Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Koenig & Bauer świętuje 200-lecie działalności

Koenig & Bauer świętuje 200-lecie działalności

W jubileuszowej uroczystości, odbywającej się 21 września br. w Würzburgu, uczestniczyło prawie 700 gości. Wielu z nich, korzystając z okazji, odwiedziło główną fabrykę Koenig & Bauer w bawarskim mieście. Przy okazji obchodów 200-lecia istnienia firma poinformowała o powrocie do oryginalnej nazwy Koenig & Bauer, zmienionej na KBA w roku 1990, po przejęciu firmy Albert-Frankenthal.

Firma Koenig & Bauer zaprosiła uczestników jubileuszowej imprezy do odwiedzenia głównej fabryki w Würzburgu, a także zlokalizowanego w siedzibie firmy Centrum Demonstracyjnego dla drukarek cyfrowych i fleksograficznych. Goście mieli okazję przyjrzeć się pracy historycznych maszyn Koenig & Bauer, a także tych z bieżącej oferty najstarszego producenta urządzeń drukujących. Na zabytkowej maszynie z 1868 roku wykonywano grawerunki, maszyna Orloff Ontaglio III drukowała próbki banknotów, zaś na przykładzie Genius 52UV prezentowano wydruki zabezpieczone. W trakcie pokazów, na maszynie RotaJET L prezentowano różnorodne wydruki, w tym mierzący 2,2m długości plakat z wizerunkiem Dirka Nowitzkiego, pochodzącego z Würzburga wieloletniego gracza amerykańskiej ligi NBA. Ostatnią atrakcją obchodów rocznicowych był pokaz multimedialny prezentujący najważniejsze wydarzenia z 200-letniej historii Koenig & Bauer.

Podczas jubileuszowej uroczystości przemówienie wygłosił Claus Bolza-Schünemann, CEO, Koenig & Bauer: „Codziennie spotykamy się z zadrukowanymi produktami, wykonanymi na maszynach Koenig & Bauer: począwszy od zadrukowanych bezpośrednio butelek perfum, gazet, banknotów, kart kredytowych, poprzez cały wachlarz opakowań na sklepowych półkach, na książkach i czasopismach skończywszy. Większość z tych produktów nie może zostać zastąpiona przez media internetowe i ekrany komputerów, a popyt na nie stale wzrasta. Dzięki temu z optymizmem patrzymy w przyszłość”.

W roku 2016 firma Koenig & Bauer osiągnęła najlepsze wyniki w swojej historii, z zyskiem EBIT na poziomie 87,1 milionów euro. O skuteczności strategii rozwoju firmy może świadczyć sześciokrotny wzrost ceny akcji Koenig & Bauer, z poziomu 10 euro na początku roku 2015 do obecnych 60 euro za akcję.

Firma z Würzburga zamierza dążyć do zwiększania swoich udziałów w sektorach druku opakowań elastycznych i tektury falistej oraz znakowania i kodowania, m.in. poprzez wprowadzanie do oferty nowych maszyn, takich jak VariJet 106 – cyfrowa maszyna hybrydowa zaprezentowana na targach drupa 2016, a także innych cyfrowych, fleksograficznych i offsetowych maszyn do drukowania na tekturze falistej, arkuszach metalu i puszkach na napoje. W trakcie oficjalnej ceremonii jubileuszowej, prezes Bolza-Schünemann poinformował o pierwszym zamówieniu na cyfrową maszynę arkuszową CorruJET złożonym przez klienta z Niemiec. Jednym z elementów strategii ekspansji na rynek opakowań było wykupienie przez Koenig & Bauer hiszpańskiego producenta automatów wykrawających, firmy Iberica, dokonane w lipcu 2016 roku. Przedstawiciele firmy Koenig & Bauer przewidują również dalszą współpracę z firmą HP w zakresie zadruku tektury falistej cyfrową techniką inkjetową.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.