Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Komori H-UV w drukarni internetowej Chroma

Komori H-UV w drukarni internetowej Chroma

Od lewej: Satoshi Mochida ( Managing Director Komori ), Krzysztof Raczkowski (właściciel Drukarni Chroma), Jolanta Kurowiak (Prezes Reprograf SA)

Dwie pierwsze w Polsce ośmiokolorowe, wyposażone w innowacyjny system suszenia Komori H-UV maszyny drukujące pracują od niedawna w drukarni Chroma z Żar. Pierwsza z nich rozpoczęła tu pracę ponad rok temu, kolejna kilka tygodni temu. W planach inwestycyjnych jest tu już również trzecia taka maszyna. Wszystkie dostarczyła do Chromy firma Reprograf, wyłączny dystrybutor maszyn Komori w Polsce.

Komori H-UV to innowacyjny system suszenia UV, wykorzystujący lampę ultrafioletową i farby UV o wysokiej czułości do suszenia świeżo zadrukowanego arkusza. Łączy on w sobie zalety druku konwencjonalnego i druku UV. Krzysztof Raczkowski, właściciel drukarni Chroma, wymienia je niemal jednym tchem: natychmiastowe suszenie wydruków, możliwość sprawnej realizacji krótkich cykli produkcyjnych, co przy specyfice drukarni internetowej jest niezmiernie ważne, podobnie jak natychmiastowa gotowość wydruków do dalszej obróbki. Również: druk na trudnych podłożach, eliminacja prószenia, łatwość uszlachetniania, odporność mechaniczna oraz połysk taki jak w technologii konwencjonalnej. „To rozwiązanie bardzo ekonomiczne – mówi Krzysztof Raczkowski. – Oszczędności na samym papierze, wynikające z bardzo szybkiego narządu, przyniosły nam oszczędność rzędu jednej raty kredytowej za tę maszynę. Warto też podkreślić, że suszenie H-UV jest około dwukrotnie bardziej energooszczędne w stosunku do rozwiązania bazującego na tradycyjnych lampach UV, co przynosi nam kolejne oszczędności. Jednak do największych zalet maszyny Komori z technologią H-UV należy zwiększenie wydajności i zdecydowane skrócenie łącznego czasu, jaki jest potrzebny na realizację danego zlecenia. Ponieważ dziennie mamy ich bardzo wiele, bo taki jest profil naszej produkcji – to kluczowa zaleta tego rozwiązania, dającego nam poczucie bezpieczeństwa i zapewniającego spokojniejszą pracę”.
Warto wspomnieć, że tylko ostatnio zakupiona maszyna Komori H-UV drukuje w Chromie dziennie 150 tys. arkuszy, w tym czasie wykonywanych jest na niej średnio 50 narządów. Maszyna posiada dwie kamery skanujące obraz i na bieżąco wychwytuje błędy, co pozwala operatorowi maszyny na sprawną reakcję, kontrolę i ewentualne poprawki tak, by wydruki były jak najlepsze jakościowo i aby w ten sposób uniknąć kosztownych – głównie ze względu na zmarnowane arkusze papieru – pomyłek. Szybki narząd maszyny umożliwia także drukowanie wielu różnorakich zleceń, a prosta i intuicyjna obsługa urządzenia bardzo pomaga w codziennej pracy.
Wszystkie te zalety, w tym 20% wzrost zleceń drukarni rok do roku po inwestycji m.in. w pierwszą maszynę H-UV, a także mniejsza niż ma to miejsce przy tradycyjnych sposobach suszenia przestrzeń, jaką zajmuje urządzenie, sprawiły, że Krzysztof Raczkowski – zadowolony z zakupów dwóch pierwszych maszyn – zdecydował się na inwestycję w kolejną, która rozpocznie pracę w drukarni wiosną przyszłego roku.
Drukarnia Chroma to obecnie jedna z największych drukarń internetowych w Polsce. Na powierzchni 8500 m2 pracuje tu ponad 200 osób. Zakład swoją produkcję opiera na sześciu maszynach drukujących Komori. Wśród nich są wspomniane, pierwsze w Polsce, ośmiokolorowe maszyny, wyposażone w innowacyjny system suszenia Komori H-UV.
Realizowanych jest tu dziennie około 1500 zleceń; większych i mniejszych – nie ma to znaczenia, bo w Chromie liczy się każdy klient. Ale liczy się tu również każdy pieniądz – wszystkie inwestycje są bardzo dokładnie analizowane, a przy tym odważnie sięga się tu po wiele z nich. Chroma od lat buduje swój park maszynowy, opierając go na innowacyjnych urządzeniach – niejednokrotnie pionierskich nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Światu bowiem Krzysztof Raczkowski zawsze przygląda się bacznie, ale bez kompleksów; tu czerpie inspiracje dla swojej działalności, tu podpatruje rozwiązania z innych zakładów, tu także zapoznaje się z najnowszymi technologiami, by zawsze być krok do przodu przed konkurencją, ale także by jak najwięcej oferować swoim klientom – wysoką jakość końcowego produktu i jego sprawną realizację w jak najkrótszym czasie.
„Cieszy nas kolejna inwestycja drukarni Chroma w rozwiązanie Komori tym bardziej, że i tym razem wybór padł na innowacyjne rozwiązanie Komori H-UV – mówi Tadeusz Figurski, wiceprezes firmy Reprograf. – Cieszy nas również fakt, że możemy współuczestniczyć w tym sukcesie dostarczając od lat rozwiązania do tej drukarni. Chcemy być zawsze dla niej partnerem, oferując najlepsze nasze propozycje – wspólnie poszukujemy tych rozwiązań, staramy się być najlepszym doradcą. Chroma czerpie z tego inspirację i ma odwagę sięgać po nowości, co przekłada się na jej sukces”.

  • Obecnie 4,5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 4.444444/5 (9 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.