Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Kodak otwiera nową europejską siedzibę i Centrum Technologiczne regionu EAMER

Kodak otwiera nową europejską siedzibę i Centrum Technologiczne regionu EAMER

Uroczystego otwarcia nowej europejskiej siedziby dokonał Antonio M. Perez, CEO firmy Kodak (w środku)

17 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowo powstałego Centrum Technologicznego firmy Kodak w szwajcarskim Eysins. Wzięli w nim udział klienci, partnerzy handlowi, media branżowe oraz pracownicy firmy Kodak. Poza Centrum Technologicznym, stworzonym głównie z myślą o klientach z regionu EAMER, w tym samym miejscu znajduje się też europejska centrala Kodaka.

„Kodak jest obecnie ważnym graczem rynkowym – silnym i pomagającym całej branży poprzez tworzenie i udoskonalanie nowych technologii i przełomowych rozwiązań, dedykowanych dla szybko rozwijających się segmentów rynkowych – powiedział otwierając centrum Antonio M. Perez, CEO firmy Kodak. – Nasze nowe Centrum Technologiczne w Eysins to najlepszy przykład na to, jak w jednym miejscu udało nam się zgromadzić wszystko co potrzebne klientom: technologie, produkty, usługi i nasz znakomity zespół pracowników”.
Wśród oferowanych przez firmę Kodak innowacyjnych rozwiązań technologicznych jest zdobywająca coraz większe udziały rynkowe maszyna Kodak Prosper. Jej możliwości zostały zaprezentowane przez Toma Fenske – współwłaściciela amerykańskiej firmy Fenske Media, będącej użytkownikiem licznych rozwiązań z portfolio amerykańskiego producenta: dwóch maszyn Kodak Prosper 5000XLi, jednej Kodak NexPress, systemu CtP Kodak Magnus VLF, sterowanego systemem workflow Kodak Prinergy i naświetlającego płyty termiczne Kodak Trillian SP.
„Technologia stworzona przez firmę Kodak umożliwiła nam transformację w obszarze świadczonych przez nas usług druku cyfrowego, w znacznym stopniu przyczyniając się do dwukrotnego wzrostu naszych zysków w ciągu ostatnich ośmiu lat – mówił Tom Fenske. – Obserwujemy coroczny wzrost obrotów z realizowanej przez nas produkcji cyfrowej (zwłaszcza na tle spadków na rynku offsetowym) i jest to trend kontynuowany do dziś. Jest dla nas zaszczytem bycie tu i uczestniczenie w tak ważnym dla firmy Kodak momencie”.
Wśród maszyn, jakie znajdują się w centrum demonstracyjnym w Eysins, są m.in.: cyfrowy system druku kolorowego Kodak NexPress SX 3000, kolorowa maszyna Kodak Prosper 5000XLi, systemy wdrukowywania danych cyfrowych Kodak Prosper S (modele S5 i S10) oraz systemy druku na papier ciągły Kodak Versamark VL4000 i Kodak Versamark VX5000 Plus. Klienci firmy mogą tu także zapoznać się z próbkami wydruków wykonanych z użyciem bezprocesowych płyt Kodak Sonora XP, naświetlonych w systemie CtP Kodak Magnus 800 wyposażonym w opcje podawania wielokasetowego (MCU). Portfolio dostępnych w ramach centrum demo rozwiązań uzupełniają system produkcji form fleksograficznych Kodak Flexcel NX w wersji Q4 oraz pakiet oprogramowania Kodak Unified Workflow Solutions.
Komentując ceremonię otwarcia, Philip Cullimore – dyrektor zarządzający regionu EAMER powiedział: „Teraz pod jednym dachem mamy wszystko, co związane z firmą Kodak. Nasi klienci i partnerzy uzyskują dzięki temu jedno wspólne miejsce, gdzie mogą spotkać się z zespołem firmy Kodak i poznać portfolio naszych rozwiązań. Z kolei połączenie dwóch biur w ramach jednego zapewnia naszej działalności właściwą wydajność”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.