Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Kodak świętuje wyprodukowanie 20-tysięcznej termicznej głowicy naświetlającej Kodak SQUAREspot

Kodak świętuje wyprodukowanie 20-tysięcznej termicznej głowicy naświetlającej Kodak SQUAREspot

Rys. http://www.netflex.com.pl

Kodak poinformował o zainstalowaniu 20-tysięcznej głowicy Kodak SQUAREspot. „Jubileuszowy” egzemplarz wielkoformatowej naświetlarki CtP Kodak Magnus VLF z głowicą Kodak SQUAREspot zainstalowano w amerykańskiej firmie Edward Brothers Malloy.

Technologia naświetlania Kodak SQUAREspot to uznane, sprawdzone i wielokrotnie nagradzane przez branżę rozwiązanie. Znajduje ono zastosowanie wyłącznie w urządzeniach firmy Kodak, dzięki czemu ich użytkownicy – jak zapewnia producent – uzyskują znaczącą przewagę konkurencyjną. Wszystko za sprawą wysokiego poziomu stabilności, dokładności i niezawodności oferowanego przez wyposażone w SQUAREspot naświetlarki CtP.
Technologia ta jest obecna w ofercie firmy Kodak od niemal 20 lat. Początkowo pojawiła się jako alternatywa dla systemów CtP pracujących w technologii światła widzialnego. Obecnie jest wybierana przede wszystkim przez drukarnie poszukujące wydajnego i trwałego rozwiązania, zapewniającego najwyższą jakość reprodukcji. Wdrażana w naświetlarkach z serii Trendsetter, Magnus i Generation News, pozwala na zredukowanie ilości chemii niezbędnej do wytworzenia form drukowych oraz odpadów związanych z samą płytą, obniżenie ilości ewentualnych powtórnych naświetleń, a także skrócenie czasu narządzania maszyny drukującej.
Edward Brothers Malloy z siedzibą w Ann Arbor (w amerykańskim stanie Michigan) to drukarnia stosująca dwie technologie: offsetową i cyfrową, specjalizująca się w produkcji dziełowej. W skali roku drukuje i oprawia się tu ponad 60 mln wysokiej jakości książek i magazynów. Zatrudnia ponad 700 pracowników w drukarniach zlokalizowanych w USA i w Europie. W ostatnim czasie postawiła na rozwiązanie CtP stworzone przez firmę Kodak, licząc na stabilną i precyzyjną produkcję, zarówno nisko-, jak i wysokonakładową.
„Wdrożenie technologii Kodak przyniosło nam korzyści zarówno jeżeli chodzi o druk offsetowy, jak i cyfrowy. Wybór naświetlarki Magnus VLF, wyposażonej w głowice SQUAREspot, pozwolił nam w jeszcze większym stopniu wykorzystać naszą różnorodność, a z drugiej strony – zredukować złożoność działań – mówi Peter Shima, dyrektor działu prepress i druku cyfrowego w firmie Edward Brothers Malloy. – Nasz biznes bazuje na elastyczności i dostosowywaniu się do istniejących warunków, a rozwiązanie firmy Kodak pod tym względem pozwala nam utrzymać poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie. W efekcie realizujemy produkcję sprawniej, z satysfakcją dla naszych klientów”.
Technologia SQUAREspot jest kompatybilna z naświetlarkami marki Kodak, oferującymi różne formaty płyt, rozwiązania w zakresie obrazowania i opcje automatyzacji. Zapewniana przez bazujące na niej głowice dokładność naświetlania jest kluczem do zapewniania stabilnej, powtarzalnej produkcji poligraficznej i uzyskania szerokiego gamutu barwnego. Głowice te wyposażone są w laser generujący wiązkę o rozdzielczości 10000 dpi w przypadku druku akcydensowego oraz 5000 dpi przy zastosowaniach gazetowych.
„20-tysięczna głowica pracująca w technologii SQUAREspot to kolejne potwierdzenie znaczenia tego rozwiązania dla całej poligrafii – mówi Rich Rindo, wiceprezes i dyrektor generalny ds. globalnego marketingu rozwiązań poligraficznych w firmie Kodak. – SQUAREspot pozostaje jednym z naszych fundamentalnych rozwiązań technologicznych, wnosząc wartość dodaną do inwestycji, realizowanych przez naszych klientów oraz zapewniając korzyści z jej stosowania”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.