Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nagrody BLI dla drukarek Canona

Nagrody BLI dla drukarek Canona

Firma Canon Europe otrzymała nagrodę przyznawaną przez niezależny instytut badawczy Buyers Laboratory Inc. (BLI) dla linii drukarek wielkoformatowych do produkcji grafiki artystycznej 2014 (2014 Wide-Format Graphic Arts Printer Line of the Year). Ponadto, urządzenia imagePROGRAF iPF6400S, iPF8400S oraz iPF765 MFP M40 zostały wyróżnione trzema prestiżowymi nagrodami BLI Winter 2014 „Pick” w kategorii urządzeń wielkoformatowych.

Tytuł linii roku 2014 w kategorii drukarek wielkoformatowych do produkcji grafiki artystycznej (Wide-Format Graphic Arts Printer Line of the Year) przyznawany jest dostawcom, których produkty są oceniane jako najlepsze w poszczególnych kategoriach w oparciu o wymagające i rygorystyczne dwumiesięczne testy. Produkty w kategorii urządzeń wielkoformatowych są badane pod kątem niezawodności, jakości obrazu, łatwości użytkowania, zarządzania kolorami, wydajności i opcji łączności. Pod uwagę brane są również takie aspekty jak rozbudowana oferta wybranej linii produktów i zdolność do produkcji wysokiej jakości wydruków, które są w stanie sprostać zróżnicowanym oczekiwaniom klientów.
Drukarki imagePROGRAF iPF6400S oraz imagePROGRAF iPF8400S zostały wyróżnione odznaczeniem BLI „Pick” w swoich kategoriach. Zgodnie z komentarzem kapituły BLI urządzenia te w trakcie testów wykazały wyjątkową spójność kolorów z „niezwykle niską” wartością wskaźnika delta E wynoszącą 0,92 i 0,79 podczas druku na dwóch zewnętrznych (innych niż firmy Canon) rodzajach mediów.
Joe Tischner, analityk ds. urządzeń wielkoformatowych w BLI, powiedział: „Kompleksowa oferta firmy Canon wraz z 8-kolorowymi modelami spełnia wymagania rynku produkcyjnego/wydruków próbnych, a dzięki modelom 12-kolorowym świetnie sprawdza się również na rynku produkcji najwyższej jakości grafiki (high-end graphic markets). Pozytywne wyniki testów przeprowadzonych na urządzeniach różnych formatów w połączeniu z wyjątkową wydajnością wszystkich modeli potwierdzają naszą decyzję przyznania nagrody dla drukarek wielkoformatowych do produkcji grafiki artystycznej Line of the Year 2014 właśnie rozwiązaniom Canon. Urządzenia imagePROGRAF od wielu lat wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów poprzez dostarczanie im licznych możliwości i doskonałej jakości wydruków”.
W tegorocznej edycji wyróżnieniem BLI Winter 2014 „Pick” w kategorii urządzeń wielkoformatowych zostały nagrodzone produkty, które uzyskały najlepsze wyniki w wymagających testach realizowanych przez laboratorium BLI. Ich rezultatem było wybranie i wyróżnienie 3 urządzeń firmy Canon. Drukarka imagePROGRAF iPF6400S została nagrodzona za wybitne osiągnięcia w kategorii 24” 8-kolorowych wielkoformatowych drukarek do produkcji grafiki artystycznej (Outstanding 24” eight-colour wide-format graphic arts printer). Z kolei model imagePROGRAF iPF8400S zdobył nagrodę za wybitne osiągnięcia w kategorii 44” 8-kolorowych wielkoformatowych drukarek do produkcji grafiki artystycznej (Outstanding 44” eight-colour wide-format graphic arts printer). Oba modele zostały docenione przez kapitułę BLI za „doskonałe wyniki podczas wymagających testów laboratoryjnych” oraz „nieskazitelną wiarygodność” i „bardzo dobrej jakości kolorowe wydruki bez efektu ziarnistości czy smug”. Ponadto, drukarka Canon imagePROGRAF iPF765 MFP M40 została uznana za najlepsze kolorowe wielkoformatowe urządzenie wielofunkcyjne (Outstanding Colour Wide-Format Technical MFP).
Yuichi Miyano, Dyrektor ds. rozwiązań wielkoformatowych w Canon Europe, powiedział: „Seria drukarek Canon imagePROGRAF jest znana ze swojej wysokiej efektywności, niezawodności, spójności kolorów i wydajności. Produkty z tej linii w pełni nadają się do realizowania częstych i wysokonakładowych zadań, spełniając przy tym najwyższe standardy. To zaszczyt, że nasze urządzenia zostały docenione za możliwości, jakie otwierają przed użytkownikiem”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.