Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Megawystawa poświęcona opakowaniom

Megawystawa poświęcona opakowaniom

Shenzhen World Exhibition & Convention Center

W dniach 7–9 kwietnia 2022 r. w Shenzhen World Exhibition & Convention Center odbędą się targi WEPACK (World Expo of Packaging Industry). Wydarzenie organizowane przez firmę Reed Exhibitions to odświeżona odsłona znanych od 2001 r. targów SinoCorrugated, które w ostatnich latach przybierały formułę megawystawy skupiającej cały łańcuch branży opakowaniowej. Teraz pod nową nazwą przeniesiono je do supernowoczesnego kompleksu, który dysponuje ogromną zadaszoną powierzchnią wystawienniczą (160 tys. m2).

Poprzednia edycja megawystawy z lipca 2021 r. zgromadziła ponad tysiąc wystawców i ponad 90 tys. odwiedzających, a także około 12 tys. odbiorców online z całego świata. Tegoroczne wydarzenie będzie organizowane we współpracy ze Światową Organizacją Opakowań (World Packaging Organization), co ma na celu promocję globalnego przemysłu opakowaniowego w duchu zrównoważonego rozwoju. Oprócz WPO megawystawa otrzymała wsparcie również od setek innych krajowych i zagranicznych stowarzyszeń branżowych i mediów. Kwietniowe targi WEPACK skupią pod swoimi skrzydłami aż osiem wystaw – SinoCorrugated, SinoFoldingCarton, China Packaging Container Expo (PackCon), SinoFlexPack, SinoPaper, InMAT (intralogistyka i zarządzanie procesami), Digital Printing Equipment & Technology Expo (DPrint) oraz Food Pack & Tech – w ramach których swoją ofertę zaprezentuje ok. 1,5 tys. dostawców.

Jak zapewniają organizatorzy, będzie to starannie przygotowana hybrydowa platforma umożliwiająca przedsiębiorcom z całego świata wymianę handlową oraz nawiązanie kontaktów biznesowych. Zaplanowano m.in. programy kojarzące kontrahentów online, wycieczki z przewodnikiem online, spotkania z wybranymi wystawcami w streamingu, czy branżowe seminaria internetowe. Priorytetowo potraktowane będą innowacje i elementy wspomagające transformację branży opakowań, która potrzebuje pilnych i głębokich zmian w obliczu kryzysu pandemicznego, stale rosnących kosztów surowców i pracy oraz polityki środowiskowej (ucieczka od plastiku, zakazy importu odpadów czy neutralność pod względem emisji CO2), przy jednoczesnym rosnącym popycie na opakowania z tektury falistej.

Shenzhen jako główne miasto obszaru Guangdong – Hong Kong – Makao odznacza się bardzo korzystnym położeniem geograficznym i bardziej uprzywilejowaną polityką, zarówno pod względem gospodarczym, jak i politycznym. Według statystyk w Greater Bay Area działa ponad 10 tys. przedsiębiorstw zajmujących się drukowaniem i pakowaniem, a prawie 600 z nich zalicza się do najlepszych w Chinach. Jak podkreślają organizatorzy, dla gości z innych zakątków świata nawet zdalny udział w WEPACK może stanowić ważną podróż pomagającą zrozumieć globalny rynek opakowań, być na bieżąco z najnowszymi produktami i technologiami, a także kupować nowy sprzęt i wprowadzać nowe technologie, aby reagować na zmiany rynkowe w erze po pandemii.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA, organizator międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo oraz European Sign Expo, rozpoczęło kampanię promującą tegoroczną odsłonę obydwu wydarzeń. Zaplanowano je na termin 31 maja – 3 czerwca 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Berlin. Tematem przewodnim kampanii jest hasło „Experience Print in Motion” (Doświadczaj druku w ruchu), które odnosi się do nieustannego rozwoju rynku druku specjalistycznego i obsługującej go technologii, która dokonuje się mimo wyzwań ostatnich dwóch lat.

Podczas 22. odsłony swojej dorocznej konferencji Connect w Las Vegas (17–21 stycznia 2022 r.) firma Electronics For Imaging zaprezentowała nowe rozwiązania ze swojego portfolio, przeznaczone do druku cyfrowego (m.in. atramentową drukarkę produkcyjną EFI Pro 30h) oraz – premierowo – produkty z rodziny Fiery.

Prężnie działająca drukarnia Hedom z Krosna o imponującej, 100-letniej tradycji, oferująca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy, zainstalowała w ostatnim czasie system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.