Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Kraków zaprasza na 23. Targi Książki w październiku

Kraków zaprasza na 23. Targi Książki w październiku

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie odbędzie się w dniach 24–27 października. Zapowiada się następująco: miliony książek, tysiące zaczytanych zwiedzających, spotkania z ulubionymi autorami, spotkania i konkursy branżowe, warsztaty dla dzieci i młodzieży. Za hasło przewodnie wydarzenia organizatorzy wybrali słowa Carlosa Ruiza Zafóna: „Czytać to bardziej żyć”.

Pięć miesięcy przed targami organizatorzy zdradzają obecność wyjątkowego gościa. Będą nim Niemcy, którzy zaprezentują się pod hasłem „German stories”. Lista niemieckojęzycznych autorów obecnych w Krakowie oraz atrakcji, jakie będą czekać na stoisku naszych sąsiadów, zostanie wkrótce opublikowana na stronie www.ksiazka.krakow.pl.

Bardzo ciekawie zapowiada się konferencja Szkoły Gospodarki Cyfrowej dla księgarzy „Jak budować biznes w Internecie poprzez komunikację z omnichannelowym konsumentem. Program w podziale na marketing i sprzedaż”. Podczas spotkania zostaną poruszone takie tematy jak: reklama w Google Ads i content marketing w branży księgarskiej, czy jak sprostać wysokim wymaganiom konsumentów w zakresie dostawy towaru, jednocześnie optymalizując koszty. W programie nadchodzącej edycji nie zabraknie stałych elementów wydarzenia tj.: Dziecięcej Strefy Warsztatowej, Saloniku Literackiego i Salonu Komiksu. Również w tym roku targi odwiedzi Małopolskie Forum Bibliotek, którego obecność jest ważnym punktem w programie branżowym targów.

Podczas styczniowego spotkania z wydawcami oraz przedstawicielami środowisk literackich podjęto kolejne (po ubiegłorocznym przeorganizowaniu powierzchni wystawienniczej) kroki mające na celu wprowadzenie udogodnień dla zwiedzających. Postanowiono m.in. zmniejszyć dopuszczalną głośność emitowanych informacji, bardziej restrykcyjnie przestrzegać rodzaju prezentowanej przez wydawców oferty, poprawić wymianę informacji między wystawcami a organizatorem (by uniknąć np. planowania spotkań z najbardziej poczytnymi autorami w tym samym czasie na sąsiadujących ze sobą stoiskach), ulepszyć system informacyjny dla zwiedzających.

Krakowskie Targi Książki są organizowane przez firmę Targi w Krakowie Sp. z o.o. od 1997 r. Impreza tworzona dla przedstawicieli branży wydawniczo-księgarskiej co roku przyciąga nie tylko osoby związane z rynkiem wydawniczym, ale też tłumy pasjonatów książek tradycyjnych i elektronicznych. Wydarzeniu towarzyszy Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza, mający na celu popularyzację i nagrodzenie dzieła wnoszącego istotny wkład w rozwój nauki i kultury. Wydawnictwa, które w 2018 r. wydały publikacje z dziedziny szeroko pojętej humanistyki, do 31 maja 2019 r. mogą zgłosić maksymalnie 3 utwory napisany w języku polskim, przez polskiego autora. Laureatów poznamy podczas gali finałowej odbywającej się pierwszego dnia targów w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Szczegółowe informacje na stronie www.dlugosz.krakow.pl.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.