Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Mark Andy i Esko – kiedy dostawca staje się doradcą

Mark Andy i Esko – kiedy dostawca staje się doradcą

W dniu 12 czerwca w warszawskiej siedzibie Mark Andy Europe odbyło się spotkanie zorganizowane przez tę firmę oraz jej partnera – firmę Esko. Wydarzenie w którym wzięło udział około 50 osób było skierowane do głównie przedstawicieli drukarń z Europy Wschodniej. Złożyły się na nie prezentacje maszyn drukujących Mark Andy i rozwiązań dla przygotowalni firmy Esko. Najważniejszym punktem spotkania było drukowanie etykiet z zastosowaniem oprogramowania Equinox drugiej z firm.

„Mark Andy od wielu lat współpracuje z Esko – w Stanach Zjednoczonych jesteśmy dystrybutorem tej firmy. W Europie działamy inaczej. Esko ma swoich dystrybutorów, ale jesteśmy partnerami, których wspólnym celem jest oferowanie rozwiązań, przynoszących korzyści naszym klientom. Dzięki temu poszerzamy też grono potencjalnych zainteresowanych bezpośrednio naszymi rozwiązaniami, zwłaszcza nowszymi maszynami w naszej ofercie – takimi jak Digital Series czy Digital One. Na pewno ciekawszym dla potencjalnych zainteresowanych jest prezentacja całego procesu, a nie tylko samej maszyny drukującej. Rozwiązania firmy Esko pojawiają się na etapie przygotowalni, więc tam, gdzie ten proces się rozpoczyna. To ważne elementy dla każdej drukarni, stąd pomysł na wspólne spotkanie podczas którego zaprezentowaliśmy jedno z takich rozwiązań – oprogramowanie Equinox”, mówi Lena Chmielewska, odpowiedzialna za marketing w firmie Mark Andy Poland.

Goście mogli zobaczyć zastosowanie tego właśnie rozwiązania podczas realizowanej „na żywo” produkcji etykiet w Performance Series P7 - jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn Mark Andy umożliwiającej drukowanie z rozszerzonym gamutem kolorystycznym. Prezentacja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem przybyłych gości. W części teoretycznej spotkania, podczas towarzyszących mu wykładów przedstawicieli Esko, jego uczestnicy mogli uzyskać więcej informacji na temat tego oprogramowania oraz innych produktów tej firmy. Goście otrzymali też wydrukowane specjalnie na tę okazję imienne etykiety, a także - drukowane na bieżąco - etykiety ze zdjęciami, które wykonywano w jego trakcie.

Całe spotkanie poprowadził Łukasz Chruśliński – Sales Manager w firmie Mark Andy Europe, który rozpoczął od zapoznania gości z sięgającą 1946 roku historią tej amerykańskiej firmy. Wówczas to Mark Andy – jej założyciel - zbudował pierwszą maszynę. Obecnie Mark Andy zatrudnia ponad 400 osób na całym świecie i koncentruje się na dostarczaniu maszyn dla segmentu druku wąskowstęgowego. Trzy z nich prezentowano podczas pracy „na żywo” w trakcie czerwcowego spotkania. Oprócz hybrydowej Performance Series były to dwie maszyny cyfrowe: Digital Series i Digital One. Pierwsza z nich, wydajniejsza Digital Series, doczekała się już nowej wersji – Digital Series HD - która w Polsce zostanie zaprezentowana po raz pierwszy podczas dni otwartych Mark Andy odbywających się od 11 do 13 września tego roku. Digital One natomiast to rozwiązanie klasy „entry-level” skierowane do producentów etykiet, którzy nie mają potrzeby inwestowania w maszynę cyfrową o wysokiej wydajności, a także do firm dopiero rozpoczynających swoją przygodę z poligrafią.

„Klienci coraz częściej potrzebują niskich nakładów, rośnie też liczba wariantów produktów jakie trzeba wydrukować. Maszyny drukujące muszą więc spełniać coraz wyższe wymagania, jednocześnie pozwalając na oszczędności czasowe i kosztowe. Skrócenie przestojów między zadaniami i zwiększenie produktywności maszyny umożliwia konwersja kolorów dodatkowych na stały zestaw farb. System Equinox umożliwia konwersję kolorów dodatkowych na kolory CMYK, a dodatkowo oferuje opcję z rozszerzonym gamutem. W zależności od rodzaju aplikacji i wymagań właścicieli marek, stały zestaw farb CMYK może zastąpić wybrane lub wszystkie barwy dodatkowe, a dzięki zastosowaniu tego samego zestawu farb dla wszystkich zadań technologia rozszerzonego gamutu eliminuje konieczność mycia maszyny podczas zmiany zadań”, wyjaśnia Mariusz Geras firmy Esko.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kongres Etykiety Samoprzylepne już za nami, ale my nie zasypiamy gruszek w popiele i już dziś zapraszamy na XI Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w tym roku odbędzie się w dniach 8–9 września w Hotelu Klimczok w Szczyrku. Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program pełen ciekawych wystąpień specjalistów oraz przestrzeń do integracji. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w wydarzeniu na stronie http://tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/.
Sektory etykiet i tektury falistej pomimo oczywistych różnic mają wspólny pierwiastek – dlatego przygotowujemy specjalny dodatek do letniego wydania „Świata DRUKU” pt. „Świat opakowań i etykiet – trendy, perspektywy, wyzwania”. Publikacja, która tradycyjnie ukaże się na rynku w sierpniu br., będzie zawierała gros interesujących treści z zakresu tektury falistej i litej oraz etykiet samoprzylepnych (w tym relację z czerwcowego Kongresu).
Dodatek ten trafi do rąk prenumeratorów naszego miesięcznika, będzie dystrybuowany na konferencji w Szczyrku oraz na wielu wydarzeniach branżowych i innych, powiązanych z potrzebami poligraficznymi, aż do wyczerpania nakładu.

Można już bezpłatnie rejestrować udział w Festiwalu Marketingu. Tegoroczna, 14. już edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku, odbędzie się w dn. 14–15 września br. w EXPO XXI Warszawa. Podczas wydarzenia ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Przestrzeń wystawiennicza będzie podzielona na dwa sektory branżowe: reklama & marketing oraz dostawcy mediów i maszyn.

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.