Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Koenig & Bauer świętuje 200-lecie działalności

Koenig & Bauer świętuje 200-lecie działalności

W jubileuszowej uroczystości, odbywającej się 21 września br. w Würzburgu, uczestniczyło prawie 700 gości. Wielu z nich, korzystając z okazji, odwiedziło główną fabrykę Koenig & Bauer w bawarskim mieście. Przy okazji obchodów 200-lecia istnienia firma poinformowała o powrocie do oryginalnej nazwy Koenig & Bauer, zmienionej na KBA w roku 1990, po przejęciu firmy Albert-Frankenthal.

Firma Koenig & Bauer zaprosiła uczestników jubileuszowej imprezy do odwiedzenia głównej fabryki w Würzburgu, a także zlokalizowanego w siedzibie firmy Centrum Demonstracyjnego dla drukarek cyfrowych i fleksograficznych. Goście mieli okazję przyjrzeć się pracy historycznych maszyn Koenig & Bauer, a także tych z bieżącej oferty najstarszego producenta urządzeń drukujących. Na zabytkowej maszynie z 1868 roku wykonywano grawerunki, maszyna Orloff Ontaglio III drukowała próbki banknotów, zaś na przykładzie Genius 52UV prezentowano wydruki zabezpieczone. W trakcie pokazów, na maszynie RotaJET L prezentowano różnorodne wydruki, w tym mierzący 2,2m długości plakat z wizerunkiem Dirka Nowitzkiego, pochodzącego z Würzburga wieloletniego gracza amerykańskiej ligi NBA. Ostatnią atrakcją obchodów rocznicowych był pokaz multimedialny prezentujący najważniejsze wydarzenia z 200-letniej historii Koenig & Bauer.

Podczas jubileuszowej uroczystości przemówienie wygłosił Claus Bolza-Schünemann, CEO, Koenig & Bauer: „Codziennie spotykamy się z zadrukowanymi produktami, wykonanymi na maszynach Koenig & Bauer: począwszy od zadrukowanych bezpośrednio butelek perfum, gazet, banknotów, kart kredytowych, poprzez cały wachlarz opakowań na sklepowych półkach, na książkach i czasopismach skończywszy. Większość z tych produktów nie może zostać zastąpiona przez media internetowe i ekrany komputerów, a popyt na nie stale wzrasta. Dzięki temu z optymizmem patrzymy w przyszłość”.

W roku 2016 firma Koenig & Bauer osiągnęła najlepsze wyniki w swojej historii, z zyskiem EBIT na poziomie 87,1 milionów euro. O skuteczności strategii rozwoju firmy może świadczyć sześciokrotny wzrost ceny akcji Koenig & Bauer, z poziomu 10 euro na początku roku 2015 do obecnych 60 euro za akcję.

Firma z Würzburga zamierza dążyć do zwiększania swoich udziałów w sektorach druku opakowań elastycznych i tektury falistej oraz znakowania i kodowania, m.in. poprzez wprowadzanie do oferty nowych maszyn, takich jak VariJet 106 – cyfrowa maszyna hybrydowa zaprezentowana na targach drupa 2016, a także innych cyfrowych, fleksograficznych i offsetowych maszyn do drukowania na tekturze falistej, arkuszach metalu i puszkach na napoje. W trakcie oficjalnej ceremonii jubileuszowej, prezes Bolza-Schünemann poinformował o pierwszym zamówieniu na cyfrową maszynę arkuszową CorruJET złożonym przez klienta z Niemiec. Jednym z elementów strategii ekspansji na rynek opakowań było wykupienie przez Koenig & Bauer hiszpańskiego producenta automatów wykrawających, firmy Iberica, dokonane w lipcu 2016 roku. Przedstawiciele firmy Koenig & Bauer przewidują również dalszą współpracę z firmą HP w zakresie zadruku tektury falistej cyfrową techniką inkjetową.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.