Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / KBA Rapida w firmie Universal Display Solutions

KBA Rapida w firmie Universal Display Solutions

W ostatnim czasie w firmie Universal Display Solutions (UDS), specjalizującej się w produkcji wysoko przetworzonych produktów na bazie kartonu i tektury, rozpoczęła pracę wielkoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa KBA Rapida 164-6+L ALV2. Dołączyła ona do zainstalowanej tu trzy lata wcześniej maszyny KBA Rapida 162a-5+L ALV2, zwiększając moce produkcyjne UDS w zakresie druku offsetowego o ponad 100%.

Universal Display Solutions to firma funkcjonująca w branży reklamowej i poligraficznej od blisko dwudziestu lat. Przez większość tego czasu specjalizowała się w przetwórstwie i uszlachetnianiu podłoży kartonowych i tekturowych oraz produkcji m.in. materiałów POS, displejów czy opakowań. Usługi w zakresie ich drukowania w technice offsetowej zlecała na zewnątrz. Sytuacja zmieniła się w 2012 roku, gdy w firmie została zainstalowana wielkoformatowa maszyna drukująca KBA Rapida 162a-5+L ALV2, wyposażona w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. Mówi Andrzej Bączkowski, prezes firmy UDS: „O jej zakupie zdecydowały z jednej strony względy ekonomiczne, z drugiej zaś – chęć realizowania kompleksowej produkcji poligraficznej we własnym zakresie. W związku z rosnącą ilością zamówień i stałych klientów posiadanie maszyny stało się koniecznością”.
Rozważając oferty rynkowe, kierownictwo UDS brało pod uwagę rozwiązania dwóch producentów. „Finalnie wybór padł na propozycję firmy Koenig & Bauer, która z jednej strony zapewniła nam oczekiwane, zaawansowane technologicznie rozwiązania i właściwą opiekę serwisową, z drugiej zaś – otrzymaliśmy od niej atrakcyjne warunki finansowania tej inwestycji. Zdecydowaliśmy się na maszynę w formacie arkusza 1200 × 1600 mm z uwagi na ekonomikę prac realizowanych na podłożach kartonowych i tekturowych. Duże znaczenie miały dla nas także rozbudowane systemy kontrolno-pomiarowe KBA, które gwarantują wysoką jakość wykonywanej produkcji”.
Dostarczona pod koniec 2012 roku maszyna ma pakiet CX, umożliwiający zadrukowywanie podłoży o grubości maksymalnej 1,2 mm. Wyposażona została m.in. w systemy suszenia KBA VariDry, stół kontrolno-pomiarowy Densitronic Professional oraz system QualiTronic do kontroli i regulacji nafarbienia w trybie inline.
Jak zapewnia Andrzej Bączkowski, przez cały okres użytkowania KBA Rapida spisywała się bez zarzutu, a jej bezawaryjność miała duży wpływ na decyzję o zakupie drugiej maszyny marki Koenig & Bauer w formacie B0: „Przy pierwszej maszynie o wyborze zadecydowały przede wszystkim względy ekonomiczne i jakościowe, przy drugiej doszły doświadczenia, bardzo pozytywne zresztą, z serwisem KBA CEE. Nasi klienci są bardzo wymagający, więc realizowana produkcji musi oferować najwyższą jakość i być wykonywana w oczekiwanych terminach. Bezawaryjność rozwiązania Koenig & Bauer oraz zapewniana (m.in. przez zaawansowaną technologię kontrolno-pomiarową) jakość finalnych wyrobów bardzo nam w tym pomogły”.
Prezes firmy UDS przyznaje, że inwestycja w drugą maszynę wiązała się z jednej strony z koniecznością zwiększenia mocy produkcyjnych, z drugiej zaś – zabezpieczenia ciągłości produkcji. „Ten drugi aspekt stał się dla naszych potencjalnych klientów jednym z parametrów brzegowych decydujących o podjęciu współpracy z UDS – przyznaje Andrzej Bączkowski. – Zostaliśmy więc do tego zakupu niejako zmotywowani przez rynek. Jednocześnie zwiększyliśmy o ponad 100% nasze moce przerobowe”.

Najnowszy zakup firmy UDS to KBA Rapida 164-6+L ALV2, wyposażona w sześć zespołów drukujących i wieżę lakierującą, umożliwiająca zadrukowywanie podłoży kartonowych o grubości do 1,2 mm. Maszyna ma m.in. system w pełni automatycznej zmiany form drukowych, rozbudowany system myjący CleanTronic umożliwiający tkaninowe, automatyczne mycie cylindrów dociskowych i gumowych oraz niezależny napęd DriveTronic SRW, pozwalający na mycie nieużywanych zespołów farbowych w czasie, gdy pozostałe agregaty są wykorzystywane do drukowania bieżącego zlecenia. Podobnie jak wcześniej zakupiony egzemplarz, została ona wyposażona w liczne systemy usprawniające pracę oraz zapewniające wysoką jakość i stabilność produkcji: stół kontrolno-pomiarowy DensiTronic Professional, systemy QualiTronic ColorControl i QualiTronic LiveView oraz narzędzie do raportowania wykonywanych pomiarów – QualiTronic ColorView.
„Obecnie większość naszej produkcji realizujemy w nowej maszynie, która jest w pełni obłożona zleceniami – mówi Andrzej Bączkowski. – Są to z reguły wysokonakładowe zamówienia wykonywane na zamówienie największych światowych koncernów, stanowiących gros naszych klientów. Rozbudowa parku maszynowego pozwala nam jednocześnie na poszukiwanie nowych zleceniodawców, aby w równym stopniu obłożyć także wcześniej zakupioną maszynę”.
Firma planuje m.in. aktywny udział w targach zagranicznych – obecnie klienci spoza Polski składają się na ok. 10% zamówień realizowanych w dwóch (zatrudniających w sumie 450 osób) zakładach produkcyjnych. Dynamiczny wzrost UDS został doceniony przez redakcję miesięcznika Forbes, która w marcu br. wręczyła nagrody „Diamenty Forbesa 2016”. Firma znalazła się na drugim miejscu listy regionalnej (dla województwa łódzkiego), obejmującej średniej wielkości przedsiębiorstwa, które w latach 2012-2014 najszybciej zwiększały swoja wartość. W przypadku UDS wskaźnik ten wyniósł ponad 50%.

Mówi Jan Korenc, prezes KBA CEE: „Firma Koenig & Bauer jest w regionie Polski, Czech i Słowacji zdecydowanym liderem sprzedaży maszyn wielkoformatowych, dedykowanych m.in. na rynek opakowań. Zrealizowany przez firmę UDS zakup maszyny KBA Rapida 164 to jeden z naszych największych ubiegłorocznych sukcesów. Tym bardziej cenny, że bazujący na pozytywnych doświadczeniach klienta z podobnym rozwiązaniem KBA, wdrożonym kilka lat wcześniej. Mamy nadzieję, że nowa inwestycja będzie w równym stopniu stymulować dalszy rozwój firmy UDS i pozwoli jej w jeszcze większym stopniu wyjść ze swoją ofertą na rynki zagraniczne”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.