Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Jubileusz 60-lecia COBRPP

Jubileusz 60-lecia COBRPP

Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysły Poligraficznego świętuje w tym roku 60-lecie działalności. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 12 grudnia w gościnnych progach Departamentu Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na jubileusz przybyli przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z ośrodkiem, w tym reprezentanci izb branżowych, drukarń i mediów, a także rada naukowa oraz obecni i byli pracownicy ośrodka.

Gości powitał dyrektor COBRPP dr Jacek Hamerliński, który wygłosił również krótki referat przybliżający historię i obecną działalność ośrodka. Następnie wiceminister Paweł Lewandowski odczytał list gratulacyjny od ministra kultury Piotra Glińskiego oraz wręczył odznaczenia za długoletnią pracę zasłużonym pracownikom COBRPP. Po części oficjalnej odbyła się konferencja, podczas której mówiono m.in. o innowacyjnych technologiach dla przemysłu poligraficznego i opakowaniowego, standardach BHP i ochrony środowiska, edukacji poligraficznej o projektowaniu graficznym wydawnictw.

Zwieńczeniem popołudnia był okolicznościowy bankiet, podczas którego nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu i życzeń dalszych lat owocnej pracy ośrodka, do których przyłącza się również zespół „Świata DRUKU”.

Na szerszą relację z tego wydarzenia zapraszamy do styczniowego wydania naszego magazynu.

Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego powstał w 1959 roku jako Centralne Laboratorium Poligraficzne. Pod obecną nazwą ośrodek funkcjonuje od 1985 roku. Jak czytamy w dokumentach, „misją COBRPP jest zaspokajanie potrzeb naukowych i badawczo-wdrożeniowych w obszarze wydawniczym, poligraficznym i odbiorców druków przemysłowych. COBRPP pomaga firmom szeroko rozumianego rynku usług poligraficznych w inteligentnym i zrównoważonym rozwoju, wykorzystując cyfryzację oraz nanotechnologie i nanomateriały”.

COBRPP, jako instytut naukowy, prowadzi działalność w następujących obszarach: prace naukowe oraz badawczo-rozwojowe, wdrożenia innowacji do firm, współpraca przy projektach unijnych, ekspertyzy i opinie, usługi laboratoryjne, produkcja testowo-wdrożeniowa, szkolenia i konferencje, wdrażanie systemów zarządzania wg ISO, działalność wydawnicza (książki o tematyce poligraficznej oraz czasopismo naukowe poświęcone poligrafii „Acta Poligraphica”). Więcej informacji na temat ośrodka znajdą Państwo na stronie internetowej COBRPP http://www.cobrpp.com.pl/index.php

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.