Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Logistyka i zarządzanie w mediach po raz trzeci

Logistyka i zarządzanie w mediach po raz trzeci

III Konferencja Naukowa Logistyka i Zarządzanie w Mediach, Media regionalne, Nowe Media, Monetyzacja odbędzie się w dniach 20–21 października. Organizatorem tegorocznej konferencji jest Katedra Technologii Informacyjnych Mediów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze dwie konferencje (2014, 2015) organizowane były przez Zakład Technologii Informacyjnych Mediów Instytutu Dziennikarstwa UW (od września 2016 roku – Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii).

Intencją organizatorów Konferencji w 2016 roku jest wprowadzenie do tematyki zagadnień związanych z ekonomiką nowych mediów, monetyzacja mediów (w tym mediów regionalnych), a także pozostanie wśród dotychczasowych zagadnień związanych z globalizacją informacji, personalizacją, komercjalizacją oraz bezpieczeństwem. Zagadnienia te w odniesieniu do mediów regionalnych są szczególnie ważne – stanowią one o bycie i kondycji Polski samorządowej.

Konferencje poświęcone logistyce mediów odbywają się od roku 2014. Kolejne edycje obejmują coraz większy obszar zagadnień wkraczając w tematykę techniczną i ekonomiczną. Tematyka tegorocznej konferencji jest poświęcona zarządzaniu i technologii mediów. Obejmie również zakres nieodwracalnych zmian społecznych, prawnych i ekonomicznych zachodzących pod wpływem ekspansji technologii informacyjnych w mediach. Globalizacja komunikacji, komercjalizacja i personalizacja przekazu oraz kwestie bezpieczeństwa IT stają się wiodącymi problemami w zarządzaniu firmami działającymi na mediowym rynku.

Tym samym szczególną uwagę prelegenci zwrócą na tematy takie jak:
• Znaczenie społecznej odpowiedzialności biznesu w rozwoju przedsiębiorstwa.
• Oficjalny serwis internetowy samorządu gminnego – diagnoza funkcjonalności wybranych elementów. Próba typologizacji serwisów.
• Nowe media – monetyzacja materiałów wideo.
• Crowdsourcing w mediach elektronicznych – analiza zjawiska.
• Koszt instytucjonalny dzienników regionalnych w oparciu o wybrane tytuły Grupy Polska Press.
• Efektywny model biznesowy agencji prasowych.
• Experience API – personalizacja przekazu e-learning a działania samorządów terytorialnych.
• Zarządzanie informacją osobistą w kontekście wykorzystania oprogramowania do organizacji danych bibliograficznych.
• Paywalle czy wydania cyfrowe? Dopasowanie modelu sprzedaży cyfrowych treści wydawców prasy periodycznej do specyfiki tytułu.
• Analiza Big Data i rozwiązania w chmurze dla przedsiębiorstw poligraficznych.
• Semantyczne wyszukiwanie informacji: w stronę baz wiedzy.
• Czynniki istotne dla przepływu informacji w relacjach urzędników samorządowych z mediami lokalnymi.
Celem konferencji jest prezentacja obszarów badań i najnowszych rezultatów dotyczących szeroko pojętej logistyki i administrowania mediami. Nauka o zarządzaniu ma swoją własną specyfikę metodologiczną, przy czym rozróżnienie działań praktycznych i poznawczych jest trudne i zależne od kontekstu poznania. Dlatego różnorodność podejść i obecność wielu metod opisujących różne obszary zarządzania mediami są i będą uzasadnione. Doświadczenia zgromadzone podczas realizacji programu studiów logistyka mediów i Dziennikarstwa online utwierdzają w przekonaniu o konieczności prowadzenia dalszych badań w tym kierunku.

Do udziału w Konferencji zaproszeni są naukowcy i praktycy. Organizatorzy zapraszają do udziału przedstawicieli mediów regionalnych i osób odpowiedzialnych za informację publiczną w instytucjach samorządowych (ponad 3000 gmin, powiatów, starostw).
Konferencji będzie towarzyszyć panel tematyczne poświęcony projektowaniu internetowych serwisów samorządowych. W ramach panelu przedstawione będą między innymi reguły projektowania stron WWW tak, aby dostęp do poszukiwanej informacji (tekstu, formularza, grafiki, multimediów itp.) był najlepszą (najszybszą, logiczną, komfortową itp.) ścieżką postępowania wynikającą z potrzeb, jakie ma spełniać.

Konferencja odbywa się od trzech lat pod patronatem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Telewizji Polskiej SA, Polskiego Radia SA i Polskiej Agencji Prasowej SA. Patronat medialny objął m.in. „Świat DRUKU”. Od trzech lat konferencję wspierają Heidelberg Polska Sp. z o.o. i Reprograf SA.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

GSP – północnoamerykański dostawca systemów identyfikacji wizualnej dla branży handlu detalicznego, zwiększył niedawno swoje moce produkcyjne. Zakupił pierwszy w USA, najnowszy ploter inkjetowy z oferty firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Wesprze on działania firmy w obsłudze kampanii marketingowych, realizowane w jej czterech drukarniach (posiadających certyfikat G7) i obejmujące ponad 70 tys. punktów sprzedaży rozsianych po całym kraju. Jest to już 12. rozwiązanie drukujące marki Agfa zakupione przez GSP.

Po raz kolejny firmy Sico Polska i Opinion Strefa Druku na prośbę człowieka-instytucji Jurka Owsiaka zdecydowały się użyczyć flagę sektorową, aby zaistniała jednocząc pozytywne idee na Pol'and'Rock Festival 2021, który w tym roku odbył się w dn. 29-31 lipca na Lotnisku Makowice-Płoty. Ten symbol siły płynącej ze współdziałania, zachęcający do odkrywania tego, co łączy ludzi i jednoczy wokół pozytywnych idei, został zaprezentowany w swojej okazałości w drugim dniu festiwalu, w trakcie koncertu zespołu Dżem.

W dn. 27–29 września 2021 r. w centrum targowo-wystawienniczym Forum Grimaldi w Monaco odbędzie się międzynarodowa wystawa branży materiałów opakowaniowych, materiałów i akcesoriów Luxe Pack Monaco. Targi skupiają profesjonalistów zajmujących się wytwarzaniem surowców i gotowych opakowań dla produktów luksusowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.