Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Nowy rozciągliwy atrament od Mimaki

Nowy rozciągliwy atrament od Mimaki

Firma Mimaki ogłosiła, że latem 2016 r. wprowadzi do sprzedaży zupełnie nowy atrament. Mimaki LUS-350 to rozciągliwy atrament przeznaczony do szerokiej gamy materiałów formowanych termicznie, szczególnie tych wymagających wyjątkowej twardości i wytrzymałości, np. części samochodowych. Atrament Mimaki LUS-350 nadaje się do drukarek Mimaki UJF-7151plus i JFX200-2513; będzie dostępny w kolorach CMYK i białym oraz w postaci unikatowego atramentu przezroczystego.

„Ten nowy atrament zmieni sposób wytwarzania materiałów formowanych próżniowo lub termicznie” – mówi Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w krajach EMEA w Mimaki Europe. „Umożliwi on wykorzystanie zalet druku atramentowego w tym segmencie rynku, ponieważ będzie spełniać wymagania dotyczące szybkiej produkcji krótkich serii elementów formowanych z zachowaniem wyjątkowej jakości grafiki. Wcześniej trzeba było najpierw formować elementy, a następnie nanosić na nie obrazy ręcznie lub techniką sitodruku – a takie procesy są czasochłonne i kosztowne. Nowe elementy formowane termicznie będą mogły zostać zadrukowane przed formowaniem przy użyciu drukarek cyfrowych Mimaki i atramentów, które nie pękają ani w żaden inny sposób nie ulegają uszkodzeniu w procesie formowania termicznego. Atramenty zapewnią piękne wykończenie takich materiałów jak części samochodowe, makiety, formowane oznakowania, elementy kiosków i wiele innych”.
Atrament Mimaki LUS-350 rozciąga się nawet o 350% po podgrzaniu do temperatury pomiędzy 120°C a 200°C. Po ostygnięciu do temperatury pokojowej następuje przywrócenie sztywności atramentu, który mocno przylega do formowanego produktu bez pękania ani łuszczenia się. Tym samym ten unikatowy atrament zapewnia sztywność, trwałość i rozciągalność szerokiej gamy materiałów oraz bezkompromisową jakość nadruku. Obrazy są drukowane na płaskich podłożach z użyciem specjalistycznego oprogramowania graficznego, a następnie formowane do żądanego kształtu techniką formowania próżniowego, termicznego lub inną.

Pan Horsten dodaje: „Piękno tego atramentu w przypadku stosowania w procesie formowania termicznego polega na tym, że skomplikowane tekstury i wzory drobnych nadruków dekoracyjnych zostają zachowane nawet po formowaniu. Jeszcze bardziej ekscytująca jest możliwość nakładania wielu warstw atramentu w celu utworzenia wypukłych obszarów obrazu i tym samym dodatkowego ulepszenia go, bez potrzeby martwienia się o pękanie czy przyczepność”.

Jak podaje producent, również przezroczysty atrament LUS-350 firmy Mimaki umożliwia dodanie tekstury lub błyszczącego wykończenia, którego nie można uzyskać za pomocą samych kolorowych atramentów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.