydarzeniu” – mówi Tom Cavalco, Executive Vice President w firmie Mark Andy.
Flexo Image Graphics jest dystrybutorem rozwiązań fleksograficznych różnych producentów na rynku indyjskim oraz w innych krajach regionu. Zatrudnia ponad 30 osób, posiada oddziały w Delhi, Chennai, Bombaju oraz Dubaju. Od 2000 r. reprezentuje w tym regionie świata na zasadach wyłączności firmę Mark Andy, czego rezultatem jest ok. 220 użytkowników maszyn tego producenta w Indiach i krajach ościennych. Obecnie jednym z jej priorytetów jest wypromowanie wśród swoich klientów rozwiązań Mark Andy wykorzystujących technologię cyfrową.

Podczas webinarium przedstawiciel producenta zaprezentował wizję działania firmy oraz portfolio ze szczególnym uwzględnieniem wąskowstęgowych maszyn drukujących – fleksograficznych, ale przede wszystkim cyfrowych i hybrydowych, będących głównym tematem wydarzenia. Wiele miejsca poświęcono technicznym aspektom urządzeń z serii Digital Pro i Digital Series HD, bazujących na technologii cyfrowej i zdobywających coraz większą popularność wśród klientów z całego świata. „Rynek azjatycki, także indyjski, wciąż bazuje na technologii konwencjonalnej, więc bardzo cieszymy się z licznej frekwencji klientów z tego regionu. Zadawane pytania były bardzo konkretne i wskazywały, że część klientów z regionu azjatyckiego bardzo poważnie rozważa inwestycję w maszyny bazujące na technologii cyfrowej” – podkreśla Lena Chmielewska-Bontron, kierująca marketingiem Mark Andy w Europie i będąca koordynatorem wydarzenia.
Po części teoretycznej zaprezentowana została maszyna Digital Series HD, zainstalowana w warszawskim centrum demonstracyjnym Mark Andy Europe. Jest to jeden z najnowszych modeli amerykańskiego producenta, bazujący na technologii cyfrowej. Prezentację, poprowadzoną przez Phila Baldwina, zwieńczyły odpowiedzi zadawane przez klientów. Dotyczyły one różnych aspektów wdrożenia technologii cyfrowej czy też porównania rozwiązań hybrydowych i konwencjonalnych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kto jeszcze nie odnowił prenumeraty „Świata DRUKU” na rok 2021 lub waha się, czy dołączyć do grona stałych czytelników naszego miesięcznika, niech się spieszy, bo już wkrótce światło dzienne ujrzy styczniowy numer, a w nim wiele bardzo ciekawych artykułów. Napiszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, będzie też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty znajdą Państwo TUTAJ. Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych. Zapraszamy!

Ze względu na odwołanie targów Rema firma Atrium organizuje dodatkową edycję odbywających się cyklicznie dni otwartych poświęconych drukowi wielkoformatowemu. Wydarzenie, któremu patronuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w dniach 3–5 lutego br. w opolskim centrum demonstracyjnym dystrybutora. Uczestnicy będą mogli poznać możliwości i przetestować kilkanaście maszyn takich marek jak Mutoh, EFI, Artemis, Summa, Neolt oraz media do druku marki Ikonos. Będzie także można zasięgnąć porad specjalistów w sprawie optymalnego doboru rozwiązań.

Nowa edycja Katalogu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych 2021 jest już na rynku. Publikacja ta stanowi praktyczny przewodnik i skuteczne narzędzie dla pracowników działów marketingu i promocji, prezentujące bazę liderów rynku upominków reklamowych i szeroko pojętej reklamy. Katalog PIAP 2021 w wersji drukowanej powstał w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, dostępny jest również w wersji online.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.