Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Konferencja poligraficzna „Skuteczny eksport. Instrumenty wsparcia na wyciągnięcie ręki”

Konferencja poligraficzna „Skuteczny eksport. Instrumenty wsparcia na wyciągnięcie ręki”

19 kwietnia w Warszawie w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (ul. Bagatela 12) oraz 20 kwietnia w Hotelu Sheraton (ul. Powiśle 7) odbędzie się organizowana przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga konferencja poligraficzna „Skuteczny eksport. Instrumenty wsparcia na wyciągnięcie ręki”.

Celem konferencji jest przedstawienie dostępnych w agendach rządowych instrumentów finansowych i rozwiązań organizacyjnych wspierających działania eksportowe i inwestycyjne polskich przedsiębiorstw.
Organizatorzy zadbali, aby wiedzą podzielili się najlepsi eksperci, którzy na co dzień tworzą politykę gospodarczą państwa w tym zakresie. Dzięki konferencji uzyskają Państwo w jednym miejscu bogatą wiedzę o różnych formach wsparcia Waszego biznesu – od dofinansowania wyjazdu na targi zagraniczne po pomysły na skuteczne skorzystanie z funduszy europejskich.

Konferencja ma również przygotować promocję polskich drukarń w Europie w 2016 roku dzięki projektowi „Czas dla Polski”. Pod tym hasłem kryje się cykl wydarzeń podczas targów drupa, których celem jest zwrócenie uwagi zagranicznych zleceniodawców i inwestorów na potencjał polskich drukarń.
Rozwiązania proeksportowe
10.00 - 10.15 Słowo wstępne, PBKG
10.15 - 10.45 „Pomoc de minimis i inne instrumenty wsparcia eksportu dostępne w Ministerstwie Rozwoju”, Tomasz Salomon, Z-ca Dyrektora Departamentu MŚP Ministerstwo Rozwoju
10.45 - 11.10 „Kredyty, akredytywy, gwarancje i ubezpieczenia czyli jak skuteczniej zdobywać zagraniczne rynki”, Karol Rozneberg/Joanna Mularczyk, eksperci Banku Gospodarstwa Krajowego
11.10 - 11.30 „Inwestycje zagraniczne i inwestowanie za granicą – szansa dla polskich firm poligraficznych?”, Aleksander Libera, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych
11.30 - 12.00 Skuteczny eksport to gra zespołowa – nowe propozycje promocji dla polskiej poligrafii, Instytut Gutenberga
12.00 - 12.15 Przerwa

Fundusze europejskie teoria i praktyka
12.15 - 13.00 Fundusze europejskie 2014-2020 - pierwsze wnioski i wskazówki na przyszłość, Agnieszka Clarey, pełnomocnik PARP
13.00 - 13.30 „Nowoczesne rozwiązania w nowoczesnej drukarni czyli gdzie szukać innowacyjności”, Krzysztof Pindral, Prezes Zarządu, Heidelberg Polska
13.30 - 14.00 „Czy technologie energetyczne mogą być kluczem do funduszy unijnych dla polskich drukarni ?”, dr inż. Grzegorz Kunikowski Zakład Informatyki Gospodarczej Politechniki Warszawskiej
14.00 - Podsumowanie/Dyskusja

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nadeszło upragnione lato, a my rozpoczęliśmy już prace nad lipcowo-sierpniowym wydaniem naszego miesięcznika, połączonym z kolejną, 6. edycją katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, stanowiącym poligraficzną mapę Polski. Tradycyjnie na wakacyjne miesiące przygotowujemy dla Państwa ciekawą lekturę – powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, prepressu i upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni też znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Poruszymy ponadto tematykę dotyczącą tektury falistej, wydanie to przygotowujemy m.in. na organizowaną przez nas 10. Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w tym roku odbędzie się w Cukrowni Żnin w dniach 9–10 września.
Letni numer wraz z katalogiem dostępny będzie również w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszych stoiskach na targach FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl (15–16.09.2021, Warszawa) oraz Packaging Innovations (15–16.09.2021, Warszawa) a także na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku RemaExtra (15–17.09.2021, Nadarzyn). Dotrzemy również na targi DREMA (14–17.09.2021, Poznań).
Mamy nadzieję, że zanim udadzą się Państwo na zasłużony wypoczynek lub pełni nowych sił właśnie powrócą z wojaży, zechcą przyjąć zaproszenie do współtworzenia wydania lipcowo-sierpniowego, np. poprzez prezentację oferty swojej firmy w zestawieniach:
- Dostawcy urządzeń, materiałów i usług do druku cyfrowego wielkoformatowego,
- Dostawcy rozwiązań do druku cyfrowego w małym formacie (maszyny, urządzenia, materiały eksploatacyjne, software, podłoża do druku, serwis i obsługa posprzedażna),
- Dostawcy urządzeń, materiałów i usług do druku na tekstyliach,
lub poprzez zamieszczenie artykułu promocyjnego lub reklamy. Czekamy na Państwa pod adresami: redakcja@swiatdruku.eu lub biuro@swiatdruku.eu.

Brytyjska firma Clifton Packaging Group na początku 2021 r. zainstalowała nową maszynę do druku fleksograficznego – SOMA Optima2 1270-8 EG wraz z automatycznym systemem montowania płyt S-Mount 1300.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju w dn. 3–4 lipca br. udostępni zwiedzającym nową wystawę czasową, którą będzie można obejrzeć do końca września. Ekspozycja nosi tytuł „Papier przenikający żelazo. Zimna wojna 1947–1991” i nawiązuje do trwającego 44 lata stanu napięcia pomiędzy tzw. Blokiem Wschodnim a państwami demokratycznymi. Właśnie mija 30 lat od zakończenia zimnej wojny.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.