Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Luxe Pack Monaco we wrześniu

Luxe Pack Monaco we wrześniu

W dn. 27–29 września 2021 r. w centrum targowo-wystawienniczym Forum Grimaldi w Monaco odbędzie się międzynarodowa wystawa branży materiałów opakowaniowych, materiałów i akcesoriów Luxe Pack Monaco. Targi skupiają profesjonalistów zajmujących się wytwarzaniem surowców i gotowych opakowań dla produktów luksusowych.

Jak podają organizatorzy targów, decyzję o ogłoszeniu terminu wydarzenia podjęto w związku z luzowaniem obostrzeń epidemicznych na terenie Francji. Dotąd swój udział zarejestrowało ponad 450 (w tym ok. 70 nowych firm) wystawców o różnych profilach. Wśród nich są zarówno międzynarodowi liderzy w dziedzinie luksusowych opakowań, jak i małe podmioty specjalizujące się w niszowej produkcji. Organizatorzy zapewniają, że wraz z Forum Grimaldi podjęto wszelkie kroki, by uczynić wydarzenie bezpiecznym, w tym celu wdrażane są zalecenia władz Francji i Monako. Ponadto po listopadowej, hybrydowej edycji wydarzenia, postanowiono nadal równolegle korzystać z możliwości platformy cyfrowej My Luxe Pack, by w ten sposób umożliwić społeczności z całego świata dostęp do treści i kontaktów przez cały rok.

Program targów obfituje w wydarzenia towarzyszące, jak konferencje i warsztaty. Szczególnie podkreślone zostaną trzy główne problemy biznesowe, z jakimi borykają się marki: ekologia i zrównoważony rozwój w kontekście marek luksusowych; poszukiwanie przez marki nowych rozwiązań, które wykraczają poza podstawową, recyklingową wersję konwencjonalnych materiałów; silnie rosnący, specyficzny rynek wewnętrzny Chin, który wyznacza trendy (wg szacunków w 2025 r. 50% luksusowych zakupów na całym świecie będzie dokonywanych przez chińskich konsumentów).

Fabienne Germond, dyrektor targów, podkreśla: „Marka Luxe Pack Monaco zawsze wspierała i towarzyszyła luksusowym markom ich dostawcom opakowań, tym bardziej teraz, w sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia zdrowotnego chcemy, by wystawa była kluczowym wydarzeniem wspierającym ożywienie. Bardzo uważnie słuchaliśmy opinii naszych wystawców oraz luksusowych marek, które na targach szukają inspiracji i kontaktów, stąd jesteśmy przekonani, że branża ma ogromną potrzebę i chęć spotkania się i podzielenia się doświadczeniami z tych niezwykłych miesięcy. Nic nie zastąpi fizycznych spotkań – po pierwsze dlatego, że technologia cyfrowa nie może zastąpić przyjemności oglądania produktów na żywo, dotykania nowych materiałów, odczuwania faktur… Po drugie, ponieważ profesjonaliści muszą się spotykać, aby dzielić się, budować, nawiązywać kontakty i realizować projekty spełniające wymogi luksusu. Po długich 18 miesiącach jako pierwsi otworzymy swoje podwoje dla gości i zaoferujemy im nie tylko innowacje produktowe, ale też możliwość spotkań w przyjemnym otoczeniu, z dala od wnętrz, w których byliśmy zmuszeni spędzić ostatnio dużo czasu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.