Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Mimaki organizuje Virtual Print Festival

Mimaki organizuje Virtual Print Festival

Firma Mimaki Europe poinformowała, że w związku z odwołaniem targów Fespa 2020 spowodowanym pandemią koronawirusa, podjęła decyzję o zorganizowaniu interaktywnej imprezy online pod nazwą Mimaki Virtual Print Festival. Jak czytamy w komunikacie, umożliwi ona „obecnym i potencjalnym klientom firmy zapoznanie się w ciekawy i niepowtarzalny sposób z jej produktami, poznanie ich bliżej podczas wirtualnych prezentacji oraz uczestniczenie w różnych konkursach i nawiązanie interesujących kontaktów”. Podczas imprezy odbędzie się cykl seminariów edukacyjnych online dla grup i pojedynczych osób. Impreza rozpocznie się w dniu 24 marca 2020 r., tj. dokładnie w tym samym dniu, w którym miały rozpocząć się madryckie targi. Mimaki będzie przedstawiać nowe produkty, trendy i zamierzenia w odstępach tygodniowych aż do końca kwietnia.

Organizując to wydarzenie w rzeczywistości wirtualnej w tym samym czasie, w którym były planowane oryginalne targi Fespa 2020, Mimaki chce zapewnić uczestnikom online jak najwięcej korzyści, które oferowałaby im impreza pierwotna. W tym celu spółka umożliwi wirtualne uczestnictwo w prezentacjach produktów, odwiedzenie stoiska, jakie miała mieć na targach w Madrycie, indywidualne czaty w celu omówienia szczególnych wymagań biznesu i zagadnień technicznych, a także uczestnictwo w sesjach na żywo.

Danna Drion, starszy menedżer ds. marketingu na region EMEA, Mimaki Europe, komentuje: „Mimaki w pełni rozumie i zgadza się z decyzją FESPA o przesunięciu targów i mamy nadzieję uczestniczyć w nich w nowym terminie. Mimo że nie jesteśmy w stanie odtworzyć całej atmosfery targów, chcemy zapewnić dostęp do informacji o najnowszych produktach i do zasobów edukacyjnych, które zamierzaliśmy udostępnić podczas ich tegorocznej edycji naszym istniejącym i potencjalnym klientom w największym możliwym stopniu. Virtual Print Festival umożliwi nam przekazanie inspiracji i wzbudzenie zainteresowania naszych obecnych i przyszłych klientów, którzy będą mieć okazję poznania różnych zastosowań i całej gamy możliwości oferowanych przez najnowsze rozwiązania Mimaki”.

Główne punkty programu Mimaki Print Festival są następujące:

  • Trendy w branży – współpraca Mimaki i FESPA: Mimaki i FESPA wspólnie zorganizują seminaria online przedstawiające aktualne trendy i wyzwania rynkowe oraz okazje biznesowe obecne w branży drukarskiej.
  • Prezentacje produktów: Podczas imprezy będą pokazywane krótkie nagrania wideo przedstawiające pełnię korzyści i możliwości najnowszych technologii Mimaki. W ramach tych nagrań przedstawimy wszechstronne urządzenie drukujące Tx300P-1800 MkII, umożliwiające bezpośredni nadruk na tkaninie oraz druk transferowy.
  • Wirtualne spotkania przy kawie i instruktaże: Podczas imprezy obecni i potencjalni dystrybutorzy mogą zaaranżować rozmowy indywidualne z doświadczonymi przedstawicielami Mimaki w celu uzyskania bardziej szczegółowych i spersonalizowanych informacji o technologiach Mimaki oraz omówić z nimi własne potrzeby biznesowe.
  • Czaty na żywo z ekspertami: Osobom, które są zainteresowane odpowiedzią na jakieś konkretne pytanie lub które nie mogą uczestniczyć w całej sesji, Mimaki zapewni możliwość kontaktu online lub w czacie na żywo z ekspertami z każdej dziedziny w czasie pierwszego tygodnia imprezy (tj. od 24 do 27 marca).

Informacje o aktualnym harmonogramie sesji, terminach konkursów oraz szczegóły Mimaki Print Festival, w tym zasady rejestracji, logowania i uczestnictwa w imprezie znajdą Państwo na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

w tym trudnym dla nas wszystkich czasie mamy do czynienia z wyzwaniami, które wpływają zarówno na nasze życie prywatne, jak i prowadzoną przez nas działalność. Wydawać by się mogło, że mamy mniej pracy – nic bardziej mylnego. Dynamiczne zmiany w otoczeniu powodują, że nasz zespół pozostaje w ciągłej gotowości do informowania Państwa o bieżącej sytuacji oraz dostosowania naszych planów wydawniczych do obecnych realiów. Na szczęście wiemy z rozmów z Państwem, że w naszej branży dużo się dzieje, gros drukarń pracuje pełną parą, a dostawcy starają się zrealizować spływające zamówienia.
Pomimo utrudnień związanych z epidemią COVID-19 branża poligraficzna wciąż się rozwija, a my dowiadujemy się o nowościach, które są wprowadzane na rynek, mimo że najważniejsze targi są odwoływane, i o tym, że w wielu zakładach uruchamiane są nowe maszyny.

Wiele firm związanych z poligrafią, działających na polskim rynku, czynnie włączyło się do walki z agresywnym koronawirusem. Jedni – jak np. RSC Auto ID Distribution i OOH magazine – organizują zbiórki pieniężne i rzeczowe, których efekty zostaną przekazane bezpośrednio do odpowiednich służb lub na zakup środków ochronnych i sprzętu medycznego, inni informują – jak np. HP, Atrium czy Ptak Warsaw Expo – o podejmowanych działaniach mających wspomóc służbę zdrowia.
Zobacz, jak możesz pomóc.

Od kwietnia br. Heidelberg wprowadzi na rynek – jak zapowiada – najbardziej inteligentnego i zautomatyzowanego Speedmastera do produkcji seryjnej. Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera. Wiele nowych cyfrowych systemów wspomagających, takich jak Wash Assistant lub Intellirun na Wallscreen XL, zmienia pulpit obsługi Prinect w nowoczesną stację roboczą z nowym, większym 24-calowym ekranem dotykowym i oświetleniem LED.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.