Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Konica Minolta po raz 10 na liście FTSE4Good Global Index

Konica Minolta po raz 10 na liście FTSE4Good Global Index

Konica Minolta, Inc. po raz dziesiąty z rzędu znalazła się na prestiżowej liście FTSE4Good Global Index. Ten opracowywany przez FTSE Group* (FTSE) w Wielkiej Brytanii ranking należy do jednych z najbardziej znanych oraz szanowanych na świecie zestawień firm inwestujących w duchu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (SRI**).

Konica Minolta została poddana niezależnej ocenie przeprowadzonej zgodnie z kryteriami przyjętymi przez FTSE4Good. W tegorocznym podsumowaniu firma uzyskała maksymalną liczbę punktów w kategorii ochrona środowiska, wysoko oceniono również obszar kwestii społecznych i ładu korporacyjnego.
Konica Minolta jest notowana na liście FTSE4Good Global Index od 2003 roku. W ciągu tej dekady firma nieustannie rozwijała politykę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.
„Jesteśmy niezwykle dumni, że nasza konsekwencja i wieloletnia praca jest zauważana i doceniana już od 10 lat – powiedziała Sandra Luttert, kierownik produktów środowiskowych w Dziale Marketingu Międzynarodowego Konica Minolta Business Solutions Europe. – Filozofia zarządzania w Konica Minolta wywodzi się z idei ‘tworzenia nowej wartości’. Odnosi się ona nie tylko do innowacji w obszarze produktów i usług, ale wszystkich mechanizmów funkcjonowania Konica Minolta jako globalnej organizacji. Osiągnęliśmy sukces i czujemy się zobowiązani by rozwijać się zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju”.
FTSE4Good został stworzony, by wyróżnić firmy działające według najwyższych standardów Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Stanowi też użyteczne narzędzie dla inwestorów, którzy chcą lokować środki w firmy przestrzegające tych zasad. Spółki na liście FTSE4Good Index Series spełniają surowe kryteria dotyczące ochrony środowiska, kwestii społecznych oraz ładu korporacyjnego.
Konica Minolta jest także notowana na Dow Jones Sustainability World Index, szwajcarskiej RobecoSAM, a także na japońskim Indeksie Inwestycji Społecznie Odpowiedzialnych Morningstar (Morningstar Socially Responsible Investment Index). Konica Minolta otrzymała także wyróżnienie Prime Status przyznawane przez niemiecką firmę oekom research AG wyróżniające najlepsze na świecie przedsiębiorstwa pod względem CSR w swoim segmencie.
*FTSE Group to spółka zależna, w całości należąca do London Stock Exchange i światowy lider dostarczający globalne indeksy i rozwiązania analityczne. Indeksy FTSE są bardzo często używane przez inwestorów na całym świecie m.in. do analizy inwestycji, pomiaru wyników i alokacji aktywów.
**SRI (Socially Responsible Investment – inwestowanie odpowiedzialne społecznie): Inwestorzy i udziałowcy, przy wyborze odbiorcy swoich inwestycji, biorą pod uwagę nie tylko aspekty finansowe, lecz również działania związane z odpowiedzialnością społeczną, ekologiczną i etyczną spółek.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dniach 26–28 maja 2021 r. na terenie Ptak Warsaw Expo odbędą się dwie imprezy wystawiennicze: Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań – Warsaw Pack oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych – Food Tech Expo. Wydarzenia zrzeszające branżę opakowań oraz producentów żywności będą okazją do poznania szerokiej gamy firm, których oferty i usługi mogą pomóc w zapewnieniu różnokierunkowego, a przy tym kompleksowego rozwoju przedsiębiorstwa.

Firma Roland DG zaprezentowała dwa nowe rozwiązania obsługujące szerszy zakres materiałów: serię ploterów drukująco-tnących UV VersaUV LEC2 typu roll-to-roll i plotery płaskie UV VersaUV LEC2 z serii S. Jak podkreśla producent, nowe modele oferują optymalną jakość druku i szerszy zakres zastosowań. Wszystkie modele są już dostępne w całym regionie EMEA.

Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.