Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Mimaki wprowadza Program Certyfikacji Podłoży we współpracy z Color Concepts

Mimaki wprowadza Program Certyfikacji Podłoży we współpracy z Color Concepts

Firma Mimaki Engineering Co.,Ltd. ogłosiła swoje partnerstwo z Color Concepts, niezależnym twórcą profili dla podłoży, w celu stworzenia niezależnego systemu certyfikacji mediów wykorzystywanych w drukarce Mimaki JV400LX przy użyciu atramentów lateksowych. Program Certyfikacji Podłoży firmy Mimaki (MMCP – Mimaki Media Certification Program) jest skierowany do dostawców podłoży w Europie, na Środkowym Wschodzie i w Afryce (EMEA), posiadających w swojej ofercie media odpowiednie do drukarki JV400LX. Mimaki przewiduje w przyszłości rozszerzenie programu na pozostałe urządzenia i technologie drukowania.

„Wprowadzenie Programu Certyfikacji Podłoży dla regionu EMEA to dla nas duże wydarzenie – powiedział Mike Horsten, Marketing Manager w Mimaki Europe. – Współpracując z Color Concepts nad stworzeniem programu, koncentrowaliśmy się na łatwości uczestnictwa w projekcie dla dostawców podłoży, jak również na zbudowaniu dodatkowych korzyści oferowanych zaaprobowanym podłożom. Należą do nich m.in. wsparcie marketingowe na kluczowych imprezach targowych poczynając od Fespa Digital 2013, jak również reklama drukowana i online. Dostawcy zaaprobowanych mediów mogą również zaistnieć w specjalnym próbniku, dodatkowo promującym ich produkty na rynku”.
Dostawcy podłoży zaaprobowanych przez Program Certyfikacji Podłoży Mimaki będą mogli wykorzystywać logo MMCP, podkreślając w ten sposób silne relacje z marką Mimaki. Będą również mogli korzystać z działań marketingowych Mimaki, a ich profile będą mogły być pobierane przez użytkowników JV400LX. Uczestnicy programu MMCP mogą się już rejestrować i zgłaszać zapotrzebowanie na profile na http://mimaki.color-base.com, gdzie również będą mogli na bieżąco, 24 godziny na dobę, sprawdzać status certyfikacji swoich podłoży.
Mimaki przekaże użytkownikom końcowym informację o dostępności nowych profili lub udoskonaleń istniejących, pobieranych za pomocą systemu MMCP.
W ramach programu Color Concepts wyprodukuje specjalny próbnik MMCP wydrukowany w standardach jakościowych Mimaki. Próbniki będą dostępne przy minimalnym udziale dostawcy podłoży, na zasadzie bezpłatnej dystrybucji do dilerów i dystrybutorów urządzeń Mimaki oraz użytkowników systemów lateksowych, a także na stoiskach Mimaki na imprezach targowych w regionie EMEA.
„Dla tego ważnego projektu wybraliśmy partnerstwo z Color Concepts, ponieważ są oni niekwestionowanym numerem jeden wśród twórców profili zewnętrznych i cieszą się dużym uznaniem branży – dodał Mike Horsten. – Color Concepts posiada własne laboratorium wyposażone w drukarki do profilowania, co oznacza, że dostawcy podłoży, którzy nie mają własnych systemów profilujących, mogą z łatwością nawiązać współpracę z Color Concepts dotyczącą stworzenia profili będących częścią procesu certyfikacyjnego”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.