Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Już we czwartek Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Już we czwartek Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Targi Książki w Krakowie 2013, http://targi.krakow.pl

Tegoroczne krakowskie targi książki będą trwały od 23 do 26 października – wraz z Targami Książki dla Dzieci, które zwykle odbywały się wiosną. Targi po raz pierwszy odbędą się w nowej lokalizacji – otwartym w maju Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9). Od 2014 roku impreza funkcjonuje jako Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

Na tegorocznych targach zaprezentuje się 690 wystawców (w tym 81 firm reprezentujących 21 krajów zza granicy), odwiedzi je 600 znanych i cenionych gości (600 spotkań z nimi). Odbędzie się uroczysta gala wręczenia Nagrody im. Jana Długosza. Poruszanie się po targach ułatwi aplikacja mobilna.
Cykliczna, dedykowana branży wydawniczo-księgarskiej impreza organizowana jest od 1997 r. przez spółkę Targi w Krakowie – w tym roku po raz 18. Będzie ona tym razem wzbogacona o strefę dedykowaną miastom kreatywnym, tworzącym sieć Miast Literatury UNESCO (Kraków dołączył do sieci w 2013). Targi, wpisując się w program promocji czytelnictwa, są otwarte dla szerokiej publiczności. Do grona wystawców należą: wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce, dystrybutorzy mediów elektronicznych dedykowanych czytelnikom, drukarnie, producenci i dystrybutorzy papieru i materiałów introligatorskich. W 2013 roku w imprezie uczestniczyło 570 wystawców (w tym kilkudziesięciu zagranicznych) i 40 tysięcy miłośników książek. Także w tym roku w targach wezmą udział firmy poligraficzne: m.in. Abedik z Poznania, krakowskie drukarnie: AB, Alnus, Grafkarton, Drukarnia Skleniarz, Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca, Drukarnia im. A. Półtawskiego z Kielc, Follak Uszlachetnianie Druku z Warszawy, Opolgraf, Wydawnictwo i Introligatornia Artystyczna Kurtiak i Ley z Koszalina i firma Scorpio z Łodzi.
W ramach targów odbędą się też Salon Wydawców Szkół Wyższych, Salon Wydawców Katolickich, Salon Nowych Mediów, Salon Małe Ojczyzny, Salon Książki Dziecięcej.
A oto fragment publikacji „Mały poradnik wyczekującego jak kania dżdżu 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie” (www.conradfestival.pl):
- śledź stronę www.ksiazka.krakow.pl, tam znajdziesz najświeższe newsy dotyczące Targów
- sprawdź, gdzie znajduje się Międzynarodowe Centrum Targowo Kongresowe EXPO Kraków (podpowiedź: ul. Galicyjska 9)
- sprawdź, o której i jaką trasą dojedziesz na Targi EXPO Busem
- zrób listę książek, które zamierzasz kupić na Targach
- na liście książek do kupienia napisz: kupić targową przypinkę
- polub fanpage Targów na Facebooku.
- oglądaj zdjęcia Targów na Instagramie
- zapisz się do targowego newslettera
- jeśli jesteś blogerem książkowym, zarejestruj się, by uzyskać bezpłatny wstęp
- zaproponuj kandydata do tytułu Ambasadora Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie
- przeczytaj publikację, która w roku ubiegłym otrzymała Nagrodę im. Jana Długosza
- przejrzyj Merkuriusza targowo-kongresowego, periodyk, który wydają Targi w Krakowie.
- zobacz zdjęcia z ubiegłorocznych Targów i pomyśl, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Więcej informacji: www.ksiazka.krakow.pl

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa. Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).
Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.