Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / KBA CEE wspiera inicjatywy branżowe

KBA CEE wspiera inicjatywy branżowe

Firma Koenig & Bauer, obok Stora Enso, była głównym partnerem konkursu dla projektantów opakowań Art of Packaging i wsparła drugą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, którego finał odbył się 15 marca w Warszawie. Niemiecka firma została także jednym z partnerów zapowiedzianego na październik Zjazdu i Balu Absolwentów Instytu Poligrafii Politechniki Warszawskiej.

Podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, firma Koenig & Bauer ufundowała nagrodę specjalną konkursu Art of Packaging – Golden Pixel za najlepiej wydrukowane i uszlachetnione opakowanie. Zdobyła ją firma Krea za projekt „Pisanki złotem malowane” – zestaw etykiet termokurczliwych, przeznaczony do przygotowania pisanek. Koncepcja ta, począwszy od wzorów koszulek, poprzez kształt i wygląd, na zbiorczym opakowaniu skończywszy powstała w jej studiu graficznym. Całość składająca się z wielowarstwowych ażurów, barwnych ornamentów oraz detali, nawiązuje do wielkanocnych motywów. W produkcji etykiet zastosowano metodę złocenia na zimno w kolorach tęczy, uzyskując dzięki temu specjalny efekt metaliczny. Przedstawiciele firmy Krea, która jako pierwsza wprowadziła tego typu rozwiązanie na rynek, odebrali nagrodę Golden Pixel z rąk Dagmar Ringel, dyrektora ds. marketingu i komunikacji medialnej Koenig & Bauer oraz Michaela Seidl, inicjatora i pomysłodawcy nagrody Golden Pixel, jurora konkursu Art of Packaging.

Firma Koenig & Bauer znalazła się też w gronie sponsorów 2. Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego, a przedstawiciel jej polskiego oddziału – Paweł Krasowski wygłosił podczas finału krótką prezentację dotyczącą historii i działalności tego niemieckiego producenta maszyn drukujących. Konkurs zorganizował Zakład Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej, a nagrodami w nim były indeksy tej uczelni. Do uczestnictwa w konkursie zgłosiło się ponad 600 uczniów z 31 szkół z całej Polski. Do marcowego finału zakwalifikowano 46 osób z 13 szkół, zaś indeksy – z rąk Andrzeja Kolasy, dziekana Wydziału Inżynierii Produkcji – otrzymało 19 z nich. Najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Langer – uczennica 3. klasy Technikum Księgarskiego im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Start kolejnej, trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego przewidziano na 15 listopada tego roku.
Nieco wcześniej, bo 6 października, w Warszawie odbędzie się kolejna impreza objęta w tym roku patronatem przez Koenig & Bauer – Zjazd i Bal Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej organizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii PW.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drodzy Czytelnicy! Wygląda na to, że nareszcie przyszła wiosna. W związku z tym nasza redakcja wrzuca szósty bieg. Już niedługo trafi do Was numer kwietniowy „Świata DRUKU”, a tymczasem chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do współtworzenia wydania majowego!

W dniach 17 i 18 kwietnia czekamy na Państwa na targach Packaging Innovations w warszawskim Centrum EXPO XXI. Stoisko C2, na które serdecznie zapraszamy, obfituje w pozytywną energię i... numery "Świata DRUKU" :)

„W ostatniej dekadzie zaszła bardzo duża zmiana w podejściu detalistów do marki własnej. Stała się ona jednym z centralnych elementów strategii rynkowej sieci handlowych oraz głównym wyznacznikiem ich pozycji na rynku” – pisze Joanna Kwiczor, ekspertka z branży retail i FMCG. Z jej ciekawego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie kroki podejmują duże sieci handlowe, by za pomocą marek własnych zdominować rynek FMCG.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu