Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Logistyka i zarządzanie w mediach po raz trzeci

Logistyka i zarządzanie w mediach po raz trzeci

III Konferencja Naukowa Logistyka i Zarządzanie w Mediach, Media regionalne, Nowe Media, Monetyzacja odbędzie się w dniach 20–21 października. Organizatorem tegorocznej konferencji jest Katedra Technologii Informacyjnych Mediów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze dwie konferencje (2014, 2015) organizowane były przez Zakład Technologii Informacyjnych Mediów Instytutu Dziennikarstwa UW (od września 2016 roku – Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii).

Intencją organizatorów Konferencji w 2016 roku jest wprowadzenie do tematyki zagadnień związanych z ekonomiką nowych mediów, monetyzacja mediów (w tym mediów regionalnych), a także pozostanie wśród dotychczasowych zagadnień związanych z globalizacją informacji, personalizacją, komercjalizacją oraz bezpieczeństwem. Zagadnienia te w odniesieniu do mediów regionalnych są szczególnie ważne – stanowią one o bycie i kondycji Polski samorządowej.

Konferencje poświęcone logistyce mediów odbywają się od roku 2014. Kolejne edycje obejmują coraz większy obszar zagadnień wkraczając w tematykę techniczną i ekonomiczną. Tematyka tegorocznej konferencji jest poświęcona zarządzaniu i technologii mediów. Obejmie również zakres nieodwracalnych zmian społecznych, prawnych i ekonomicznych zachodzących pod wpływem ekspansji technologii informacyjnych w mediach. Globalizacja komunikacji, komercjalizacja i personalizacja przekazu oraz kwestie bezpieczeństwa IT stają się wiodącymi problemami w zarządzaniu firmami działającymi na mediowym rynku.

Tym samym szczególną uwagę prelegenci zwrócą na tematy takie jak:
• Znaczenie społecznej odpowiedzialności biznesu w rozwoju przedsiębiorstwa.
• Oficjalny serwis internetowy samorządu gminnego – diagnoza funkcjonalności wybranych elementów. Próba typologizacji serwisów.
• Nowe media – monetyzacja materiałów wideo.
• Crowdsourcing w mediach elektronicznych – analiza zjawiska.
• Koszt instytucjonalny dzienników regionalnych w oparciu o wybrane tytuły Grupy Polska Press.
• Efektywny model biznesowy agencji prasowych.
• Experience API – personalizacja przekazu e-learning a działania samorządów terytorialnych.
• Zarządzanie informacją osobistą w kontekście wykorzystania oprogramowania do organizacji danych bibliograficznych.
• Paywalle czy wydania cyfrowe? Dopasowanie modelu sprzedaży cyfrowych treści wydawców prasy periodycznej do specyfiki tytułu.
• Analiza Big Data i rozwiązania w chmurze dla przedsiębiorstw poligraficznych.
• Semantyczne wyszukiwanie informacji: w stronę baz wiedzy.
• Czynniki istotne dla przepływu informacji w relacjach urzędników samorządowych z mediami lokalnymi.
Celem konferencji jest prezentacja obszarów badań i najnowszych rezultatów dotyczących szeroko pojętej logistyki i administrowania mediami. Nauka o zarządzaniu ma swoją własną specyfikę metodologiczną, przy czym rozróżnienie działań praktycznych i poznawczych jest trudne i zależne od kontekstu poznania. Dlatego różnorodność podejść i obecność wielu metod opisujących różne obszary zarządzania mediami są i będą uzasadnione. Doświadczenia zgromadzone podczas realizacji programu studiów logistyka mediów i Dziennikarstwa online utwierdzają w przekonaniu o konieczności prowadzenia dalszych badań w tym kierunku.

Do udziału w Konferencji zaproszeni są naukowcy i praktycy. Organizatorzy zapraszają do udziału przedstawicieli mediów regionalnych i osób odpowiedzialnych za informację publiczną w instytucjach samorządowych (ponad 3000 gmin, powiatów, starostw).
Konferencji będzie towarzyszyć panel tematyczne poświęcony projektowaniu internetowych serwisów samorządowych. W ramach panelu przedstawione będą między innymi reguły projektowania stron WWW tak, aby dostęp do poszukiwanej informacji (tekstu, formularza, grafiki, multimediów itp.) był najlepszą (najszybszą, logiczną, komfortową itp.) ścieżką postępowania wynikającą z potrzeb, jakie ma spełniać.

Konferencja odbywa się od trzech lat pod patronatem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Telewizji Polskiej SA, Polskiego Radia SA i Polskiej Agencji Prasowej SA. Patronat medialny objął m.in. „Świat DRUKU”. Od trzech lat konferencję wspierają Heidelberg Polska Sp. z o.o. i Reprograf SA.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.