Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Konferencja poligraficzna „Skuteczny eksport. Instrumenty wsparcia na wyciągnięcie ręki”

Konferencja poligraficzna „Skuteczny eksport. Instrumenty wsparcia na wyciągnięcie ręki”

19 kwietnia w Warszawie w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (ul. Bagatela 12) oraz 20 kwietnia w Hotelu Sheraton (ul. Powiśle 7) odbędzie się organizowana przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga konferencja poligraficzna „Skuteczny eksport. Instrumenty wsparcia na wyciągnięcie ręki”.

Celem konferencji jest przedstawienie dostępnych w agendach rządowych instrumentów finansowych i rozwiązań organizacyjnych wspierających działania eksportowe i inwestycyjne polskich przedsiębiorstw.
Organizatorzy zadbali, aby wiedzą podzielili się najlepsi eksperci, którzy na co dzień tworzą politykę gospodarczą państwa w tym zakresie. Dzięki konferencji uzyskają Państwo w jednym miejscu bogatą wiedzę o różnych formach wsparcia Waszego biznesu – od dofinansowania wyjazdu na targi zagraniczne po pomysły na skuteczne skorzystanie z funduszy europejskich.

Konferencja ma również przygotować promocję polskich drukarń w Europie w 2016 roku dzięki projektowi „Czas dla Polski”. Pod tym hasłem kryje się cykl wydarzeń podczas targów drupa, których celem jest zwrócenie uwagi zagranicznych zleceniodawców i inwestorów na potencjał polskich drukarń.
Rozwiązania proeksportowe
10.00 - 10.15 Słowo wstępne, PBKG
10.15 - 10.45 „Pomoc de minimis i inne instrumenty wsparcia eksportu dostępne w Ministerstwie Rozwoju”, Tomasz Salomon, Z-ca Dyrektora Departamentu MŚP Ministerstwo Rozwoju
10.45 - 11.10 „Kredyty, akredytywy, gwarancje i ubezpieczenia czyli jak skuteczniej zdobywać zagraniczne rynki”, Karol Rozneberg/Joanna Mularczyk, eksperci Banku Gospodarstwa Krajowego
11.10 - 11.30 „Inwestycje zagraniczne i inwestowanie za granicą – szansa dla polskich firm poligraficznych?”, Aleksander Libera, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych
11.30 - 12.00 Skuteczny eksport to gra zespołowa – nowe propozycje promocji dla polskiej poligrafii, Instytut Gutenberga
12.00 - 12.15 Przerwa

Fundusze europejskie teoria i praktyka
12.15 - 13.00 Fundusze europejskie 2014-2020 - pierwsze wnioski i wskazówki na przyszłość, Agnieszka Clarey, pełnomocnik PARP
13.00 - 13.30 „Nowoczesne rozwiązania w nowoczesnej drukarni czyli gdzie szukać innowacyjności”, Krzysztof Pindral, Prezes Zarządu, Heidelberg Polska
13.30 - 14.00 „Czy technologie energetyczne mogą być kluczem do funduszy unijnych dla polskich drukarni ?”, dr inż. Grzegorz Kunikowski Zakład Informatyki Gospodarczej Politechniki Warszawskiej
14.00 - Podsumowanie/Dyskusja

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.