Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Konferencja poligraficzna „Skuteczny eksport. Instrumenty wsparcia na wyciągnięcie ręki”

Konferencja poligraficzna „Skuteczny eksport. Instrumenty wsparcia na wyciągnięcie ręki”

19 kwietnia w Warszawie w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (ul. Bagatela 12) oraz 20 kwietnia w Hotelu Sheraton (ul. Powiśle 7) odbędzie się organizowana przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga konferencja poligraficzna „Skuteczny eksport. Instrumenty wsparcia na wyciągnięcie ręki”.
Celem konferencji jest przedstawienie dostępnych w agendach rządowych instrumentów finansowych i rozwiązań organizacyjnych wspierających działania eksportowe i inwestycyjne polskich przedsiębiorstw.

Organizatorzy zadbali, aby wiedzą podzielili się najlepsi eksperci, którzy na co dzień tworzą politykę gospodarczą państwa w tym zakresie. Dzięki konferencji uzyskają Państwo w jednym miejscu bogatą wiedzę o różnych formach wsparcia Waszego biznesu – od dofinansowania wyjazdu na targi zagraniczne po pomysły na skuteczne skorzystanie z funduszy europejskich.
Konferencja ma również przygotować promocję polskich drukarń w Europie w 2016 roku dzięki projektowi „Czas dla Polski”. Pod tym hasłem kryje się cykl wydarzeń podczas targów drupa, których celem jest zwrócenie uwagi zagranicznych zleceniodawców i inwestorów na potencjał polskich drukarń.

Agenda konferencji

Blok tematyczny: Rozwiązania eksportowe
10.00 - 10.15 Słowo wstępne, PBKG
10.15 - 10.45 Pomoc de minimis i inne instrumenty wsparcia eksportu dostępne w Ministerstwie Rozwoju, Tomasz Salomon, z-ca dyrektora Departamentu MŚP Ministerstwo Rozwoju
10.45 - 11.10 Kredyty, akredytywy, gwarancje i ubezpieczenia, czyli jak skuteczniej zdobywać zagraniczne rynki, Karol Rozneberg i Joanna Mularczyk, eksperci Banku Gospodarstwa Krajowego
11.10 - 11.30 Inwestycje zagraniczne i inwestowanie za granicą – szansa dla polskich firm poligraficznych?, Aleksander Libera, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych
11.30 - 12.00 Skuteczny eksport to gra zespołowa – nowe propozycje promocji dla polskiej poligrafii, Instytut Gutenberga

12.00 - 12.15 Przerwa

Blok tematyczny: Fundusze europejskie teoria i praktyka
12.15 - 13.00 Fundusze europejskie teoria i praktyka. Fundusze europejskie 2014-2020 - pierwsze wnioski i wskazówki na przyszłość, Agnieszka Clarey, pełnomocnik PARP
13.00 - 13.30 Nowoczesne rozwiązania w nowoczesnej drukarni czyli gdzie szukać innowacyjności, Krzysztof Pindral, prezes zarządu, Heidelberg Polska
13.30 - 14.00 Czy technologie energetyczne mogą być kluczem do funduszy unijnych dla polskich drukarni?, dr inż. Grzegorz Kunikowski, Zakład Informatyki Gospodarczej Politechniki Warszawskiej
14.00 - Podsumowanie/Dyskusja

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mack-Brooks Exhibitions, organizator targów InPrint, ICE Europe i CCE International podał datę dwukrotnie już odsuwanego w czasie wydarzenia. Mają się one odbyć w dn. 15–17 marca 2022 r. w Monachium.

„Upgrade maszyny drukującej: optymalizacja istniejącego parku sprzętowego i zwiększenie jego wszechstronności” – to tytuł kolejnego webinarium organizowanego 19 maja br. o godz. 10.00 przez firmę Mark Andy z myślą o jej obecnych i potencjalnych klientach. Tym razem wydarzenie koncentrować się będzie na różnych opcjach rozbudowy maszyn tego producenta, pozwalających na realizację nowych aplikacji i wejście na nowe segmenty rynkowe.

Firma Bluejet z Gdańska w ostatnim czasie zainstalowała nową maszynę Durst RHO 2500 wraz z całą zautomatyzowaną linią produkcyjną (automatyczny podajnik i odbiornik). Celem inwestycji jest rozbudowanie oferty oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.