Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Mimaki organizuje Virtual Print Festival

Mimaki organizuje Virtual Print Festival

Firma Mimaki Europe poinformowała, że w związku z odwołaniem targów Fespa 2020 spowodowanym pandemią koronawirusa, podjęła decyzję o zorganizowaniu interaktywnej imprezy online pod nazwą Mimaki Virtual Print Festival. Jak czytamy w komunikacie, umożliwi ona „obecnym i potencjalnym klientom firmy zapoznanie się w ciekawy i niepowtarzalny sposób z jej produktami, poznanie ich bliżej podczas wirtualnych prezentacji oraz uczestniczenie w różnych konkursach i nawiązanie interesujących kontaktów”. Podczas imprezy odbędzie się cykl seminariów edukacyjnych online dla grup i pojedynczych osób. Impreza rozpocznie się w dniu 24 marca 2020 r., tj. dokładnie w tym samym dniu, w którym miały rozpocząć się madryckie targi. Mimaki będzie przedstawiać nowe produkty, trendy i zamierzenia w odstępach tygodniowych aż do końca kwietnia.

Organizując to wydarzenie w rzeczywistości wirtualnej w tym samym czasie, w którym były planowane oryginalne targi Fespa 2020, Mimaki chce zapewnić uczestnikom online jak najwięcej korzyści, które oferowałaby im impreza pierwotna. W tym celu spółka umożliwi wirtualne uczestnictwo w prezentacjach produktów, odwiedzenie stoiska, jakie miała mieć na targach w Madrycie, indywidualne czaty w celu omówienia szczególnych wymagań biznesu i zagadnień technicznych, a także uczestnictwo w sesjach na żywo.

Danna Drion, starszy menedżer ds. marketingu na region EMEA, Mimaki Europe, komentuje: „Mimaki w pełni rozumie i zgadza się z decyzją FESPA o przesunięciu targów i mamy nadzieję uczestniczyć w nich w nowym terminie. Mimo że nie jesteśmy w stanie odtworzyć całej atmosfery targów, chcemy zapewnić dostęp do informacji o najnowszych produktach i do zasobów edukacyjnych, które zamierzaliśmy udostępnić podczas ich tegorocznej edycji naszym istniejącym i potencjalnym klientom w największym możliwym stopniu. Virtual Print Festival umożliwi nam przekazanie inspiracji i wzbudzenie zainteresowania naszych obecnych i przyszłych klientów, którzy będą mieć okazję poznania różnych zastosowań i całej gamy możliwości oferowanych przez najnowsze rozwiązania Mimaki”.

Główne punkty programu Mimaki Print Festival są następujące:

  • Trendy w branży – współpraca Mimaki i FESPA: Mimaki i FESPA wspólnie zorganizują seminaria online przedstawiające aktualne trendy i wyzwania rynkowe oraz okazje biznesowe obecne w branży drukarskiej.
  • Prezentacje produktów: Podczas imprezy będą pokazywane krótkie nagrania wideo przedstawiające pełnię korzyści i możliwości najnowszych technologii Mimaki. W ramach tych nagrań przedstawimy wszechstronne urządzenie drukujące Tx300P-1800 MkII, umożliwiające bezpośredni nadruk na tkaninie oraz druk transferowy.
  • Wirtualne spotkania przy kawie i instruktaże: Podczas imprezy obecni i potencjalni dystrybutorzy mogą zaaranżować rozmowy indywidualne z doświadczonymi przedstawicielami Mimaki w celu uzyskania bardziej szczegółowych i spersonalizowanych informacji o technologiach Mimaki oraz omówić z nimi własne potrzeby biznesowe.
  • Czaty na żywo z ekspertami: Osobom, które są zainteresowane odpowiedzią na jakieś konkretne pytanie lub które nie mogą uczestniczyć w całej sesji, Mimaki zapewni możliwość kontaktu online lub w czacie na żywo z ekspertami z każdej dziedziny w czasie pierwszego tygodnia imprezy (tj. od 24 do 27 marca).

Informacje o aktualnym harmonogramie sesji, terminach konkursów oraz szczegóły Mimaki Print Festival, w tym zasady rejestracji, logowania i uczestnictwa w imprezie znajdą Państwo na stronie organizatora.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Canon wraz z partnerem Fotoba wprowadziła na rynek w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do kompleksowej produkcji tapet (także niestandardowych) w technologii UVgel – Wallpaper Factory. Jak podaje producent, powstało ono w odpowiedzi na zapotrzebowanie firm na maksymalną wydajność, wysoką jakość i długą bezobsługową pracę. Dostępne jest zarówno jako pełna linia, jak i jako dodatek do już istniejących drukarek Colorado.

Firma OKI Europe poinformowała, że we współpracy z firmą Floralabels udostępnia europejskim organizacjom i firmom komercyjnym nośniki i grafiki do tworzenia naklejek podłogowych mających pomóc w zachowaniu dystansu społecznego. Jedna firma może otrzymać bezpłatnie jeden zestaw zawierający trwałe, samoprzylepne nośniki firmy Floralabels oraz pakiet grafik opracowanych przez OKI, przeznaczonych do użytku z drukarkami z serii C800.

IMI Europe organizuje praktyczny kurs wiedzy, którego tematyka dotyczyć będzie najważniejszych aspektów pomiaru i analizy właściwości fizycznych atramentów cyfrowych. Kurs poprowadzą eksperci firm Krüss, Malvern Panalytical i TA Instruments, którzy oprócz wiedzy teoretycznej zaprezentują w praktyce kluczowe urządzenia do charakteryzacji i pomiaru atramentów. Inkjet Ink Characterisation Practical Course odbędzie się w dniach 13–16 października 2020 r. w laboratoriach firmy Krüss w Hamburgu. Liczba osób ograniczona do 30.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.