Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / MacDermid Graphics Solutions na Labelexpo Europe 2017

MacDermid Graphics Solutions na Labelexpo Europe 2017

Amerykańska firma MacDermid Graphics Solutions specjalizująca się w produkcji fotopolimerowych płyt fleksograficznych, reprezentowana w Polsce przez firmę Wolff Trading, przedstawi swoje rozwiązania dla rynku etykiet oraz wąskiej wstęgi. Wśród nowości znajdą się płyty LUX In-The-Plate oraz współpracujący z nimi procesor termiczny Lava NW.

MacDermid zaprezentuje rodzinę płyt z płaskim punktem prosto z pudełka LUX In-The-Plate, w tym nową płytę ITP M o średniej twardości, zawierająca dodatek do „czystego druku”, testowaną już w Polsce. Płyty Lux ITP 60 i ITP M pracują w obu systemach - solwentowym i termicznym, przy czym w tym ostatnim są gotowe w ciągu 1 godziny.

MacDermid zaprezentuje też procesor termiczny Lava NW do wąskiej wstęgi współpracujący z ww. płytami, posiadający wewnętrzny system filtrów, automatycznie podnoszoną pokrywę oraz oświetlenie LED. Jako główną zaletę urządzenia producent wskazuje wysoką wydajność dającą wymierne korzyści zwłaszcza przy częstych zmianach prac i niewielkich nakładach.

Jakość prac uzyskanych na matrycach z płyt LUX ITP 60 i ITP M przygotowanych na procesorze Lava NW będzie można ocenić dzięki licznym wydrukom dostępnym na stoisku. Matryce te będą również pracowały w trakcie targów na maszynach różnych producentów.

Płyty Lux ITP i procesor Lava zostały zatwierdzone przez producenta oprogramowania do obróbki płyt cyfrowych Bellissima DMS (raster modulowany amplitudowo). Otrzymane wyniki to odwzorowanie punktu 1:1 maska-płyta, brak efektu Moire’a a także jakość druku offsetu lub rotograwiury przy kosztach flekso. Wydruki będzie można obejrzeć na stoisku.

Przedstawiciele Wolff Trading będą do Państwa dyspozycji na Targach Labelexpo w dniach 25 i 26 września 2017 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.