Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Już za kilkanaście dni Festiwal Książki Opole 2022

Już za kilkanaście dni Festiwal Książki Opole 2022

W pierwszy weekend czerwca (3–5.06 br.) odbędzie się szósta edycja Festiwalu Książki Opole. Ta plenerowa impreza na stałe wpisała się w harmonogram największych wydarzeń kulturalnych miasta, a dzięki bogatemu programowi i jedynej w swoim rodzaju atmosferze Miasteczka Literackiego przyciąga miłośników książek z całego kraju. Na gości oprócz stoisk targowych czeka wiele atrakcji: plener wydawniczy, rozmowy z autorami, koncerty, spektakle teatralne, warsztaty i liczne czytelnicze atrakcje. „Świat DRUKU” po raz kolejny objął wydarzenie patronatem medialnym.

Festiwal od 2016 r. pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce blisko 300 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 350 wydawnictw. Jednocześnie jest to jedyne wydarzenie w Polsce, które promuje czytelnictwo poprzez muzykę – także w tym roku na scenie festiwalowej zagrają gwiazdy polskiej muzyki. Jak mówi Judyta Gralka, kierująca przygotowaniami do festiwalu z ramienia Fundacji Fabryka Inspiracji PL, zespół dołożył starań, by program imprezy był ciekawy i oryginalny.

W tym roku w Miasteczku Festiwalowym będzie można kupić ciekawą książkę na stoiskach ponad 60 wydawnictw. Pojawi się wielu znanych autorów – zarówno tych piszących zawodowo, jak i okazjonalnie – w tym gronie znajdą się m.in.: Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz, Marcin Meller, Anna Gacek, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Krystyna Kurczab-Redlich, Michał Listkiewicz, Agnieszka Maciąg, Michał Listkiewicz, Maciej Siembieda, Ten Typ Mes, Michał Listkiewicz i wielu innych. Na scenie muzycznej wystąpią artyści: Waglewski / Pospieszalski, Eskaubei i Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime oraz Tomasz Jachimek (stand-up). Natomiast w Miejskiej Bibliotece Publicznej, która od początku stanowi serce wydarzeń festiwalowych, odbędzie się cała seria warsztatów, spotkań, paneli dyskusyjnych, konferencji branżowych. Zaplanowano także wiele innych atrakcji, w których mogą uczestniczyć zarówno dorośli, młodzież oraz najmłodsze dzieci.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie https://festiwalksiazki.pl/.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Leonhard Kurz, specjalizująca się w dziedzinie hot-stampingu, organizuje rozciągnięte w czasie wydarzenie o nazwie Label Weeks 2022. Jest ono skierowane do producentów etykiet, którzy aż do 28 października mają okazję zapoznać się z trendami i technologiami uszlachetniania zarówno odwiedzając siedzibę firmy Kurz w niemieckim Fürth, jak i za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej.

Stowarzyszenie Introligatorów Polskich organizuje w dn. 8–9 września 2022 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu konferencję branżową, której towarzyszyć będzie wystawa prac introligatorskich członków SIP. Chęć uczestniczenia w wydarzeniu można zgłaszać do 31 lipca br.

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, poszerzył gamę bezdrzewnych papierów powlekanych Magno o nowy wysokojakościowy produkt – Magno Web. Nowe papiery są przeznaczone do rolowego druku offsetowego (technologia Heatset) oraz dostosowane do offsetowego druku arkuszowego (przy użyciu modułu CutStar) i druku cyfrowego (High-speed Inkjet).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.