Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / KBA Rapida w firmie Universal Display Solutions

KBA Rapida w firmie Universal Display Solutions

W ostatnim czasie w firmie Universal Display Solutions (UDS), specjalizującej się w produkcji wysoko przetworzonych produktów na bazie kartonu i tektury, rozpoczęła pracę wielkoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa KBA Rapida 164-6+L ALV2. Dołączyła ona do zainstalowanej tu trzy lata wcześniej maszyny KBA Rapida 162a-5+L ALV2, zwiększając moce produkcyjne UDS w zakresie druku offsetowego o ponad 100%.

Universal Display Solutions to firma funkcjonująca w branży reklamowej i poligraficznej od blisko dwudziestu lat. Przez większość tego czasu specjalizowała się w przetwórstwie i uszlachetnianiu podłoży kartonowych i tekturowych oraz produkcji m.in. materiałów POS, displejów czy opakowań. Usługi w zakresie ich drukowania w technice offsetowej zlecała na zewnątrz. Sytuacja zmieniła się w 2012 roku, gdy w firmie została zainstalowana wielkoformatowa maszyna drukująca KBA Rapida 162a-5+L ALV2, wyposażona w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. Mówi Andrzej Bączkowski, prezes firmy UDS: „O jej zakupie zdecydowały z jednej strony względy ekonomiczne, z drugiej zaś – chęć realizowania kompleksowej produkcji poligraficznej we własnym zakresie. W związku z rosnącą ilością zamówień i stałych klientów posiadanie maszyny stało się koniecznością”.
Rozważając oferty rynkowe, kierownictwo UDS brało pod uwagę rozwiązania dwóch producentów. „Finalnie wybór padł na propozycję firmy Koenig & Bauer, która z jednej strony zapewniła nam oczekiwane, zaawansowane technologicznie rozwiązania i właściwą opiekę serwisową, z drugiej zaś – otrzymaliśmy od niej atrakcyjne warunki finansowania tej inwestycji. Zdecydowaliśmy się na maszynę w formacie arkusza 1200 × 1600 mm z uwagi na ekonomikę prac realizowanych na podłożach kartonowych i tekturowych. Duże znaczenie miały dla nas także rozbudowane systemy kontrolno-pomiarowe KBA, które gwarantują wysoką jakość wykonywanej produkcji”.
Dostarczona pod koniec 2012 roku maszyna ma pakiet CX, umożliwiający zadrukowywanie podłoży o grubości maksymalnej 1,2 mm. Wyposażona została m.in. w systemy suszenia KBA VariDry, stół kontrolno-pomiarowy Densitronic Professional oraz system QualiTronic do kontroli i regulacji nafarbienia w trybie inline.
Jak zapewnia Andrzej Bączkowski, przez cały okres użytkowania KBA Rapida spisywała się bez zarzutu, a jej bezawaryjność miała duży wpływ na decyzję o zakupie drugiej maszyny marki Koenig & Bauer w formacie B0: „Przy pierwszej maszynie o wyborze zadecydowały przede wszystkim względy ekonomiczne i jakościowe, przy drugiej doszły doświadczenia, bardzo pozytywne zresztą, z serwisem KBA CEE. Nasi klienci są bardzo wymagający, więc realizowana produkcji musi oferować najwyższą jakość i być wykonywana w oczekiwanych terminach. Bezawaryjność rozwiązania Koenig & Bauer oraz zapewniana (m.in. przez zaawansowaną technologię kontrolno-pomiarową) jakość finalnych wyrobów bardzo nam w tym pomogły”.
Prezes firmy UDS przyznaje, że inwestycja w drugą maszynę wiązała się z jednej strony z koniecznością zwiększenia mocy produkcyjnych, z drugiej zaś – zabezpieczenia ciągłości produkcji. „Ten drugi aspekt stał się dla naszych potencjalnych klientów jednym z parametrów brzegowych decydujących o podjęciu współpracy z UDS – przyznaje Andrzej Bączkowski. – Zostaliśmy więc do tego zakupu niejako zmotywowani przez rynek. Jednocześnie zwiększyliśmy o ponad 100% nasze moce przerobowe”.

