Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Już w listopadzie 6. targi Fast Textile

Już w listopadzie 6. targi Fast Textile

Już niebawem – w dniach 20–22 listopada 2019 r. – w Centrum Targowo-Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędzie się szósta edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. Powstały one w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiej branży tekstylnej na wydarzenie poświęcone tej tematyce i szybko stały się największym przedsięwzięciem tego typu w Europie Środkowej. Głównym celem targów jest stworzenie przestrzeni umożliwiającej nawiązywanie relacji handlowych pomiędzy wystawcami a producentami odzieży, czemu sprzyja dogodna lokalizacja w centrum kraju.

Fast Textile przyciąga właścicieli firm polskich i zagranicznych, producentów i uczestników Międzynarodowych Targów Mody oraz wszystkich zainteresowanych branżą tekstylną. Podczas ubiegłorocznej edycji swoje produkty prezentowało 450 firm z 40 krajów. Jak podają organizatorzy, wydarzenie to odwiedziło ponad 30 tys. osób, z czego około 24 tys. odwiedzających było ukierunkowanych na zawieranie kontraktów i składanie zamówień – w tej grupie znaleźli się prezesi, dyrektorzy oraz menadżerowie dużych firm związanych z tekstyliami, jak również specjaliści ds. zakupów największych producentów odzieży.

W tym roku zaprezentowana zostanie jeszcze szersza oferta tekstyliów z całego świata. Na czas targów powstaną specjalne strefy branżowe: tkaniny/dzianiny, dodatki/akcesoria, przędza, maszyny, usługi, tekstylia domowe, media i pawilony narodowe. Ponadto podczas tegorocznej edycji targi zostały poszerzone o strefy Fast Fashion (strefa odzieży) oraz Advertising Textiles (tekstylia reklamowe).

Podobnie, jak w zeszłym roku, tym razem również zaplanowane zostały liczne warsztaty i dodatkowe wydarzenia, m.in. warsztaty szycia (UltraMaszyna), kurs zdobienia odzieży (Pasmanteriaozdobna.pl), kurs tapicerstwa (AK Design), wykłady w języku angielskim z branży druku wielkoformatowego (Atrium), networking, i wiele innych. Ważnym punktem Fast Textile jest Forum Tekstylne, w którego ramach odbywają się liczne wykłady i prelekcje przeznaczone technologiom oraz specjalistycznym strategiom używanym w przemyśle tekstylnym. Daje to doskonałą możliwość udziału w panelach dyskusyjnych i wymiany doświadczeń z zakresu prowadzonych działalności.

Targi stanowią okazję do zapoznania się z trendami na nadchodzący sezon oraz poznania najnowszych technologii wykorzystywanych w przemyśle tekstylnym. Bogata oferta wystawiennicza wzbudza ogromne zainteresowanie zwiedzających, szczególnie ze względu na rekordową liczbę bezpośrednich producentów. Oznacza to unikalną możliwość zamówienia bądź kupna wszystkiego, czego potrzeba do produkcji odzieży, w tym tkanin, tekstyliów, przędzy, dodatków, akcesoriów krawieckich, czy maszyn.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez dwa dni – 15 października i 20 listopada 2020 r. – w centrum demonstracyjnym firmy Atrium będzie można zobaczyć flagowe modele takich producentów jak Mutoh, EFI czy Summa. Jak zapewnia organizator, wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszystkich rekomendowanych standardów bezpieczeństwa.

Messe Frankfurt poinformowało o rezygnacji z organizowania targów branżowych w tradycyjnej formule w okresie od stycznia do marca 2021 r. Choć, jak zaznacza firma, tereny wystawowe we Frankfurcie są bardzo dobrze przygotowane do imprez także w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego, jednak ze względu na coraz większe ograniczenia w podróżowaniu nakładane zarówno przez poszczególne kraje, jak i firmy, organizowanie targów obłożone jest rosnącym ryzykiem i niepewnością wśród klientów targowych (niemniej jednak od początku kryzysu Messe Frankfurt zorganizował już 13 dużych targów w różnych lokalizacjach w Chinach). W ramach przebudowy wiosennego kalendarza targów podano nowe daty m.in. Heimtextil, Christmasworld i Paperworld.

Organizatorzy zakończonej sukcesem czerwcowej wirtualnej konferencji FuturePrint przygotowują druga odsłonę wydarzenia. Odbędzie się ono w dniach 12–16 października br. i już teraz wzbudza duże zainteresowanie branży. Nadrzędnym celem konferencji jest inspirowanie, informowanie i przede wszystkim łączenie przedsiębiorców i specjalistów z całego świata w jedną, branżową społeczność. Dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i inspiracją z zakresu druku komercyjnego, wielkoformatowego, przemysłowego i opakowań, ma pomóc im przejść przez trudny pandemii i łatwiej ożywić biznesu po jej ustaniu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.