Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nowość: Océ ImageStream 3500

Nowość: Océ ImageStream 3500

Od początku 2015 roku na rynku będzie dostępna Océ ImageStream 3500 – pierwsza pełnokolorowa maszyna z atramentowej linii Océ, która może drukować na powlekanym papierze offsetowym. To najnowsze urządzenie wzmacnia pozycję firmy Canon na rynku wydawniczym i druku komercyjnego.

Do tej pory wysokiej jakości druk atramentowy wymagał użycia papieru ze specjalnymi dodatkami, takimi jak środki wiążące lub podkłady. Océ ImageStream 3500 może działać z prędkością do 160 m/min przy rozdzielczości 1200×600 dpi i z elastyczną modulacją kropel, zapewniającą wizualne odwzorowanie wyższej rozdzielczości. Dzięki nowej maszynie Canona dostawcy usług druku mogą korzystać tylko z jednego typu papieru, który obecnie stosowany jest w drukarni. Daje to swobodę wyboru między technologią cyfrową i tradycyjną w zależności od wymagań konkretnego zadania (długość serii, czas realizacji zlecenia, okno druku).
Océ ImageStream 3500 oferuje wysoką jakość obrazu wymaganą w przypadku takich zastosowań jak druk książek, broszur, magazynów i personalizowanych katalogów. Nowe atramenty pigmentowe zapewniają większą ostrość krawędzi, mniejsze strzępienie i wzmocnienie wartości tonalnej i podwyższoną gęstość optyczną w celu zwiększenia kontrastu, co przekłada się na niezwykle ostre linie (lub litery) oraz żywsze barwy. Co więcej, postrzegana gama kolorów na tanich papierach standardowych jest większa w przypadku atramentów pigmentowych niż barwnikowych, co jeszcze bardziej obniża koszty produkcji.
Nowa maszyna drukująca ma też najmniejsze wymiary w swojej klasie – jest od 10 do 50% mniejsza niż inne systemy produkcyjne. W rezultacie dostawcy PSP mogą wejść na rynek druku cyfrowego nawet wtedy, gdy dysponują ograniczoną powierzchnią.
Urządzenie – sterowane oprogramowaniem Océ PRISMA – zawiera też wydajny i skalowalny kontroler Océ SRA MP, który odpowiada za nieprzerwane drukowanie z pełną szybkością. Wbudowany mechanizm Adobe APPE zapewnia natywną obsługę formatu PDF, który jest rastrowany bezpośrednio w kontrolerze, eliminując kosztowny i czasochłonny proces pośredni.
„Nowa maszyna Océ ImageStream 3500 to wyjątkowo atrakcyjna propozycja dla drukarni komercyjnych, które używają technologii offsetowej, a chcą wejść na rynek druku cyfrowego – powiedział Peter Wolff, dyrektor grupy druku produkcyjnego Canon Europe. – Jeśli chodzi o szybkość i jakość obrazu, Océ ImageStream dorównuje technologiom offsetowym, takim jak konwencjonalne maszyny B2, a jednocześnie pozwala wykorzystać możliwości technologii cyfrowej do druku krótszych serii, druku na żądanie oraz personalizowanego druku zmiennych danych”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.