Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Jesienią kolejna edycja targów InPrint

Jesienią kolejna edycja targów InPrint

Najbliższa edycja międzynarodowej wystawy poświęconej rozwiązaniom niezbędnym dla całego łańcucha dostaw technologii druku do produkcji przemysłowej odbędzie się w dniach 12–14 listopada 2019 r. w Monachium. InPrint to targi goszczące naprzemiennie w Monachium i Mediolanie, podczas których swoją ofertę prezentują producenci maszyn i systemów drukujących, farb drukarskich i komponentów, dostawcy sprzętu do przetwarzania i wykańczania oraz twórcy oprogramowania. W ciągu zaledwie kilku lat organizatorom udało się stworzyć wydarzenie o już ugruntowanej pozycji w branży poligraficznej – pięć miesięcy przed dniem otwarcia ponad 100 wystawców z 15 krajów potwierdziło już swój udział, rezerwując prawie trzy czwarte dostępnej powierzchni wystawienniczej.

Jak poinformowała firma Mack Brooks Exhibitions, organizator wydarzenia, poprzednia edycja targów organizowana w Monachium (w 2017 r.) przyciągnęła około 3 tys. branżowych gości z 63 krajów. W tym roku na targach silnie widoczny będzie trend w kierunku indywidualizacji. Rynek usług, w tym branża poligraficzna, zauważa ogromny, stale rosnący popyt na personalizowane rozwiązania, limitowane edycje i zindywidualizowane produkty. Otwiera to możliwości zarówno dla dostawców technologii druku, jak i producentów przemysłowych, którzy już wiedzą, że aby zyskać przewagę konkurencyjną i zwiększyć wartość swoich produktów, muszą wdrażać innowacyjne technologie druku w ramach istniejących linii produkcyjnych. Dzięki nim mogą oszczędnie drukować na różnych powierzchniach i podłożach – płaskich, zakrzywionych i cylindrycznych powierzchniach, wykonanych z tworzyw sztucznych, drewna, folii, tekstyliów, szkła, ceramiki i metalu, a także stosować zadruk funkcjonalny na komponentach samochodowych, opakowaniach i odzieży, do produkcji drukowanej elektroniki, dekoracyjnego wykończenia podłóg czy innych elementów wyposażenia i dekoracji wnętrz. W ostatnich latach wielu dostawców technologii pracowało we wspólnych projektach i partnerstwach, tworząc innowacje w wielu sektorach produkcji przemysłowej, takie jak inteligentne rozwiązania opakowaniowe, drukowaną elektronikę, druk funkcjonalny na tkaninach i foliach, personalizację produktów, dekoracje podłóg i mebli, a także aplikacje w sektorach modowym czy motoryzacyjnym.

Specjaliści z branży poligraficznej i wielu innych sektorów przemysłu (takich jak np. lotnictwo, architektura i projektowanie, motoryzacja, produkcja towarów konsumpcyjnych, produkcja sprzętu medycznego, AGD i RTV) szukają nowych rozwiązań na targach InPrint. „InPrint pokazuje, że druk przemysłowy jest rozwijającym się rynkiem o ogromnym potencjale innowacyjnym w Niemczech i w całej Europie. Pokazuje również, że produkty drukowane zyskały ogromne znaczenie dla produkcji i wartości dodanej w wielu branżach. To wydarzenie pełni rolę barometru biznesowego rozwoju branży druku przemysłowego” – mówi Holger Busch, dyrektor zarządzający Niemieckiego Stowarzyszenia na rzecz Druku i Mediów w Bawarii (VDMB). W podobnym tonie wypowiada się Nicola Hamann, dyrektor zarządzający Mack Brooks Exhibitions: „Branża druku jest coraz bardziej otwarta na nowe partnerstwa i modele biznesowe, co prowadzi do ewolucji możliwości technicznych w produkcji przemysłowej. Sukces InPrint polega na zdolności wspierania innowacji i przyciągania społeczności otwartej na dyskusje oraz pozyskiwanie nowych rozwiązań”.

Towarzyszący targom trzydniowy program konferencji zaoferuje wgląd w najnowsze zmiany na rynku, trendy technologiczne i innowacyjne projekty. Wśród poruszanych tematów znajdą się między innymi: technologie głowic drukujących, atramenty, technologie przetwarzania, integrację maszyn, oprogramowanie, robotykę, drukowaną elektronikę, druk 3D, przykłady projektów wdrożeniowych oraz badania i rozwój rynku. Udział we wszystkich forach i konferencjach jest bezpłatny.

Sprzedaż biletów wstępu na targi InPrint w zniżkowej cenie rozpocznie się jesienią za pośrednictwem internetowego sklepu biletowego. Bilety można będzie kupić również w pełnej cenie na miejscu. Więcej informacji na stronie www.inprintmunich.com.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu