Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Marabu na InPrint

Marabu na InPrint

Od funkcjonalnych i dekoracyjnych płynnych lakierów po atramenty UV, solwentowe i wodne – tak wygląda ekspozycja firmy Marabu ilustrująca bogactwo oferty tej firmy dla różnych technologii druku. W odróżnieniu od typowych zastosowań poligraficznych, druk przemysłowy jest częścią dłuższego łańcucha produkcyjnego, jego etapem. Farba musi poradzić sobie z rozmaitością podłoży, kształtów, powierzchni. Marabu, dzięki obszerności swojego portfolio, oferuje rozwiązania szyte na miarę rozmaitych odbiorców druku przemysłowego.

Pozwala to kontrolować właściwości atramentu na różnych etapach produkcji, w zetknięciu z czynnikami chemicznymi i mechanicznymi; sprawia, że możliwe jest dobranie atramentu, który przetrwa np. spawanie czy termoformowanie.
Dla branży motoryzacyjnych ma farby do tampondruku, takie jak Tampaflex TPF, Tampastar TPR, Tampapur TPU czy Tampapol TPY. Do produkcji membran – atramenty solwentowe i UV, np. Ultraswitch UVSW. Do zadruku opakowań w technologii sitodruku i tampondruku firma oferuje specjalne rozwiązania. Odrębne do butelek PET – TampaRotaSpeed TPRS lub TPHF. Inne – do druku na szkle (tu dostępne są primery, atramenty i lakiery zabezpieczające). Zadruk sprzętów RTV i AGD też rządzi się swoimi prawami. Druk musi być odporny na ciepło, substancje chemiczne, uszkodzenia mechaniczne i jest wykonywany na rozmaitych tworzywach sztucznych. Substancje chemiczne stosowane w farbach nie mogą też migrować. Dla potrzeb tej gałęzi przemysłu Marabu stworzyła Tampacure TPC, Tampastar TPR i Tampapur TPU. Do zastosowań w cyfrowym druku przemysłowym przeznaczone są np. atramenty UV UltraJet, a do zadruku tekstyliów wodne sublimacyjne atramenty TexaJet. A to tylko część produktów, które firma Marabu prezentuje na targach.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.