Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Już w przyszłym tygodniu targi branży opakowaniowej Taropak

Już w przyszłym tygodniu targi branży opakowaniowej Taropak

W dniach 30 września – 3 października 2019 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Pakowania i Etykietowania Taropak. Wydarzenie to przyciąga co roku setki wystawców, licznych zwiedzających szukających nowości, premier rynkowych i innowacyjnych rozwiązań. To także spotkania biznesowe, rozmowy handlowe oraz – zorganizowane po raz pierwszy – konferencja i strefa poświęcone e-commerce.

Jak informują organizatorzy wydarzenia, w przestrzeniach MTP swoje produkty i usługi prezentują producenci i dostawcy technologii pakowania oraz etykietowania. Znaleźć tu będzie można opakowania i technologie przeznaczone zarówno dla branży spożywczej, chemicznej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, jak i kosmetycznej czy modowej. Nie zabraknie również demonstracji „na żywo” najnowocześniejszych maszyn dla branży opakowań i etykiet. Producenci i dystrybutorzy pokażą pracujące linie pakujące, drukarki opakowań czy roboty – wszystko, co potrzebne do optymalizacji produkcji, pakowania i konfekcjonowania.

Taropak to nie tylko targi i okazja do spotkań handlowych, ale także możliwość poznania nowości rynkowych i nadchodzących trendów podczas wykładów czy warsztatów. W tym roku wyodrębniona została nowa strefa poświęcona w pełni zagadnieniom opakowań w e-commerce. „Rynek e-handlu w Polsce rośnie w tempie 20 proc. rocznie. Dla branży opakowań to kolejna przestrzeń rozwoju, dlatego też zdecydowaliśmy się stworzyć Salon E-commerce. Jak wiemy, opakowania zarówno w tej, jak i w innych dziedzinach handlu mają bardzo istotne znaczenie. Opakowanie sprzedaje i chroni produkt, ma ogromny wpływ na logistykę i magazynowanie itp. Podczas Taropaku organizujemy również, wraz z naszym partnerem – Allegro – konferencję dotyczącą e-commerce. Pierwszego dnia prelegenci skupią się na temacie opakowań w e-commerce, opowiedzą m.in. jaki wpływ mają moda i trendy na optymalizację procesów pakowania. Drugi dzień poświęcony będzie logistyce i magazynowaniu w kontekście handlu internetowego. O dobrych praktykach opowiedzą specjaliści z Allegro. Poruszą kwestie logistyki w Allegro, opowiedzą o programie Allegro Smart – jako formie dostawy towaru najczęściej wybieranej przez klientów. Tematyka trzeciego dnia wydarzenia to marketing i sprzedaż w e-commerce” – mówi Hanna Zdrojewska, dyrektor targów.

Poznańskie targi także miejsce świętowania przez Polską Izbę Opakowań jubileuszu 25-lecia istnienia. W programie obchodów znalazła się m.in. konferencja pt. „Opakowania żywności zagrożeniem dla konsumentów. Fakty i mity”.

Równolegle z targami Taropak na terenie MTP będą się odbywać również Targi 4Print, Polagra Tech, Polagra Food, Polagra Gastro i Invest Hotel.

Więcej informacji na stronie www.taropak.pl

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zapraszamy do udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Bardzo się cieszymy, że już teraz nasza propozycja spotkała się z dużym Państwa zainteresowaniem i mamy ogromną nadzieję, że we wrześniu bezpiecznie i w licznym gronie będziemy mogli wysłuchać interesujących referatów, jakie przygotowali zaproszeni przez nas prelegenci. Tymczasem zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia.
Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa (20–30 kwietnia 2021 r.). Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.
Blisko tydzień później o decyzji rezygnacji udziału w drupie poinformowała także firma Manroland Sheetfed GmbH, uzasadniając ją podobnie – ograniczeniami wynikającymi z pandemii oraz prognozowaną niską frekwencją na targach. Również ten producent zapowiada organizowanie webinarów i tą drogą informowanie swoich klientów o wprowadzanych do portfolio nowościach.

Firma Koenig & Bauer poinformowała oficjalnie, że potwierdza swój udział w roli wystawcy w przyszłorocznych targach drupa. Wcześniej zarezerwowane stoisko nie zostanie zmienione, a producent zamierza zaprezentować szerokie portfolio swoich rozwiązań.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.