Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nagrody BLI dla drukarek Canona

Nagrody BLI dla drukarek Canona

Firma Canon Europe otrzymała nagrodę przyznawaną przez niezależny instytut badawczy Buyers Laboratory Inc. (BLI) dla linii drukarek wielkoformatowych do produkcji grafiki artystycznej 2014 (2014 Wide-Format Graphic Arts Printer Line of the Year). Ponadto, urządzenia imagePROGRAF iPF6400S, iPF8400S oraz iPF765 MFP M40 zostały wyróżnione trzema prestiżowymi nagrodami BLI Winter 2014 „Pick” w kategorii urządzeń wielkoformatowych.

Tytuł linii roku 2014 w kategorii drukarek wielkoformatowych do produkcji grafiki artystycznej (Wide-Format Graphic Arts Printer Line of the Year) przyznawany jest dostawcom, których produkty są oceniane jako najlepsze w poszczególnych kategoriach w oparciu o wymagające i rygorystyczne dwumiesięczne testy. Produkty w kategorii urządzeń wielkoformatowych są badane pod kątem niezawodności, jakości obrazu, łatwości użytkowania, zarządzania kolorami, wydajności i opcji łączności. Pod uwagę brane są również takie aspekty jak rozbudowana oferta wybranej linii produktów i zdolność do produkcji wysokiej jakości wydruków, które są w stanie sprostać zróżnicowanym oczekiwaniom klientów.
Drukarki imagePROGRAF iPF6400S oraz imagePROGRAF iPF8400S zostały wyróżnione odznaczeniem BLI „Pick” w swoich kategoriach. Zgodnie z komentarzem kapituły BLI urządzenia te w trakcie testów wykazały wyjątkową spójność kolorów z „niezwykle niską” wartością wskaźnika delta E wynoszącą 0,92 i 0,79 podczas druku na dwóch zewnętrznych (innych niż firmy Canon) rodzajach mediów.
Joe Tischner, analityk ds. urządzeń wielkoformatowych w BLI, powiedział: „Kompleksowa oferta firmy Canon wraz z 8-kolorowymi modelami spełnia wymagania rynku produkcyjnego/wydruków próbnych, a dzięki modelom 12-kolorowym świetnie sprawdza się również na rynku produkcji najwyższej jakości grafiki (high-end graphic markets). Pozytywne wyniki testów przeprowadzonych na urządzeniach różnych formatów w połączeniu z wyjątkową wydajnością wszystkich modeli potwierdzają naszą decyzję przyznania nagrody dla drukarek wielkoformatowych do produkcji grafiki artystycznej Line of the Year 2014 właśnie rozwiązaniom Canon. Urządzenia imagePROGRAF od wielu lat wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów poprzez dostarczanie im licznych możliwości i doskonałej jakości wydruków”.
W tegorocznej edycji wyróżnieniem BLI Winter 2014 „Pick” w kategorii urządzeń wielkoformatowych zostały nagrodzone produkty, które uzyskały najlepsze wyniki w wymagających testach realizowanych przez laboratorium BLI. Ich rezultatem było wybranie i wyróżnienie 3 urządzeń firmy Canon. Drukarka imagePROGRAF iPF6400S została nagrodzona za wybitne osiągnięcia w kategorii 24” 8-kolorowych wielkoformatowych drukarek do produkcji grafiki artystycznej (Outstanding 24” eight-colour wide-format graphic arts printer). Z kolei model imagePROGRAF iPF8400S zdobył nagrodę za wybitne osiągnięcia w kategorii 44” 8-kolorowych wielkoformatowych drukarek do produkcji grafiki artystycznej (Outstanding 44” eight-colour wide-format graphic arts printer). Oba modele zostały docenione przez kapitułę BLI za „doskonałe wyniki podczas wymagających testów laboratoryjnych” oraz „nieskazitelną wiarygodność” i „bardzo dobrej jakości kolorowe wydruki bez efektu ziarnistości czy smug”. Ponadto, drukarka Canon imagePROGRAF iPF765 MFP M40 została uznana za najlepsze kolorowe wielkoformatowe urządzenie wielofunkcyjne (Outstanding Colour Wide-Format Technical MFP).
Yuichi Miyano, Dyrektor ds. rozwiązań wielkoformatowych w Canon Europe, powiedział: „Seria drukarek Canon imagePROGRAF jest znana ze swojej wysokiej efektywności, niezawodności, spójności kolorów i wydajności. Produkty z tej linii w pełni nadają się do realizowania częstych i wysokonakładowych zadań, spełniając przy tym najwyższe standardy. To zaszczyt, że nasze urządzenia zostały docenione za możliwości, jakie otwierają przed użytkownikiem”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nadeszło upragnione lato, a my rozpoczęliśmy już prace nad lipcowo-sierpniowym wydaniem naszego miesięcznika, połączonym z kolejną, 6. edycją katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, stanowiącym poligraficzną mapę Polski. Tradycyjnie na wakacyjne miesiące przygotowujemy dla Państwa ciekawą lekturę – powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, prepressu i upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni też znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Poruszymy ponadto tematykę dotyczącą tektury falistej, wydanie to przygotowujemy m.in. na organizowaną przez nas 10. Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w tym roku odbędzie się w Cukrowni Żnin w dniach 9–10 września.
Letni numer wraz z katalogiem dostępny będzie również w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszych stoiskach na targach FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl (15–16.09.2021, Warszawa) oraz Packaging Innovations (15–16.09.2021, Warszawa) a także na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku RemaExtra (15–17.09.2021, Nadarzyn). Dotrzemy również na targi DREMA (14–17.09.2021, Poznań).
Mamy nadzieję, że zanim udadzą się Państwo na zasłużony wypoczynek lub pełni nowych sił właśnie powrócą z wojaży, zechcą przyjąć zaproszenie do współtworzenia wydania lipcowo-sierpniowego, np. poprzez prezentację oferty swojej firmy w zestawieniach:
- Dostawcy urządzeń, materiałów i usług do druku cyfrowego wielkoformatowego,
- Dostawcy rozwiązań do druku cyfrowego w małym formacie (maszyny, urządzenia, materiały eksploatacyjne, software, podłoża do druku, serwis i obsługa posprzedażna),
- Dostawcy urządzeń, materiałów i usług do druku na tekstyliach,
lub poprzez zamieszczenie artykułu promocyjnego lub reklamy. Czekamy na Państwa pod adresami: redakcja@swiatdruku.eu lub biuro@swiatdruku.eu.

Brytyjska firma Clifton Packaging Group na początku 2021 r. zainstalowała nową maszynę do druku fleksograficznego – SOMA Optima2 1270-8 EG wraz z automatycznym systemem montowania płyt S-Mount 1300.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju w dn. 3–4 lipca br. udostępni zwiedzającym nową wystawę czasową, którą będzie można obejrzeć do końca września. Ekspozycja nosi tytuł „Papier przenikający żelazo. Zimna wojna 1947–1991” i nawiązuje do trwającego 44 lata stanu napięcia pomiędzy tzw. Blokiem Wschodnim a państwami demokratycznymi. Właśnie mija 30 lat od zakończenia zimnej wojny.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.