Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Kroje – konferencja i warsztaty typograficzne

Kroje – konferencja i warsztaty typograficzne

W kalendarzu wydarzeń związanych z szeroko pojętą branżą wydawniczą pojawił się nowy punkt – konferencja i warsztaty typograficzne Kroje. Pierwsza edycja imprezy odbywa się właśnie w Warszawie i potrwa do soboty, 28 września br. Dwa dni konferencyjne (27 i 28 września br.), wypełnione ciekawymi prelekcjami polskich i zagranicznych gości, poprzedzone są czterema wieczorami, podczas których zaplanowano aż siedem różnych warsztatów do wyboru.

Jak czytamy na stronie internetowej wydarzenia, pomysł na Kroje zrodził się po pierwszej edycji Kongresu Typograficznego, mającego miejsce we wrześniu 2017 r. w siedzibie Agory w Warszawie. Wzięło w niej udział blisko 150 osób, a żywy odbiór imprezy potwierdził rosnące zainteresowanie zagadnieniami związanymi z typografią, fontami i ich licencjonowaniem. Kroje tworzy trzyosobowy zespół: pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest Marta Imbiorkiewicz, pracują z nią Anna Martowska i Aleksandra Miąskiewicz.

Dla uczestników wydarzenia zespół przygotował wykłady (prelekcje wygłoszą: Zofia Janina Borysiewicz, Verena Gerlach, Viktoriya Grabowska, Tomasz Kuc, Martin Majoor, Maciej Połczyński, Urszula Pyskło, Rainer Erich Scheichelbauer, Henning Skibbe, Jacek Utko, Marta Wajszczyk i Maciej Zarański) oraz warsztaty (poprowadzą je specjaliści: Marta Duda, Michał Jarociński, Tomasz Kuc, Martin Majoor, Maciej Połczyński oraz Rainer Erich Scheichelbauer). Jak twierdzą organizatorki, Kroje powstały z założeniem przekazywania tego, co praktyczne, chcąc zaoferować uczestnikom dużą dawkę wiedzy i nowych doświadczeń. Będzie więc można wymienić się doświadczeniem i wizytówkami, porozmawiać z ekspertami oraz reprezentantami firm związanych z oprogramowaniem i sprzętem technicznym.

„Świat DRUKU” jest patronem medialnym tego interesującego wydarzenia. Więcej informacji na stronie www.kroje.xyz.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.