Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Jubileuszowe targi Labelexpo Europe 2019

Jubileuszowe targi Labelexpo Europe 2019

Największe na świecie targi branży etykiet i nadruków na opakowaniach – Labelexpo Europe – odbędą się w Brukseli w dniach 24–27 września 2019 r. już po raz 40. W przestrzeniach dziewięciu hal Brussels Expo przez 4 dni ponad 600 wystawców zaprezentuje swoją ofertę maszyn drukarskich i urządzeń do druku etykiet, podłoży i farb drukarskich. Na wielu stoiskach będą prowadzone demonstracje „na żywo”. Dodatkowo w tym roku organizatorzy zapowiadają najbardziej rozbudowany w historii tego wydarzenia program edukacyjny.

Odwiedzający będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat opakowań elastycznych i etykiet samoprzylepnych na kursach mistrzowskich i warsztatach prowadzonych przez ekspertów. W odpowiedzi na duże zainteresowanie uczestników targów, odbędą się trzy kursy mistrzowskie prowadzone przez ekspertów (poświęcone opakowaniom elastycznym, tuszom, powłokom i lakierom oraz cyfrowemu drukowaniu etykiet i opakowań) oraz warsztaty na temat stosowania materiałów samoprzylepnych.

W programie wydarzeń towarzyszących znajdą się aż trzy premierowe. Będą to: strefa Flexible Packaging Arena (gdzie goście będą mogli porównać rozwiązania do druku opakowań giętkich w technologii konwencjonalnej i cyfrowej), strefa Brand Innovation Showcase (tam uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z metodami skutecznego promowania marki, zobaczyć nagradzane projekty etykiet i opakowań, a także wziąć udział w zorganizowanej wycieczce po kluczowych stoiskach dostawców prezentujących technologie i innowacje, które mogłyby pomóc w urzeczywistnieniu ich wizji) oraz Strefa Sustainability Insight Café (poświęcona najnowszym zrównoważonym produktom i usługom zaprojektowanym z myślą o bardziej ekologicznym przemyśle etykiet i opakowań).

Lisa Milburn, dyrektor zarządzający Labelexpo Global Series, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy zaoferować najbardziej obszerny program edukacyjny w 40-letniej historii Labelexpo Europe, dodając nowe programy eksperckie. Wystawa znana jest z tego, że odwiedzający mogą uzupełnić swoją wiedzę o najnowszych osiągnięciach technicznych i zobaczyć je w akcji na miejscu. Opakowania elastyczne to najbardziej intensywnie rozwijający się sektor branży poligraficznej, także dział etykiet samoprzylepnych dominuje wśród innych technologii etykietowych w Europie. Dlatego chcemy umożliwić specjalistom zaangażowanym w produkcję etykiet rozwój wiedzy poprzez organizowanie profesjonalnych platform edukacyjnych”.

Kursy i warsztaty mistrzowskie są płatne, liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.labelexpo-europe.com, tam także można zarejestrować swój udział w targach. Obszerną relację z wydarzenia znajdą Państwo we wrześniowym wydaniu „Świata DRUKU”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu