Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Konferencja Graphic Users Association (GUA) w Berlinie

Konferencja Graphic Users Association (GUA) w Berlinie

William Schuring – dyrektor zarządzający drukarni Wilco (z lewej) w rozmowie ze Stephenem Millerem (Kodak)

W dniach 29–31 października br. w Berlinie odbyła się 13. konferencja Graphic Users Association (GUA) – organizacji zrzeszającej użytkowników rozwiązań firmy Kodak. Spotkanie było okazją do świętowania 20-lecia obecności na rynku systemu workflow Prinergy. W tym roku pojawiła się jego nowa wersja – Prinergy VME + Managed Services, bazująca na technologii „chmury” i zwalniająca użytkownika od wielu zadań (realizowanych przez Kodak jako firmę hostingową), a zarazem wprowadzająca szereg zabezpieczeń dla przetwarzanych i przechowywanych plików. Jej też poświęcono najwięcej miejsca w prezentacjach przedstawicieli firmy Kodak, jak również podczas rozmowy z zarządem pierwszego w Europie użytkownika tego rozwiązania – holenderskiej drukarni Wilco.

Podczas wydarzenia zaanonsowano również plany amerykańskiego producenta związane z przyszłorocznymi targami drupa 2020, na których pokazana zostanie kolejna wersja Prinergy – MTE, mająca w jeszcze większym stopniu usprawnić korzystanie z oprogramowania workflow, dostępnego w oparciu o usługę SaaS i system subskrypcji.

