Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Jubileuszowe targi Labelexpo Europe 2019

Jubileuszowe targi Labelexpo Europe 2019

Największe na świecie targi branży etykiet i nadruków na opakowaniach – Labelexpo Europe – odbędą się w Brukseli w dniach 24–27 września 2019 r. już po raz 40. W przestrzeniach dziewięciu hal Brussels Expo przez 4 dni ponad 600 wystawców zaprezentuje swoją ofertę maszyn drukarskich i urządzeń do druku etykiet, podłoży i farb drukarskich. Na wielu stoiskach będą prowadzone demonstracje „na żywo”. Dodatkowo w tym roku organizatorzy zapowiadają najbardziej rozbudowany w historii tego wydarzenia program edukacyjny.

Odwiedzający będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat opakowań elastycznych i etykiet samoprzylepnych na kursach mistrzowskich i warsztatach prowadzonych przez ekspertów. W odpowiedzi na duże zainteresowanie uczestników targów, odbędą się trzy kursy mistrzowskie prowadzone przez ekspertów (poświęcone opakowaniom elastycznym, tuszom, powłokom i lakierom oraz cyfrowemu drukowaniu etykiet i opakowań) oraz warsztaty na temat stosowania materiałów samoprzylepnych.

W programie wydarzeń towarzyszących znajdą się aż trzy premierowe. Będą to: strefa Flexible Packaging Arena (gdzie goście będą mogli porównać rozwiązania do druku opakowań giętkich w technologii konwencjonalnej i cyfrowej), strefa Brand Innovation Showcase (tam uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z metodami skutecznego promowania marki, zobaczyć nagradzane projekty etykiet i opakowań, a także wziąć udział w zorganizowanej wycieczce po kluczowych stoiskach dostawców prezentujących technologie i innowacje, które mogłyby pomóc w urzeczywistnieniu ich wizji) oraz Strefa Sustainability Insight Café (poświęcona najnowszym zrównoważonym produktom i usługom zaprojektowanym z myślą o bardziej ekologicznym przemyśle etykiet i opakowań).

Lisa Milburn, dyrektor zarządzający Labelexpo Global Series, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy zaoferować najbardziej obszerny program edukacyjny w 40-letniej historii Labelexpo Europe, dodając nowe programy eksperckie. Wystawa znana jest z tego, że odwiedzający mogą uzupełnić swoją wiedzę o najnowszych osiągnięciach technicznych i zobaczyć je w akcji na miejscu. Opakowania elastyczne to najbardziej intensywnie rozwijający się sektor branży poligraficznej, także dział etykiet samoprzylepnych dominuje wśród innych technologii etykietowych w Europie. Dlatego chcemy umożliwić specjalistom zaangażowanym w produkcję etykiet rozwój wiedzy poprzez organizowanie profesjonalnych platform edukacyjnych”.

Kursy i warsztaty mistrzowskie są płatne, liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.labelexpo-europe.com, tam także można zarejestrować swój udział w targach. Obszerną relację z wydarzenia znajdą Państwo we wrześniowym wydaniu „Świata DRUKU”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Drukarnia Colours Factory jako pierwsza firma w Polsce i druga na świecie wdrożyła w 3. kwartale br. nowy system CtP firmy Agfa Offset, obejmujący wielkoformatową naświetlarkę Avalon N24-90XT oraz podajnik umożliwiający bezpośrednią obsługę palet – Skid Loader (to z kolei trzecie tego typu rozwiązanie w skali globalnej). Umowa pomiędzy obiema firmami uwzględnia też kontrakt płytowy, na bazie którego Agfa Offset stała się dostawcą materiałów wykorzystywanych przez drukarnię we wszystkich pracujących tu naświetlarkach CtP.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.