Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Kolejny Open House z ploterami Mutoh i Artemis

Kolejny Open House z ploterami Mutoh i Artemis

14 sierpnia miał miejsce kolejny Open House firmy Atrium Centrum Ploterowe. W opolskiej siedzibie dystrybutor zaprezentował kilkanaście urządzeń do produkcji grafiki wielkoformatowej. Z uwagi na zmieniające się trendy mocno akcentowane były tekstylia. Na sierpniowe dni otwarte Atrium przybyło ponad 30 firm z różnych regionów Polski. Opolski dystrybutor ploterów Mutoh i Artemis oraz materiałów Ikonos praktycznie co miesiąc organizuje demonstracje urządzeń i materiałów.

„Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wysoką frekwencją sierpniowych dni otwartych, gdyż mimo że zorganizowaliśmy je w gorącym, wakacyjnym okresie, przybyło dużo gości. Odwiedzający potwierdzają, że rynek urządzeń wielkoformatowych ma się dobrze. Przedsiębiorcy chętnie inwestują w wysokiej klasy technologie cyfrowe dostarczane przez naszą firmę” – mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.
W demoroomie opolskiego dystrybutora można było zobaczyć najpopularniejsze urządzenia do druku z oferty firmy, ale nie tylko. Firma Atrium jest dystrybutorem japońskich ploterów Mutoh oraz ekonomicznych drukarek Artemis. „Zaprezentowaliśmy przekrój naszej oferty, praktycznie każdy rodzaj urządzenia wielkoformatowego. Goście mogli zobaczyć podczas druku zarówno małe, 60-centrymetrowe plotery ekosolwentowe, jak i ponadtrzymetrowe twarde solwenty do banerów wyborczych. Drukowaliśmy na małych „gadżetowych” drukarkach LED-UV i na potężnym stołowym flatbedzie UV. Nie zabrakło najpopularniejszych urządzeń 160-centymetrowych drukujących atramentami ekologicznymi. Zaprezentowaliśmy także zestaw DTG do zadruku koszulek” – mówi Paweł Stania.
Podczas sierpniowych dni otwartych zaprezentowano kilkanaście urządzeń, głównie do druku. Japoński Mutoh to VJ-426UF, VJ-628, VJ-1624 UV, VJ-1638X. Markę Artemis reprezentowały modele 1621, FR 250 UV, DTG 1. Można było także zapoznać się z urządzeniami do cięcia Artemis Cutter 720 oraz laserowym ploterem tnąco-grawerującym Artemis BDR 1309X.
„Większość z tych urządzeń prezentowaliśmy w poprzednich miesiącach w całej Polsce. Cieszymy się, że ich wysoka jakość jest doceniana przez odbiorców. Portfolio prezentowanych urządzeń podczas sierpniowego Open House uzupełniła premierowa drukarka tekstylna o szerokości 160 cm. Mutoh ValueJet 1638 WX, bo o nim mowa, to szybki ploter do druku sublimacyjnego wyposażony w topowe technologie firmy Mutoh” – mówi Paweł Stania.
Podczas dni otwartych miały miejsce również tekstylne premiery. „Rynek tekstylny rośnie w siłę. W coraz większej liczbie aplikacji wykorzystuje się tkaniny. Dlatego też nasza oferta mocno rozwija się w tym kierunku. W ostatnich tygodniach wprowadziliśmy do oferty całą linię tekstyliów Ikonos Profitex. Obejmuje ona tekstylne backlity, blockouty, flagi, materiały specjalne. Nasz główny dostawca urządzeń do druku – japoński Mutoh – również podąża w tym kierunku i w ostatnim czasie wprowadził szybkie drukarki serii ValueJet WX. Podczas sierpniowego Open House w Opolu pokazaliśmy premierową drukarkę tej serii VJ-1638 WX” – wyjaśnia Paweł Stania z działu marketingu dystrybutora.
Mutoh ValueJet 1638 WX przeznaczony jest do zadruku papierów sublimacyjnych i zadruku bezpośredniego na materiałach poliestrowych. Jak zapewnia producent, Mutoh dzięki innowacyjnym technologiom dedykowany jest do produkcji średnio- i wysokonakładowej w prędkości od 14 do 65 m2/h. Wyposażony jest w dwie piezoelektryczne głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (Variable Dot). Generują one krople atramentu w zakresie od 3,3 do 45,3 pl. Głowice względem siebie są ułożone na skos, przez co w czasie jednego przejścia karetki można zadrukować prawie 5-centymetrowy pas podłoża. Drugą technologią zastosowaną w VJ-1938WX jest Mutoh DropMaster. Jest to nowa technologia druku, która ma na celu automatyczną kompensację grubości medium. W momencie, gdy drukujemy na cienkim papierze sublimacyjnym, odległość od materiału do głowicy jest inna niż w przypadku druku na grubym poliestrze. Efektem tego może być rozrzut kropli tuszu, a co za tym idzie, nieprecyzyjny druk. Technologia DropMaster eliminuje ten problem i potrzebę ręcznej kalibracji. Trzecia z zastosowanych technologii to Intelligent Interweaving, która odpowiada za brak paskowania. Dzięki rozmytym rastrom przypominającym mgłę lub falę granice pomiędzy poszczególnymi etapami nanoszenia atramentu się zacierają, czego efektem jest brak paskowania oraz ogólny wzrost wydajności. Ploter korzysta z atramentów sublimacyjnych, takich jak Mutoh DS2. Są to bezzapachowe tusze (100% VOC-free), nieemitujące zapachów zarówno w czasie druku, jak i procesu transferu. Można je stosować do zadruku bezpośredniego na poliestrze i pośredniego na papierze transferowym.
„Podczas dni otwartych zaprezentowaliśmy także Ikonos Descor. Jest to światowej jakości system do dekoracji wnętrz obejmujący materiały tekstylne, profile, elementy wykończenia, narzędzia. Dosłownie w kilkadziesiąt minut można w szybki, łatwy i czysty sposób udekorować ścianę lub sufit spektakularną grafiką. I to, co mówię, nie jest gołosłowne, gdyż podczas dni otwartych, zanim przybyli pierwsi goście, zamieniliśmy ścianę w naszej firmowej kuchni w 18-metrową połać soczystych bambusów. Bez łączeń materiałów, bez nierówności, bez żadnego kleju – mówi Paweł Stania z firmy Atrium Centrum Ploterowe. – Jeżeli ktoś nie był na naszych dniach otwartych w ostatnim czasie, to nic straconego. Kolejne prezentacje naszych urządzeń Mutoh i Artemis już wkrótce. Maszyny do druku i materiały Ikonos można będzie zobaczyć już na wrześniowych targach reklamy i druku. Zapraszamy na nasze stoiska podczas odbywającego się 9 i 10 września Festiwalu Druku”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu