Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Już wkrótce Festiwal Książki w Opolu

Już wkrótce Festiwal Książki w Opolu

Remigiusz Mróz, Joanna Bator, Jerzy Stuhr, Marcin Meller, Dorota Masłowska i wielu innych. Ponad czterdziestu pisarzy, siedemdziesiąt wystawców, koncerty, Wielkie i Małe Opolskie Dyktando oraz liczne atrakcje. Kolejne książkowe wydarzenie już za niecały miesiąc (15–17 czerwca) na opolskim Placu Wolności.

Spotkania autorskie

Festiwal Książki Opole już po raz trzeci zagości na festiwalowej mapie wydarzeń kulturalnych. Do Opola przyjadą największe gwiazdy polskiej literatury, dziennikarstwa oraz kultury i sztuki. W rodzimym mieście nie zabraknie Remigiusza Mroza, który w sobotę 16 czerwca spotka się z czytelnikami na scenie plenerowej. Na fanów czekać będą również m.in. Joanna Bator, Jerzy Stuhr, Marcin Meller, Dorota Masłowska, Jacek Hugo-Bader czy Marcin Świetlicki.

Coraz większe targi

Z roku na rok zainteresowanie opolskimi targami rośnie. W tym roku organizatorzy będą gościć ok. siedemdziesiąt wydawców, w tym takie duże wydawnictwa jak Świat Książki, Sonia Draga, Publicat, Rebis, Foksal, Wydawnictwo Literackie, Wielka Litera, Prószyński czy Znak. Swoje miejsce w Miasteczku Literackim znajdą jednak także rodzime, opolskie domy, na przykład Wydawnictwo Nowik, Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego czy Nieformalny Klub Literacki.

Wydarzenia towarzyszące: koncerty, pokaz mody, dyktando dla dużych i małych

Festiwal Książki w Opolu stara się promować czytelnictwo na wiele sposobów. Jednym z nich jest muzyka. W piątek (15 VI) odbędzie się koncert zespołu Mikromusic. Tuż przed nim z czytelnikami spotka się Krzysztof Varga, nie tylko pisarz, ale również autor tekstów piosenek dla takich zespołów jak Dr Misio czy Pablopavo.

Dzień później organizatorzy tradycyjnie już zapraszają na Wielkie Opolskie Dyktando. Po raz pierwszy w historii Festiwalu Książki do osobnej rywalizacji będą mogli przystąpić również młodsi wielbiciele ortografii. Na dzieci czekają ponadto inne atrakcje – bogata oferta warsztatów literackich i plastycznych, czytanie na głos, turniej Harry’ego Pottera oraz konkurs literacki „Przygoda z książką w tle”.

W nietypowy sposób twórcy festiwalu planują włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem zorganizowanej z tej okazji dyskusji będą książki czytane przed stu laty oraz... moda z 1918 roku – tę będzie można podziwiać w trakcie specjalnie przygotowanego pokazu.

Organizatorzy

Organizatorem Festiwalu Książki Opole 2018 jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL przy wsparciu Miasta Opola.

Partnerzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, MOSIR, Radio Opole.

Organizatorzy koncertu Mikromusic: drukarnia Opolgraf i Narodowe Centrum Polskiej Piosenki przy wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Inicjator festiwalu i organizator konferencji wydawniczej: Opolgraf.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Bieżące informacje znajdują się na profilu facebookowym festiwalu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas sesji online przedstawiciele belgijskiego producenta zaprezentowali ofertę uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Webinaria poprzedziła – przeprowadzona również w trybie online – konferencja prasowa, podczas której zaanonsowano poszczególne premiery rynkowe oraz udoskonalone wersje rozwiązań software’owych i sprzętowych. Wirtualny projekt nosił nazwę Studio 4D48 – taki miał być numer stoiska firmy na targach drupa 2020.

Od czterech lat firma Poligrāfijas grupa Mūkusala z powodzeniem korzysta z narzędzia firmy Fujifilm do składania zleceń i korekty ekranowej online. Jak podkreśla, jego zalety są szczególnie widoczne w czasie obostrzeń spowodowanych pandemią.

Birografika MB, serbska firma zajmująca się produkcją etykiet, w ostatnim czasie zakupiła i zainstalowała swoją pierwszą maszynę fleksograficzną niderlandzkiej marki MPS – ośmiokolorowy model EFS 430, który oferuje druk na różnego rodzaju podłożach. Umowa została podpisana podczas targów Labelexpo 2019 (podczas których firma MPS sprzedała 12 maszyn).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.