Najnowszy zakup firmy UDS to KBA Rapida 164-6+L ALV2, wyposażona w sześć zespołów drukujących i wieżę lakierującą, umożliwiająca zadrukowywanie podłoży kartonowych o grubości do 1,2 mm. Maszyna ma m.in. system w pełni automatycznej zmiany form drukowych, rozbudowany system myjący CleanTronic umożliwiający tkaninowe, automatyczne mycie cylindrów dociskowych i gumowych oraz niezależny napęd DriveTronic SRW, pozwalający na mycie nieużywanych zespołów farbowych w czasie, gdy pozostałe agregaty są wykorzystywane do drukowania bieżącego zlecenia. Podobnie jak wcześniej zakupiony egzemplarz, została ona wyposażona w liczne systemy usprawniające pracę oraz zapewniające wysoką jakość i stabilność produkcji: stół kontrolno-pomiarowy DensiTronic Professional, systemy QualiTronic ColorControl i QualiTronic LiveView oraz narzędzie do raportowania wykonywanych pomiarów – QualiTronic ColorView.
„Obecnie większość naszej produkcji realizujemy w nowej maszynie, która jest w pełni obłożona zleceniami – mówi Andrzej Bączkowski. – Są to z reguły wysokonakładowe zamówienia wykonywane na zamówienie największych światowych koncernów, stanowiących gros naszych klientów. Rozbudowa parku maszynowego pozwala nam jednocześnie na poszukiwanie nowych zleceniodawców, aby w równym stopniu obłożyć także wcześniej zakupioną maszynę”.
Firma planuje m.in. aktywny udział w targach zagranicznych – obecnie klienci spoza Polski składają się na ok. 10% zamówień realizowanych w dwóch (zatrudniających w sumie 450 osób) zakładach produkcyjnych. Dynamiczny wzrost UDS został doceniony przez redakcję miesięcznika Forbes, która w marcu br. wręczyła nagrody „Diamenty Forbesa 2016”. Firma znalazła się na drugim miejscu listy regionalnej (dla województwa łódzkiego), obejmującej średniej wielkości przedsiębiorstwa, które w latach 2012-2014 najszybciej zwiększały swoja wartość. W przypadku UDS wskaźnik ten wyniósł ponad 50%.

Mówi Jan Korenc, prezes KBA CEE: „Firma Koenig & Bauer jest w regionie Polski, Czech i Słowacji zdecydowanym liderem sprzedaży maszyn wielkoformatowych, dedykowanych m.in. na rynek opakowań. Zrealizowany przez firmę UDS zakup maszyny KBA Rapida 164 to jeden z naszych największych ubiegłorocznych sukcesów. Tym bardziej cenny, że bazujący na pozytywnych doświadczeniach klienta z podobnym rozwiązaniem KBA, wdrożonym kilka lat wcześniej. Mamy nadzieję, że nowa inwestycja będzie w równym stopniu stymulować dalszy rozwój firmy UDS i pozwoli jej w jeszcze większym stopniu wyjść ze swoją ofertą na rynki zagraniczne”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA, organizator międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo oraz European Sign Expo, rozpoczęło kampanię promującą tegoroczną odsłonę obydwu wydarzeń. Zaplanowano je na termin 31 maja – 3 czerwca 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Berlin. Tematem przewodnim kampanii jest hasło „Experience Print in Motion” (Doświadczaj druku w ruchu), które odnosi się do nieustannego rozwoju rynku druku specjalistycznego i obsługującej go technologii, która dokonuje się mimo wyzwań ostatnich dwóch lat.

Podczas 22. odsłony swojej dorocznej konferencji Connect w Las Vegas (17–21 stycznia 2022 r.) firma Electronics For Imaging zaprezentowała nowe rozwiązania ze swojego portfolio, przeznaczone do druku cyfrowego (m.in. atramentową drukarkę produkcyjną EFI Pro 30h) oraz – premierowo – produkty z rodziny Fiery.

Prężnie działająca drukarnia Hedom z Krosna o imponującej, 100-letniej tradycji, oferująca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy, zainstalowała w ostatnim czasie system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.