Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Lutowa edycja Gallus Open Day

Lutowa edycja Gallus Open Day

Ponad 130 gości, w tym silna reprezentacja gości z Polski, przybyło na Dzień Otwarty Gallusa, który odbył się 6 lutego 2020 r. w St. Gallen w Szwajcarii. Podczas pokazów na żywo w Print Media Center Label zaprezentowano dwie maszyny: Gallus Labelmaster oraz Gallus Labelfire. Jak oceniają organizatorzy, dużym zainteresowaniem gości cieszyły się rozmowy z ekspertami na temat najnowszych rozwiązań dotyczących problematyki niskiej migracji, a także zastosowań bieli i uszlachetnień w druku cyfrowym i konwencjonalnym.

Pierwsza edycja dnia otwartego Gallusa w 2020 r. była pełna szczegółów na temat rozwiązań Gallusa i Heidelberga oraz ich zastosowań w inteligentnej produkcji etykiet. Goście mogli zobaczyć nowoczesną i wydajną produkcję etykiet oraz nowości pokazane podczas ostatnich targów Labelexpo: maszynę Gallus Labelfire ze zintegrowanym zespołem cyfrowego uszlachetniania i Digital Metallic Dooming oraz maszynę Gallus Labelmaster z głowicą cyfrową Digital Printbar i sztancą rotacyjną Die-Cut Unit Quick.

Podczas wydarzenia pokazano zalety produkcji etykiet przy wykorzystaniu hybrydowej maszyny Gallus Labelfire, oferującej druk z prędkością do 70 m/min. w siedmiu kolorach. Labelfire zademonstrowano ze zintegrowanym zespołem cyfrowego uszlachetniania (DEU), pokazując produkcję wysoko uszlachetnionych produktów. Moduł ten oferowany jest jako opcjonalny zespół, który może być elementem konfiguracji maszyny. Goście mogli poznać jej możliwości uszlachetniania druku, takie jak efekty złocenia i tłoczenia oraz wrażeń dotykowych możliwych do uzyskania techniką cyfrową.

Maszyna Gallus Labelmaster, wyposażona w nową głowicę cyfrową Digital Printbar, została szczegółowo zaprezentowana podczas warsztatów na temat modułów cyfrowych. Głowica ta umożliwia drukowanie cyfrowej bieli za pomocą technologii inkjetowej. Swoją premierę miała ona na Labelexpo Europe 2019, natomiast pierwsze wdrożenia u klientów planowane są na 3. kwartał 2020 r. Podczas pokazów w Print Media Center Label goście mogli także zobaczyć możliwości modelu Gallus Labelmaster Advanced, który oferuje druk etykiet z prędkością do 200 m/min. Ostatnią częścią dnia otwartego były rozmowy i warsztaty z ekspertami na temat wymagań dotyczących niskiej migracji, które są obecnie jednym z najistotniejszych tematów w segmencie druku etykiet.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już w czwartek, 24 września, spotkamy się z Państwem na IX konferencji "Tektura falista – najnowsze technologie" w Ranchu pod Bocianem. Jesteśmy przekonani, że wydarzenie, w którego organizację włożyliśmy wiele pracy i serca, by zapewnić nie tylko bogatą dawkę wiedzy, możliwość integracji i nawiązania kontaktów oraz oczywiście maksymalne bezpieczeństwo, spełni Państwa oczekiwania.
Specjalnie dla tych z Państwa, którzy z przyczyn niezależnych nie mogą osobiście uczestniczyć w konferencji, przygotowaliśmy możliwość zdalnego udziału. Aby wziąć udział w transmisji online, zapraszamy jeszcze dziś, w środę, do kontaktu telefonicznego z p. Wojtkiem Szymczakiem, który sprawuje pieczę zarówno nad rejestracją gości, jak i stroną techniczną webinaru (nr tel.: 601 979 668).
Również w czwartek, w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. Przez dwa dni czekamy na Państwa na naszym stoisku – nr B12. Podobnie jak organizatorzy wydarzenia, zapewniamy pełne bezpieczeństwo uczestnictwa.
Zapraszamy na długo oczekiwane rozmowy przy dobrej kawie : )

BOBST zaprezentował nową maszynę do wklęsłodruku, przeznaczoną do zadruku podłoży elastycznych – Expert RS 6003. To rozwiązanie nowej generacji jest odpowiedzią producenta na potrzeby branży opakowaniowej, która oczekuje wsparcia w czasie przemian i dominujących trendów wymuszających coraz krótsze czasy realizacji zleceń, niezmiennie wysokiej jakości i jednocześnie dbałości o środowisko.

Firma Miraclon ogłosiła rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do konkursu Global Flexo Innovation Awards, którego celem jest wyróżnienie firm przewodzących transformacji branży druku fleksograficznego. Organizator do udziału w rywalizacji zaprasza firmy, które chciałyby zyskać uznanie za swoje kreatywne, innowacyjne projekty opakowań komercyjnych wydrukowanych przy użyciu płyt Kodak Flexcel NX Plates. Konkurs skierowany jest zatem do przygotowalni do druku, drukarń oraz właścicieli marek (zalecane są zgłoszenia zespołowe).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.