Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Labelexpo 2017: cyfra i flekso od Mark Andy

Labelexpo 2017: cyfra i flekso od Mark Andy

Mark Andy Performance Series P7

Wybrane rozwiązania amerykańskiego producenta będą prezentowane na zbliżających się targach Labelexpo Europe w Brukseli. Na stoisku C45 w hali 4 przedstawiciele firmy Mark Andy będą demonstrować nowej generacji maszyny do druku i przetwarzania etykiet, a także dodatkowe opcje ich konfiguracji.

Na stanowisku Mark Andy będzie można zapoznać się m.in. z możliwościami udoskonalonej wersji maszyny Performance Series P7. Została ona rozbudowana o bezpośrednie napędy serwo i w pełni zautomatyzowane pasowanie. W urządzeniu zastosowano bezrozpuszczalnikowy system laminowania. Przygotowywany specjalnie na Labelexpo Europe model Performance Series, zostanie również wzbogacony o opcję Digital Plus Screen. Jest to nowa technologia w ofercie Mark Andy, zakładająca dodanie do istniejącej maszyny modułów sitodrukowego i cyfrowego. Zainstalowanie modułu sitodrukowego umożliwia wytwarzanie wymiarowych, nieprzezroczystych produktów poligraficznych bez ponoszenia dodatkowych wydatków inwestycyjnych. Opcja ta eliminuje jednocześnie ograniczenia sprzętowe i konieczność czyszczenia, charakterystyczne dla tradycyjnego sitodruku. Moduł druku personalizowanego jest tu także wprowadzany w ramach rozbudowy maszyny, pozwalając na przeniesienie do tego hybrydowego rozwiązania pełnej produkcji, realizowanej w typowej maszynie fleksograficznej. Opcja Digital Plus Screen umożliwia jednocześnie uzyskanie bieli kryjącej bądź podkładowej (aplikowanej w module sitodrukowym) o wysokim stopniu nieprzezroczystości oraz personalizację finalnego produktu. Na stoisku 4C45 specjaliści Mark Andy zaprezentują możliwości zmodyfikowanej Performance Series P7 w zakresie zadrukowywania opakowań giętkich stosowanych w przemyśle spożywczym.

Kolejną z propozycji Mark Andy przygotowywanych na tegoroczne targi Labelexpo jest hybrydowa maszyna Digital One, zaprojektowana z myślą o zapewnieniu zyskownej produkcji prac niskonakładowych. Konstrukcja Digital One pozwala na realizowanie procesów drukowania, przetwarzania i wykańczania etykiet w jednym przebiegu. Maszyna drukuje w trybie czterokolorowym CMYK z rozdzielczością maksymalną 1200 dpi, przy użyciu specjalnego suchego tonera. Mark Andy Digital One wyposażono w wielofunkcyjny moduł fleksograficzny do nanoszenia motywów dekoracyjnych oraz działający w trybie in-line moduł wykańczający.

Trzecią z głównych propozycji Mark Andy stanowi maszyna Digital Series, ceniona w branży za ponadprzeciętną elastyczność i funkcjonalność. Hybrydowa maszyna Mark Andy Digital Series korzysta z platformy Performance Series, co, zdaniem producenta, czyni ją jednym z najbardziej kompletnych i opłacalnych rozwiązań w tej klasie produktów. W wersji przygotowanej specjalnie na wrześniowe targi, zastosowano stworzoną przez Mark Andy technologię szybkiej zmiany wykrojników QCDC – Quick Change Die Cut. Ten moduł wykrawający, wyróżniony m.in. nagrodą FTA Technical Innovation Award, został dodatkowo uzupełniony o elastyczną opcję pracy w trybach pół- i pełnorotacyjnym. Zastosowanie QCDC w trybie półrotacyjnym pozwala uzyskać prędkość sztancowania sięgającą 305m/min.

Na stanowisku 4C45 pojawią się również maszyny firmy Rotoflex, należącej od dłuższego czasu do Mark Andy. Swoją europejską premierę będzie miała przewijarka Rotoflex HSI z zaawansowanym systemem inspekcji. Na wrześniowe targi przygotowywane są ponadto modele VSI oraz VLI. Ten drugi będzie prezentowany na stoisku firmy EyeC (4C61) zintegrowany z jej systemem inspekcji Proof Runner.

Tom Cavalco, dyrektor zarządzający, Mark Andy Europe: „Jesteśmy niezwykle podekscytowani uczestnictwem w imprezie wystawienniczej, która ma tak znaczący wpływ na całą branżę etykiet i opakowań. Rozwiązania, jakie zaprezentujemy na tegorocznych targach Labelexpo Europe, to dla nas szczególny powód do dumy. Maszyny drukujące następnej generacji stają się rzeczywistością, a my – jako ich producent – jesteśmy częścią tych przemian rynkowych”.

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas tegorocznej konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy, będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z możliwości, które daje color management, aby optymalnie, tanio, efektywnie i ekologicznie prowadzić swoją drukarnię. Zaprezentujemy Państwu nowości rynkowe, m.in. urządzenia X-Rite eXact 2, SunConnect i Epson SD-10, których działanie w praktyce będą Państwo mogli poznać podczas sesji warsztatowych. Zapraszamy 26 października br. do Centrum Konferencyjno-Apartamentowego „Mrówka” w Warszawie.
Współorganizatorami XVI Konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą są firmy Epson, Fujifilm, Heidelberg, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical. Partnerami wydarzenia są Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego i z pewnością znani Państwu eksperci CM.
Cieszymy się, że w tym roku spotkamy się znów osobiście, a nie w trybie zdalnym, i będziemy mogli wymienić się z Państwem doświadczeniami. Zapraszamy do rejestracji na konferencję pod adresem https://azb.akademia-wiedzy.eu/.
Co w programie wydarzenia?

Firma Fujifilm 29 września br. zaprosiła firmy poligraficzne oraz przedstawicieli prasy branżowej z całej Europy na drugą edycję wydarzenia Peak Performance Print Experience. W Centrum Zaawansowanych Technologii Druku w Brukseli nie zabrakło także przedstawiciela „Świata DRUKU”. Podczas spotkania zaprezentowano nowe urządzenia do druku cyfrowego, nie zabrakło pokazów na żywo (także demonstracji online prosto z Japonii) oraz case study z udziałem jednego z klientów firmy. Odbyła się także pierwsza prezentacja i zapowiedź techniczna nowego urządzenia POD, które ma zostać oficjalnie wprowadzone na rynek w dalszej części tego roku.
Relację z wydarzenia zamieścimy wkrótce na łamach naszego miesięcznika.

NT-ware, oddział Canon produkujący m.in. oprogramowanie chmurowe uniFLOW Online, zajął pierwszą pozycję pod względem sprzedaży na rynku Europy Zachodniej w 2021 r. w kategorii urządzeń i systemów do zarządzania drukiem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.