Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Metsä Board z nagrodą iF Design Award

Metsä Board z nagrodą iF Design Award

Opracowany przez Metsä Board, kreatywny projekt opakowania scyzoryka ratowniczego Victorinox Rescue Tool otrzymał nagrodę iF Design Award, w kategorii opakowań produktów konsumenckich. Unikatowe i innowacyjne opakowanie zapewnia konsumentom szczególne wrażenia podczas otwierania, przypominającego sposób otwierania scyzoryków Victorinox.

Spółka Victorinox China zleciła Metsä Board opracowanie nowego opakowania wielofunkcyjnego scyzoryka Rescue Tool, który jest przeznaczony dla służb ratowniczych. Projektanci Metsä Board chcieli uzyskać jak najciekawszy efekt wizualny, poświęcając odpowiednią uwagę zarówno aspektom konstrukcyjnym, jak i wyglądowi. Wybrany materiał – w pełni powlekana tektura pudełkowa Metsä Board Carta Elega – cechuje gładka, dająca wrażenie luksusu powierzchnia przy obniżonej gramaturze.
Opakowanie ma elegancki, dopracowany wygląd, z wyraźnie zaznaczonymi narożnikami. Od typowych sztywnych pudełek odróżnia je brak zachodzących na siebie zawinięć na rogach. Boczne panele mogą być wymieniane, w celu oddzielnego zadrukowania tekstami marketingowymi, które odpowiadają wymaganiom lokalnego rynku. Do wykonania opakowania nie używa się kleju, co odpowiada celom i wartościom firmy Victorinox w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Cyril Drouet, Design and Innovation Director w spółce Metsä Board, powiedział: „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z otrzymania nagrody iF Design Award, ponieważ zostały docenione nasze starania o zwiększanie wartości marek naszych klientów, przez dostarczanie ekologicznych, bezpiecznych i innowacyjnych opakowań. W naszej ofercie znajduje się również pomoc przy opracowywaniu globalnych strategii opakowaniowych, dostarczanie wartościowych informacji o rynkach, szczegółowe analizy kosztów oraz pełny zakres badań laboratoryjnych”.
Od ponad 60 lat nagroda iF Design Award jest uznawana na całym świecie za potwierdzenie najwyższych osiągnięć w dziedzinie wzornictwa. Międzynarodowe jury złożone z wybitnych specjalistów oceniło ponad 5000 zgłoszeń z 53 krajów, aby zdecydować, kto otrzyma tę pożądaną odznakę doskonałości w dziedzinie wzornictwa.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.