Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / "Narzędzia dla eksportu. Poligrafia i opakowania" – konferencja PBKG i Związku Banków Polskich

"Narzędzia dla eksportu. Poligrafia i opakowania" – konferencja PBKG i Związku Banków Polskich

Wyniki analiz polskiego przemysłu poligraficznego wykonanych przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga wspólnie z KPMG w ramach kolejnych dwóch raportów „Rynek poligraficzny w Polsce”, 2010 i 2011, wskazują na kluczową rolę eksportu dla dalszego rozwoju tej części rodzimej gospodarki. Pomimo poważnych turbulencji wstrząsających rynkami, właśnie w tym momencie skuteczność działań naszych przedsiębiorców może zdecydować o ich pozycji w Europie na najbliższych 10 lat. PBKG wraz z partnerami widzi zatem potrzebę maksymalnego wsparcia rozwoju polskiego eksportu usług i produktów poligraficznych. W tym celu wspólnie ze Związkiem Banków Polskich organizuje 29 listopada 2012 w Klubie Bankowca w Warszawie przy ul. Smolnej 6 konferencję „Narzędzia dla eksportu”, w ramach której szerokie grono przedsiębiorców zainteresowanych dynamizacją swojej sprzedaży na rynkach zagranicznych uzyska kompleksową wiedzę o istniejących środkach i programach dedykowanych eksporterom. Honorowy patronat nad konferencją sprawuje Ministerstwo Gospodarki. "Świat DRUKU" jest wsród jej patronów medialnyc.

Projekt ten jest bardzo ważny, bowiem z przeprowadzonych badań wynika, że duża grupa - zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw, dominujących branżę poligraficzną - nie posiada tego typu informacji, co istotnie ogranicza ich aktywność.
Podczas konferencji wystąpi z referatem redaktor naczelny brytyjskiego pisma branżowego „The Print Business” Gareth Ward, Jacek Bajger (partner KPMG) będzie mówił na temat roli eksportu dla branży poligraficznej, a także będą miały miejsce bloki tematyczne poświęcone: prezentacji instytucji świadczących usługi wsparcia na rzecz polskich eksporterów w oparciu o środki publiczne, prezentacji instytucji komercyjnych wspierających rozwój polskiego eksportu oraz ocenie przygotowania polskich przedsiębiorstw do podejmowania skutecznej ekspansji na rynki zagraniczne.
W styczniu 2013 konferencja odbędzie się w kolejnych miastach: 10 stycznia – w Krakowie, 14 stycznia – we Wrocławiu, 17 stycznia – w Gdańsku i 28 stycznia w Poznaniu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już w czwartek, 24 września, spotkamy się z Państwem na IX konferencji "Tektura falista – najnowsze technologie" w Ranchu pod Bocianem. Jesteśmy przekonani, że wydarzenie, w którego organizację włożyliśmy wiele pracy i serca, by zapewnić nie tylko bogatą dawkę wiedzy, możliwość integracji i nawiązania kontaktów oraz oczywiście maksymalne bezpieczeństwo, spełni Państwa oczekiwania.
Specjalnie dla tych z Państwa, którzy z przyczyn niezależnych nie mogą osobiście uczestniczyć w konferencji, przygotowaliśmy możliwość zdalnego udziału. Aby wziąć udział w transmisji online, zapraszamy jeszcze dziś, w środę, do kontaktu telefonicznego z p. Wojtkiem Szymczakiem, który sprawuje pieczę zarówno nad rejestracją gości, jak i stroną techniczną webinaru (nr tel.: 601 979 668).
Również w czwartek, w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. Przez dwa dni czekamy na Państwa na naszym stoisku – nr B12. Podobnie jak organizatorzy wydarzenia, zapewniamy pełne bezpieczeństwo uczestnictwa.
Zapraszamy na długo oczekiwane rozmowy przy dobrej kawie : )

BOBST zaprezentował nową maszynę do wklęsłodruku, przeznaczoną do zadruku podłoży elastycznych – Expert RS 6003. To rozwiązanie nowej generacji jest odpowiedzią producenta na potrzeby branży opakowaniowej, która oczekuje wsparcia w czasie przemian i dominujących trendów wymuszających coraz krótsze czasy realizacji zleceń, niezmiennie wysokiej jakości i jednocześnie dbałości o środowisko.

Firma Miraclon ogłosiła rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do konkursu Global Flexo Innovation Awards, którego celem jest wyróżnienie firm przewodzących transformacji branży druku fleksograficznego. Organizator do udziału w rywalizacji zaprasza firmy, które chciałyby zyskać uznanie za swoje kreatywne, innowacyjne projekty opakowań komercyjnych wydrukowanych przy użyciu płyt Kodak Flexcel NX Plates. Konkurs skierowany jest zatem do przygotowalni do druku, drukarń oraz właścicieli marek (zalecane są zgłoszenia zespołowe).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.