Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Kolejna maszyna KBA w drukarni Akcydens

Kolejna maszyna KBA w drukarni Akcydens

Na początku maja br. w drukarni Akcydens została oddana do użytku nowa, półformatowa offsetowa maszyna drukująca KBA Rapida75-4. To kolejna w tym podwarszawskim zakładzie poligraficznym maszyna marki Koenig & Bauer. Jej zakup zwiększył moce produkcyjne drukarni o ok. 40%, pozwalając na realizację prac w pełnym formacie B2.

Akcydens to jedna z pierwszych w Warszawie i okolicach prywatnych drukarń, założona w 1982 roku. Obecnie jest własnością Adama Cichockiego oraz jego dwóch synów – Artura i Bartłomieja. Zajmuje się – jak sama nazwa wskazuje – realizacją szeroko rozumianej produkcji akcydensowej: druków reklamowych, folderów, broszur, kalendarzy, ulotek, ale też czasopism i książek. M.in. z myślą o tych ostatnich w maju br. park sprzętowy drukarni wzbogacił się w nową, półformatową maszynę KBA Rapida 75-4. Pracuje ona obok zakupionej kilka lat temu maszyny KBA Performa 66.
Mówi Adam Cichocki, współwłaściciel firmy: „Z firmą Koenig & Bauer jesteśmy związani od wielu lat. O wyborze kolejnej maszyny tego producenta zadecydowało kilka czynników. Po pierwsze pozytywne doświadczenia z dotychczas użytkowaną maszyną KBA Performa. Po drugie – przyzwyczajenie oraz wysoki stopień zadowolenia naszych maszynistów, którzy mogą pracować na zbliżonej pod wieloma względami platformie sprzętowej, co więcej – łatwej w obsłudze. Po trzecie wreszcie – profesjonalna obsługa posprzedażowa KBA CEE (m.in. w zakresie szybkiej dostępności części zamiennych) i jej autoryzowanego serwisu. W efekcie nasz wybór był jasny: Koenig & Bauer”.
Dostarczona do drukarni Akcydens maszyna to półformatowa KBA Rapida 75-4, wyposażona w cztery zespoły drukujące, pracująca z maksymalną prędkością 15 tys. ark./h i zadrukowująca podłoża o formacie do 530 × 750 mm i grubości z zakresu 0,04–06 mm. Ma m.in. system CleanTronic (umożliwiający symultaniczne mycie wałków i obciągów gumowych), system suszenia KBA VariDry umiejscowiony w segmencie wykładania, oferuje też możliwość zintegrowania z interfejsem CIP3.
Jak zapewnia Adam Cichocki, maszyna zwiększyła moce produkcyjne firmy Akcydens o ok. 40%: „Chcemy ją wykorzystywać przede wszystkim do zleceń, przy których format B2 – dotychczas u nas nieobecny – jest standardem. Mam na myśli książki, foldery czy plakaty. Trafią do niej zarówno zupełnie nowe prace, wcześniej podzlecane, jak i część produkcji realizowanej w maszynie KBA Performa”.
Akcydens współpracuje z wieloma klientami, przede wszystkim z Polski. Są wśród nich zarówno agencje reklamowe, jak i zleceniodawcy bezpośredni, m.in. wydawnictwa i firmy produkcyjne z różnych branż. „Zakup nowej maszyny pozwoli na jeszcze szybszą i sprawniejszą ich obsługę, jak też umożliwi rozszerzenie naszego portfolio produktów. To właśnie z myślą o obecnych i nowych klientach realizujemy kolejne inwestycje sprzętowe. W ślad za instalacją maszyny KBA chcemy wzbogacić nasz park sprzętowy w urządzenie pracujące w technologii cyfrowej oraz linię do oprawy twardej”.
Jan Korenc, prezes KBA CEE dodaje: „Cieszymy się, że drukarnia o tak długoletnich tradycjach i ugruntowanej pozycji rynkowej, jaką jest Akcydens, po raz kolejny zdecydowała się na zakup maszyny Koenig & Bauer. Zwłaszcza, że o inwestycji tej zdecydowały w dużej mierze wcześniejsze doświadczenia z naszymi rozwiązaniami i serwisem. Taka opinia klienta to szczególny powód do dumy. Mamy nadzieję, że maszyna KBA Rapida 75-4 będzie sprawowała się równie niezawodnie, jak jej poprzedniczka, przyczyniając się do dalszego rozwoju drukarni Akcydens”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA niedawno rozpoczęła pracę krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie, maszyna oferuje najwyższą jakość w kontekście realizowanych w niej procesów cięcia papieru.

Firma EFI poinformowała o poszerzeniu swojej oferty o zautomatyzowane, intuicyjne narzędzie mające ułatwić klientom zarządzanie zapasami i składanie zamówień – MarketDirect Fulfillment. Jak podaje producent oprogramowania, jego podstawowymi cechami są prostota i wszechstronność.

Muzeum Papiernictwa zaprasza do udziału w wernisażu on-line wystawy „Sztuka pisania”, który zostanie wyemitowany na żywo 11 lipca o godz. 17.00. Podczas streamingu Ewa Landowska – autorka wystawy – opowie o ekspozycji oraz wprowadzi widzów w tajniki pięknego pisania. Wystawę w Dusznikach-Zdroju będzie można oglądać do października br. Muzeum wznowiło działalność z zachowaniem zasad ostrożności.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.