Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Konica Minolta na rynku druku przemysłowego

Konica Minolta na rynku druku przemysłowego

Biorąc pod uwagę obecnie panujące trendy i ciągły rozwój technik druku cyfrowego, Konica Minolta weszła na nowy rynek druku przemysłowego. Na przestrzeni ostatnich miesięcy firma rozszerzyła swoje portfolio o urządzenia dedykowane do segmentu przemysłowych maszyn poligraficznych. Jedną z nowości jest MGI Jet Varnish 3DS do cyfrowego uszlachetniania lakierem 3D oraz bizhub PRESS C71cf do druku etykiet.

MGI JetVarnish 3DS to urządzenie do cyfrowego lakierowania wybiórczego. Idealnie sprawdza się w drukarniach poszukujących innowacyjnych na rynku rozwiązań do cyfrowego uszlachetniania lakierem 3D oraz cyfrowym hot-stampingiem. Zastosowanie powlekania punktowego UV jako ostatniej warstwy sprawia, że wydruki wyróżniają się żywymi barwami i przyjemną fakturą, nabierając bardziej ekskluzywnego wyglądu. Lakier dodaje kreatywności w szerokim wachlarzu zastosowań: na wizytówkach, okładkach książkach, kartkach okolicznościowych, czy etykietach. Dzięki temu MGI JetVarnish 3DS jest interesujący dla niemal każdego dostawcy usług drukarskich, stosującego systemy tonerowe, offsetowe czy atramentowe. Szybkość powlekania wynosi do 2298 stron SRA3 na godzinę.
W Polsce po raz pierwszy Konica Minolta zaprezentowała MGI JetVarnish 3DS na tegorocznych targach RemaDays 2016. Urządzenie spotkało się wówczas z zainteresowaniem i zaowocowało podpisaniem umowy sprzedaży pierwszego w Polsce systemu Jetvarnish 3ds&IFoil do jednej z największych drukarni w kraju. Urządzenie JetVarnish 3DS zostało opracowane i jest produkowane przez MGI na wyłączne potrzeby firmy Konica Minolta, która posiada prawo do jego wprowadzenia na całym świecie.

Konica Minolta utrzymuje ścisłą współpracę z MGI od stycznia 2014 roku. Po roku obie firmy podjęły strategiczną kooperację, mając na celu przyspieszenie i komercyjne wdrożenie nowej generacji cyfrowych produktów poligraficznych. W efekcie w kwietniu bieżącego roku Konica Minolta zakupiła dodatkowe udziały w firmie MGI – Digital Graphics Technology, francuskiego potentata w dziedzinie druku i uszlachetnień. Tym samym zwiększyła ilość posiadanych akcji z 10% do 40,5%. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na druk ozdobny, współpraca obu firm zapewnia firmie Konica Minolta silną obecność na rynku cyfrowego uszlachetniania druków, umożliwiając dalszą ekspansję na rynku druku przemysłowego.
W Polsce Konica Minolta posiada także w ofercie maszynę do druku etykiet samoprzylepnych z roli na rolę. Bizhub Press C71cf jest odpowiednim rozwiązaniem dla firm, które chcą rozwijać oferowane usługi i przejść z druku tradycyjnego na cyfrowy. Jak podaje producent, zmniejszenie nakładów, wymagane coraz krótsze terminy realizacji, personalizacja, czy wykonywanie druku na żądanie to zadania odpowiednie dla nowego urządzenia. Bizhub Press C71cf zapewnia przy tym wyjątkową wydajność, doskonałą jakość wydruku oraz zaskakującą prostotę obsługi. Pierwsze przeprowadzone rozmowy z potencjalnymi użytkownikami tej maszyny pokazały, że w segmencie druku cyfrowego etykiet istnieje duża przepaść cenowa i jakościowa pomiędzy drukiem tonerowym a memjet, w którą idealnie wpasowuje się C71cf.
Konica Minolta posiada obecnie w swojej ofercie szerokie portfolio urządzeń, dedykowanych do rynku druku przemysłowego, które prezentowane były na ostatnich targach drupa 2016. Mowa tutaj o następujących rozwiązaniach:
- JetVarnish 3DW – najnowsze rozwiązanie wstęgowe, stworzone do wykonywania zdobień za pomocą folii oraz lakieru UV w technologii inkjetowej;
- Jetvarnish 3DS + IFoil – cyfrowa maszyna do lakierowania wybiórczego z efektem 2D i 3D oraz tłoczenia folią na gorąco, format arkusza B3;
- Jetvarnish EVO + IFoil – cyfrowa maszyna do lakierowania wybiórczego z efektem 2D i 3D oraz tłoczenia folią na gorąco, format arkusza B-2;
- Meteor Unlimited Colors – pierwsze kompletne, cyfrowe rozwiązanie do druku tonerem
i nakładania folii na gorąco w linii, umożliwiające tworzenie nieograniczonej liczby kolorów metalicznych;
- KM-1 – kolorowa arkuszowa maszyna do druku w formacie B-2;

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.