Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Lutowa edycja Gallus Open Day

Lutowa edycja Gallus Open Day

Ponad 130 gości, w tym silna reprezentacja gości z Polski, przybyło na Dzień Otwarty Gallusa, który odbył się 6 lutego 2020 r. w St. Gallen w Szwajcarii. Podczas pokazów na żywo w Print Media Center Label zaprezentowano dwie maszyny: Gallus Labelmaster oraz Gallus Labelfire. Jak oceniają organizatorzy, dużym zainteresowaniem gości cieszyły się rozmowy z ekspertami na temat najnowszych rozwiązań dotyczących problematyki niskiej migracji, a także zastosowań bieli i uszlachetnień w druku cyfrowym i konwencjonalnym.

Pierwsza edycja dnia otwartego Gallusa w 2020 r. była pełna szczegółów na temat rozwiązań Gallusa i Heidelberga oraz ich zastosowań w inteligentnej produkcji etykiet. Goście mogli zobaczyć nowoczesną i wydajną produkcję etykiet oraz nowości pokazane podczas ostatnich targów Labelexpo: maszynę Gallus Labelfire ze zintegrowanym zespołem cyfrowego uszlachetniania i Digital Metallic Dooming oraz maszynę Gallus Labelmaster z głowicą cyfrową Digital Printbar i sztancą rotacyjną Die-Cut Unit Quick.

Podczas wydarzenia pokazano zalety produkcji etykiet przy wykorzystaniu hybrydowej maszyny Gallus Labelfire, oferującej druk z prędkością do 70 m/min. w siedmiu kolorach. Labelfire zademonstrowano ze zintegrowanym zespołem cyfrowego uszlachetniania (DEU), pokazując produkcję wysoko uszlachetnionych produktów. Moduł ten oferowany jest jako opcjonalny zespół, który może być elementem konfiguracji maszyny. Goście mogli poznać jej możliwości uszlachetniania druku, takie jak efekty złocenia i tłoczenia oraz wrażeń dotykowych możliwych do uzyskania techniką cyfrową.

Maszyna Gallus Labelmaster, wyposażona w nową głowicę cyfrową Digital Printbar, została szczegółowo zaprezentowana podczas warsztatów na temat modułów cyfrowych. Głowica ta umożliwia drukowanie cyfrowej bieli za pomocą technologii inkjetowej. Swoją premierę miała ona na Labelexpo Europe 2019, natomiast pierwsze wdrożenia u klientów planowane są na 3. kwartał 2020 r. Podczas pokazów w Print Media Center Label goście mogli także zobaczyć możliwości modelu Gallus Labelmaster Advanced, który oferuje druk etykiet z prędkością do 200 m/min. Ostatnią częścią dnia otwartego były rozmowy i warsztaty z ekspertami na temat wymagań dotyczących niskiej migracji, które są obecnie jednym z najistotniejszych tematów w segmencie druku etykiet.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.