Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Już w listopadzie 6. targi Fast Textile

Już w listopadzie 6. targi Fast Textile

Już niebawem – w dniach 20–22 listopada 2019 r. – w Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędzie się szósta edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. Powstały one w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiej branży tekstylnej na wydarzenie poświęcone tej tematyce i szybko stały się największym przedsięwzięciem tego typu w Europie Środkowej. Głównym celem targów jest stworzenie przestrzeni umożliwiającej nawiązywanie relacji handlowych pomiędzy wystawcami a producentami odzieży, czemu sprzyja dogodna lokalizacja w centrum kraju.

Fast Textile przyciąga właścicieli firm polskich i zagranicznych, producentów i uczestników Międzynarodowych Targów Mody oraz wszystkich zainteresowanych branżą tekstylną. Podczas ubiegłorocznej edycji swoje produkty prezentowało 450 firm z 40 krajów. Jak podają organizatorzy, wydarzenie to odwiedziło ponad 30 tys. osób, z czego około 24 tys. odwiedzających było ukierunkowanych na zawieranie kontraktów i składanie zamówień – w tej grupie znaleźli się prezesi, dyrektorzy oraz menadżerowie dużych firm związanych z tekstyliami, jak również specjaliści ds. zakupów największych producentów odzieży.

W tym roku zaprezentowana zostanie jeszcze szersza oferta tekstyliów z całego świata. Na czas targów powstaną specjalne strefy branżowe: tkaniny/dzianiny, dodatki/akcesoria, przędza, maszyny, usługi, tekstylia domowe, media i pawilony narodowe. Ponadto podczas tegorocznej edycji targi zostały poszerzone o strefy Fast Fashion (strefa odzieży) oraz Advertising Textiles (tekstylia reklamowe).

Podobnie, jak w zeszłym roku, tym razem również zaplanowane zostały liczne warsztaty i dodatkowe wydarzenia, m.in. warsztaty szycia (UltraMaszyna), kurs zdobienia odzieży (Pasmanteriaozdobna.pl), kurs tapicerstwa (AK Design), wykłady w języku angielskim z branży druku wielkoformatowego (Atrium), networking, i wiele innych. Ważnym punktem Fast Textile jest Forum Tekstylne, w którego ramach odbywają się liczne wykłady i prelekcje przeznaczone technologiom oraz specjalistycznym strategiom używanym w przemyśle tekstylnym. Daje to doskonałą możliwość udziału w panelach dyskusyjnych i wymiany doświadczeń z zakresu prowadzonych działalności.

Targi stanowią okazję do zapoznania się z trendami na nadchodzący sezon oraz poznania najnowszych technologii wykorzystywanych w przemyśle tekstylnym. Bogata oferta wystawiennicza wzbudza ogromne zainteresowanie zwiedzających, szczególnie ze względu na rekordową liczbę bezpośrednich producentów. Oznacza to unikalną możliwość zamówienia bądź kupna wszystkiego, czego potrzeba do produkcji odzieży, w tym tkanin, tekstyliów, przędzy, dodatków, akcesoriów krawieckich, czy maszyn.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu