Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Jak będą wyglądały wrześniowe targi Fachpack?

Jak będą wyglądały wrześniowe targi Fachpack?

Organizator Międzynarodowych Targów Opakowań, Technologii, Procesów i Logistyki FachPack poinformował, że przyjął dwutorową koncepcję przygotowania tegorocznej edycji, zaplanowanej na termin 28–30 września. Jeśli sytuacja pozwoli na zorganizowanie targów w NürnbergMesse, wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej – będzie można w nim wziąć udział albo osobiście, odwiedzając centrum wystawowe w Norymberdze, albo skorzystać z możliwości zwiedzania hal w świecie wirtualnym. Natomiast jeśli ze względu na rozwój pandemii nie będzie można zorganizować targów na żywo, odbędą się one całkowicie wirtualnie.

Jak wyjaśnia Heike Slotta, dyrektor wykonawcza NürnbergMesse, w ten sposób firma chce się zabezpieczyć i przygotować na każdy scenariusz, by długo oczekiwane wydarzenie miało szansę na sukces. Prace przy organizacji targów są mocno zaawansowane, zespół Fachpack działa z założeniem, że targi stacjonarne będą możliwe. W związku z tym pracuje nad odpowiednim, uwzględniającym wszelkie wytyczne dotyczące bezpieczeństwa, rozmieszczeniem 860 firm (taka liczba zarejestrowała się do dzisiaj) w halach wystawowych, a także przygotowuje atrakcyjny program wydarzeń towarzyszących i opracowuje kompleksową koncepcję higieny, która zagwarantuje bezpieczeństwo wystawcom i innym uczestnikom wydarzenia.

Jednocześnie zespół opracowuje platformę cyfrową o nazwie myFACHPACK, która będzie oferować uczestnikom targów dodatkowe korzyści, takie jak możliwość kojarzenia i nawiązywania kontaktów między dostawcami i klientami jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia. Spersonalizowane propozycje kontaktów powstają w oparciu o dane z wyszukiwarek lub deklarowane osobiste zainteresowania uczestników. Dodatkową atrakcją będzie dostęp do bogatego programu prezentacji produktów na żywo w Internecie. W trakcie trwania targów na trzech forach: Packbox, Techbox oraz Innovationbox będą odbywać się prelekcje, prezentacje i dyskusje panelowe, które będzie można obejrzeć również po zakończeniu targów. Informacje o produktach i firmach prezentowane na fizycznych stoiskach wystawienniczych zostaną uzupełnione o materiały cyfrowe na platformie myFACHPACK. Profile wystawców zostaną wzbogacone o nowe funkcje, takie jak filmy wideo, czaty, wirtualne pokoje spotkań, rozmowy czy prezentacje. Dzięki temu cyfrowemu rozszerzeniu stacjonarnego wydarzenia organizatorzy chcą zapewnić wszystkim uczestnikom możliwie najszerszą paletę atrakcji, wiedzy i dostępu do najnowszych technologii. Więcej informacji na stronie fachpack.de.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.