20 lat systemu Prinergy
Zanim rozpoczęła się właściwa część konferencji, w poprzedzający ją wieczór – 29 października – ponad 100 klientów, partnerów technologicznych firmy Kodak oraz przedstawicieli mediów branżowych wzięło udział w uroczystej gali z okazji 20-lecia obecności rynkowej systemu Prinergy. Z przesłaniem do uczestników konferencji GUA wystąpił m.in. Jim Continenza, Executive Chairman, Eastman Kodak Company, który podkreślił, że Kodak planuje skupić się na dwóch strategicznych obszarach: rozwiązaniach poligraficznych oraz materiałach dla branży filmowej. „W przypadku tych pierwszych będziemy koncentrować się na przyszłościowych, zyskownych i oferujących największy potencjał wzrostowy produktach takich jak: workflow Prinergy, bezprocesowe płyty Sonora czy rodzina inkjetowych maszyn Prosper – mówił Jim Continenza. – Planujemy też ponowne zunifikowanie działalności wszystkich jednostek pod hasłem „One Kodak”. Nastąpi ono w 2020 roku, a jego efekty będzie można zobaczyć już na targach drupa”.
Do dwóch dekad systemu Prinergy nawiązał Stephen Lavey – prezes zarządu GUA w regionie EAMER, który następnego dnia otworzył oficjalną część konferencji. Podsumował on działalność kierowanej przez siebie organizacji w minionym roku, podziękował też wszystkim jej członkom za wkład w rozwój i pomoc we wprowadzaniu kolejnych udoskonaleń w systemie Prinergy.
Światowa premiera Prinergy VME + Managed Services
Podczas konferencji w Berlinie swoją oficjalną premierę rynkową miała najnowsza wersja workflow firmy Kodak, bazująca na technologii „chmury” – Prinergy VME + Managed Services. „Prinergy VME to strategiczny krok w kierunku rozpowszechnienia i dalszego spopularyzowania naszego systemu workflow – mówił Todd Bigger. – Skrót VME (Virtual Machine Environment) oznacza de facto pracę w wirtualnym środowisku i odejście od systemów produkcyjnych instalowanych i wdrażanych w siedzibie klienta. Także infrastruktura z nimi związana, tj. wysokowydajne serwery, są zarządzane przez nas i bazują na architekturze Microsoft Azure. Mówimy tu zatem o modelu subskrypcyjnym, w ramach którego użytkownik ma zapewnioną wyższą elastyczność i wygodę korzystania ze wszystkich funkcjonalności Prinergy, przy jednoczesnym uwolnieniu go od szeregu kwestii związanych z użytkowaniem „stacjonarnego” workflow. Są wśród nich tak istotne elementy jak: redukcja kosztów związanych z infrastrukturą oraz zakupem pełnych licencji oprogramowania, dostęp do najbardziej aktualnych jego wersji (dzięki automatycznym update’om i upgrade’om) czy też zabezpieczenie przetwarzanych oraz przechowywanych w „chmurze” plików, również w obliczu zjawiska cyberprzestępczości, które nie omija firm poligraficznych”.
Z funkcjami Prinergy VME, ze szczególnym uwzględnieniem opcji Managed Services, zapoznał uczestników konferencji Stephen Miller. „Pod tą nazwą kryje się szereg zadań, którymi zarządzamy jako oferenci usługi subskrypcyjnej – mówił. – Aktualizacja systemu do najnowszej wersji, jego skalowalność w zależności od rodzaju i liczby przetwarzanych prac, analityka decyzyjna, optymalizacja procesów, archiwizacja i zabezpieczanie danych, odzyskiwanie ich przy awariach oraz całodobowy monitoring realizowanych procesów – zwłaszcza w przypadku małych i średnich firm kompleksowe wdrożenie wszystkich tych kwestii jest niemal niewykonalne. Wychodzimy im naprzeciw, biorąc je na siebie” – mówił.
Jak podkreślał, strategia firmy Kodak związana z oprogramowaniem Prinergy, zakłada stworzenie globalnej platformy (ekosystemu), uwzględniającej takie aspekty jak: pełna integracja z innymi systemami (w tym z portalem InSite), sukcesywne wprowadzanie nowych funkcjonalności w systemie workflow, bazowanie na „chmurze” jako atrakcyjnej alternatywie dla rozwiązań instalowanych u klienta oraz wdrażanie narzędzi tzw. inteligencji biznesowej. Konferencja była też miejscem prezentacji nowych funkcjonalności wprowadzonych w poszczególnych modułach wchodzących w skład Prinergy, także tych dostarczanych przez partnerów technologicznych Kodak. W kolejnych wystąpieniach omawiane były zagadnienia takie jak: portale usprawniające współpracę z klientami i projektantami (InSite Prepress Portal i InSite Creative Workflow), integracja systemu Prinergy i portalu InSite z zewnętrznymi systemami MIS, rozwiązania dedykowane produkcji opakowań (bazujące na programie Adobe Illustrator), obsługa rozbudowanych plików PDF (moduł dostarczony przez callas software), zwiększenie wydajności przy obsłudze prac komercyjnych i opakowaniowych (rozwiązanie firmy PerfectPattern) czy optymalizacja kolorystyczna realizowanych zleceń (przy pomocy programów Kodak ColorFlow i Kodak Spotless).
