Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Jesienią kolejna edycja targów InPrint

Jesienią kolejna edycja targów InPrint

Najbliższa edycja międzynarodowej wystawy poświęconej rozwiązaniom niezbędnym dla całego łańcucha dostaw technologii druku do produkcji przemysłowej odbędzie się w dniach 12–14 listopada 2019 r. w Monachium. InPrint to targi goszczące naprzemiennie w Monachium i Mediolanie, podczas których swoją ofertę prezentują producenci maszyn i systemów drukujących, farb drukarskich i komponentów, dostawcy sprzętu do przetwarzania i wykańczania oraz twórcy oprogramowania. W ciągu zaledwie kilku lat organizatorom udało się stworzyć wydarzenie o już ugruntowanej pozycji w branży poligraficznej – pięć miesięcy przed dniem otwarcia ponad 100 wystawców z 15 krajów potwierdziło już swój udział, rezerwując prawie trzy czwarte dostępnej powierzchni wystawienniczej.

Jak poinformowała firma Mack Brooks Exhibitions, organizator wydarzenia, poprzednia edycja targów organizowana w Monachium (w 2017 r.) przyciągnęła około 3 tys. branżowych gości z 63 krajów. W tym roku na targach silnie widoczny będzie trend w kierunku indywidualizacji. Rynek usług, w tym branża poligraficzna, zauważa ogromny, stale rosnący popyt na personalizowane rozwiązania, limitowane edycje i zindywidualizowane produkty. Otwiera to możliwości zarówno dla dostawców technologii druku, jak i producentów przemysłowych, którzy już wiedzą, że aby zyskać przewagę konkurencyjną i zwiększyć wartość swoich produktów, muszą wdrażać innowacyjne technologie druku w ramach istniejących linii produkcyjnych. Dzięki nim mogą oszczędnie drukować na różnych powierzchniach i podłożach – płaskich, zakrzywionych i cylindrycznych powierzchniach, wykonanych z tworzyw sztucznych, drewna, folii, tekstyliów, szkła, ceramiki i metalu, a także stosować zadruk funkcjonalny na komponentach samochodowych, opakowaniach i odzieży, do produkcji drukowanej elektroniki, dekoracyjnego wykończenia podłóg czy innych elementów wyposażenia i dekoracji wnętrz. W ostatnich latach wielu dostawców technologii pracowało we wspólnych projektach i partnerstwach, tworząc innowacje w wielu sektorach produkcji przemysłowej, takie jak inteligentne rozwiązania opakowaniowe, drukowaną elektronikę, druk funkcjonalny na tkaninach i foliach, personalizację produktów, dekoracje podłóg i mebli, a także aplikacje w sektorach modowym czy motoryzacyjnym.

Specjaliści z branży poligraficznej i wielu innych sektorów przemysłu (takich jak np. lotnictwo, architektura i projektowanie, motoryzacja, produkcja towarów konsumpcyjnych, produkcja sprzętu medycznego, AGD i RTV) szukają nowych rozwiązań na targach InPrint. „InPrint pokazuje, że druk przemysłowy jest rozwijającym się rynkiem o ogromnym potencjale innowacyjnym w Niemczech i w całej Europie. Pokazuje również, że produkty drukowane zyskały ogromne znaczenie dla produkcji i wartości dodanej w wielu branżach. To wydarzenie pełni rolę barometru biznesowego rozwoju branży druku przemysłowego” – mówi Holger Busch, dyrektor zarządzający Niemieckiego Stowarzyszenia na rzecz Druku i Mediów w Bawarii (VDMB). W podobnym tonie wypowiada się Nicola Hamann, dyrektor zarządzający Mack Brooks Exhibitions: „Branża druku jest coraz bardziej otwarta na nowe partnerstwa i modele biznesowe, co prowadzi do ewolucji możliwości technicznych w produkcji przemysłowej. Sukces InPrint polega na zdolności wspierania innowacji i przyciągania społeczności otwartej na dyskusje oraz pozyskiwanie nowych rozwiązań”.

Towarzyszący targom trzydniowy program konferencji zaoferuje wgląd w najnowsze zmiany na rynku, trendy technologiczne i innowacyjne projekty. Wśród poruszanych tematów znajdą się między innymi: technologie głowic drukujących, atramenty, technologie przetwarzania, integrację maszyn, oprogramowanie, robotykę, drukowaną elektronikę, druk 3D, przykłady projektów wdrożeniowych oraz badania i rozwój rynku. Udział we wszystkich forach i konferencjach jest bezpłatny.

Sprzedaż biletów wstępu na targi InPrint w zniżkowej cenie rozpocznie się jesienią za pośrednictwem internetowego sklepu biletowego. Bilety można będzie kupić również w pełnej cenie na miejscu. Więcej informacji na stronie www.inprintmunich.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu