Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nowość w ofercie Agfa Graphics: automatyczny ploter tnący Acorta

Nowość w ofercie Agfa Graphics: automatyczny ploter tnący Acorta

Firma Agfa Graphics poinformowała o rozszerzeniu portfolio rozwiązań dedykowanych dla segmentu „sign & display” o zautomatyzowany ploter tnący Acorta. Urządzenie stanowi uzupełnienie jej bogatej oferty w zakresie systemów druku wielkoformatowego, na którą składają się urządzenia inkjetowe z serii Anapurna i Jeti.

Acorta to automatyczny ploter tnący i wykańczający, który wychodzi naprzeciw rosnącym oczekiwaniom firm specjalizujących się w zadrukowywaniu i obróbce kartonu, wielkoformatowych drukarń cyfrowych oraz producentów systemów oznaczeń. Urządzenie ma pomóc przedsiębiorstwom z sektora sign & display w tworzeniu – na bazie uprzednio zadrukowanych podłoży sztywnych i giętkich – różnego rodzaju elementów dekoracyjnych, pojemników, banerów itd., które pozwolą wyróżnić się na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.
„Dostarczanie rozwiązań POP/POS to znacznie więcej niż tylko nanoszenie nadruku na właściwe podłoże – mówi Dominiek Arnout, wiceprezes ds. systemów inkjetowych w firmie Agfa Graphics. – Nasze podejście do tego zagadnienia oznacza zaoferowanie zintegrowanych, kompleksowych rozwiązań, dzięki którym klienci mogą zaproponować swoim zleceniodawcom dodatkowy proces wykańczania, sterowany – podobnie jak nasze urządzenia drukujące – za pośrednictwem systemu Asanti. Rendering, drukowanie i cięcie realizowane w ramach jednego workflow przekładają się na wyższą wydajność działań i wyższy zwrot z inwestycji, jakich dokonują drukarnie z myślą o rozwijaniu swojego biznesu”.
W ploterze Acorta zastosowano zaawansowane rozwiązania technologiczne, takie jak funkcja automatycznego rozpoznawania. Umożliwia ona automatyczną lokalizację zadrukowywanych przedmiotów oraz pozycji punktów referencyjnych na stole tnącym. Dokonuje też pomiaru grubości podłoża, eliminując konieczność ręcznego ustawiania parametrów zlecenia.
Urządzenie pracuje z prędkością do 102 m/min, przy maksymalnej automatyzacji i zredukowanej do minimum interwencji operatora. Dokładność i stabilność pracy zapewniają solidna budowa i 40 stref próżniowych, które są automatycznie aktywowane w razie potrzeby.
Ploter Acorta jest już dostępny w ofercie Agfa Graphics, a jego światowa premiera miała miejsce podczas styczniowych targów SGI 2015, które odbywały się w Dubaju.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zimowe wieczory sprzyjają lekturze, zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą książek branżowych, które mogą Państwo nabyć za pośrednictwem naszego wydawnictwa. W naszej miniksięgarni znajdują się publikacje o charakterze podręcznikowym i poradnikowym, systematyzujące i poszerzające wiedzę – wśród nich pozycje omawiające zagadnienia dotyczące różnych technik druku: offsetowej, sitodrukowej, fleksodrukowej, a także przygotowalni, farb, introligatorni, usług Web-to-Print, zagrożeń bhp w zakładach poligraficznych i gospodarki odpadami. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się przewodnik po sztuce typografii „Lettera Magica” oraz słowniki – „Angielsko-polski słownik terminów poligraficznych”, „Poligraficzny słownik terminologiczny”.
Ponadto już wkrótce dostępna będzie nowa publikacja COBRPP – „Poligrafia – sztuka, techniki, technologie”, omawiająca techniki i technologie stosowane we współczesnej poligrafii. Układ zawartych w książce treści odpowiada sekwencji następujących po sobie procesów prowadzących do powstania gotowych produktów poligraficznych, dzięki czemu wydawnictwo to może pełnić rolę tak podręcznika dla uczniów i studentów, jak i poradnika dla pracowników drukarń, wydawnictw i studiów graficznych.
Zapraszamy do sklepu „Świata DRUKU”!

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.