Wilco – pierwszy w Europie użytkownik Prinergy VME + Managed Services
Podczas spotkania w Berlinie swoimi doświadczeniami z pracą w wirtualnym środowisku Prinergy podzielił się William Schuring – dyrektor zarządzający Wilco. Ta holenderska drukarnia jest od niedawna pierwszym europejskim użytkownikiem Prinergy VME + Managed Services, który integruje jej działalność prowadzoną w trzech lokalizacjach. Firma specjalizuje się w produkcji książek i magazynów, a z rozwiązań Kodak korzysta od ok. 20 lat.
„Nasza motywacja, by wdrożyć Prinergy VME była oczywista: chcemy stale iść do przodu, a przyszłość należy do „chmury”. Przy trzech zakładach produkcyjnych, z których każdy dotychczas bazował na własnym workflow, przejście na jeden wspólny, wirtualny system przyniosło nam szereg korzyści, choćby w postaci wyeliminowania zbędnej infrastruktury sprzętowej, mniejszej liczby osób zaangażowanych w funkcjonowanie całego cyklu produkcyjnego czy też zwiększonego bezpieczeństwa danych – mówił William Schuring w rozmowie ze Stephenem Millerem. – Głęboko wierzymy w usługi hostingowe, jakie zapewnia Kodak. Tym bardziej, że stoi za nimi architektura Microsoft Azure. Mamy już doświadczenia z innymi rozwiązaniami działającymi w „chmurze”, więc jest to dla nas kolejne już rozwiązanie użytkowane w technologii cloud computing”.
Zadbaj o swój biznes: skuteczny workflow kluczem do zwiększenia wydajności
Elementy, jakie wymieniał William Schuring, pojawiły się w prezentacjach przygotowanych przez Pat McGrew, kierująca firmą konsultingową Keypoint Intelligence. „Współczesna drukarnia musi działać w nowoczesny sposób, stać się swego rodzaju firmą „inteligentną” (Smart Print Manufacturer) – mówiła. – Dążyć do tego należy wdrażając pięć „zasad mądrego drukowania”: konsolidację procesów poprzez ich zautomatyzowanie; łączenie – w ramach wspólnej, „inteligentnej” platformy – oprogramowania, sprzętu oraz obsługujących ich osób; gromadzenie wszystkich, zwłaszcza wrażliwych danych w „chmurze”; obliczanie danych produkcyjnych (statusu maszyny, wolumenu przyjmowanych zleceń, planowanych przestojów sprzętu z uwagi na jego konserwację itd.) we właściwy sposób, gwarantujący możliwość podejmowania w czasie rzeczywistym decyzji optymalizujących proces produkcyjny; oraz tworzenie wysokiej jakości produktów i usług poprzez wprowadzanie do nich wartości dodanej w całym łańcuchu dostaw.
GUA University: praktyczne warsztaty i laboratoria innowacji technologicznych
Integralną częścią spotkań klientów firmy Kodak są praktyczne sesje warsztatowe, prowadzone pod nazwą GUA University. Udział w nich kończy się uzyskaniem stosownego certyfikatu. Są one dla uczestników okazją do rozmów z ekspertami technicznymi firmy Kodak i jej partnerami technologicznymi. Zagadnienia, jakie poruszano w ramach tegorocznej edycji GUA University, dotyczyły m.in. automatyzacji procesów, zarządzania barwą i szeroko rozumianej kolorystyki, impozycji (z zastosowaniem programu Preps), przetwarzania plików PDF oraz ich wstępnej weryfikacji (preflight).
drupa 2020: One Kodak
Konferencja w Berlinie była okazją do zaanonsowania przez firmę Kodak jej planów związanych z targami drupa 2020. Pojawi się na nich pod hasłem „One Kodak”, mającym obrazować integrację wszystkich jej działów dedykowanych poligrafii. Najważniejszą nowością w obszarze oprogramowania będzie system Prinergy MTE (Multi-Tenant Environment), będący kolejną odsłoną rozwiązania workflow firmy Kodak. Wersja rynkowa zaplanowana jest na rok 2021, zaś na targach w Düsseldorfie odbywać się będą jej prezentacje.
„Uwzględnia ona pracę wielu użytkowników w ramach wspólnego oprogramowania działającego w „chmurze” i będzie oferować funkcjonalności dostępne obecnie w ramach pakietu Managed Services – zapewniał Todd Bigger. – Kierujemy ją w dużej mierze do małych i średnich przedsiębiorstw, które często mają mylne wyobrażenie workflow działającego w „chmurze” jako rozwiązania dla nich niedostępnego. Mamy nadzieję, że m.in. dzięki działaniom edukacyjnym w tej sferze, prowadzonym także poprzez naszych partnerów handlowych i lokalne oddziały, uda nam się zwiększyć świadomość korzyści, jakie można odnieść dzięki „przesiadce” na system Prinergy, bazujący na technologii cloud computing”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.