Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Odbył się Plastpol

Odbył się Plastpol

Od 29 maja do 1 czerwca trwały targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol. W obiekcie Targów Kielce stoiska miało ponad 700 najlepszych firm branży przetwórczej z 32 krajów z całego świata. Te międzynarodowe targi – połowa firm pochodzi zza granicy – odwiedza co roku 17 tysięcy specjalistów.

Wystawcami były firmy z Niemiec, Tajwanu, Czech, Turcji, Włoch, Japonii, Hiszpanii, Łotwy, Belgii, Indii, Chin, Szwajcarii, Austrii, Francji, Anglii, Luksemburga, Szwecji, Węgier, Egiptu, Tajlandii, Kataru, Słowenii, Izraela, Holandii, Arabii Saudyjskiej, Korei Południowej, Ukrainy, Rosji, Słowacji, Irlandii, Finlandii i USA. Duża część z nich w kieleckich targach wzięła udział po raz pierwszy. Na stoiskach prezentowano maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw, rozwiązania technologiczne i gotowe produkty. Można było obejrzeć całe linie technologiczne i proces przetwórczy produktów, a także asortyment prezentowany w kwietniu na targach Chinaplas w Szanghaju. Aby wystawcy mogli zaprezentować maszyny, Targi Kielce sprowadziły cztery dodatkowe ogromne agregaty, które podczas wystawy zużyły około 150 tys. kWh – tyle prądu, ile statystyczna polska rodzina przez… 40 lat.
Coraz większe zainteresowanie targami Plastpol wykazują duże firmy z Turcji, Rosji czy Korei. Specjalne wystąpienia przygotowały grupy z Austrii i Niemiec.
Po udanym jesiennym debiucie węgierskiej edycji Plastpolu – targów Ceplast w Budapeszcie – swoje stoiska na kieleckich targach miały również firmy węgierskie. Wiele z nich do Kielc przyjechało po raz pierwszy. Także, pomimo odbywających się akurat w tym roku targów Plast w Mediolanie (cykl trzyletni), przyjechały liczne firmy z Włoch.
Na uroczystej gali wręczono złote medale Targów Kielce oraz wyłoniono zwycięzcę konkursu Omniplast. Zwycięzcą III edycji konkursu Omniplast został Tomasz Pyrek z Drewnex Recykling Plastics. Wysoki poziom prezentowanych na targach produktów zaowocował dużą liczbą nagrodzonych. Zwycięzców wyłoniono w sześciu kategoriach: maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, narzędzia i oprzyrządowanie do przetwórstwa tworzyw sztucznych, Techniki specjalne, pomiarowe, komputerowe oraz Osiągnięcia techniki polskiej, Tworzywa i środki pomocnicze do przetwórstwa tworzyw sztucznych, Technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Doceniono również oryginalny sposób wystąpień targowych, czyli aranżację stoisk.

(na podst. komunikatu Targów Kielce)

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zakład Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejną edycję studiów Podyplomowych „Inżynieria Produkcji w Poligrafii” w roku akademickim 2020/2021. Ich celem jest uzupełnienie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji pracowników wydawnictw, zakładów poligraficznych, nauczycieli szkół o kierunku poligraficznym oraz innych pracowników związanych z przemysłem poligraficznym i opakowaniowym. Rekrutacja trwa do 30 września 2020 r.

Niemiecka firma KHS ogłosiła, że jej system Innopack Kisters oferuje teraz możliwość zbiorczego owijania puszek na żywność i napoje w papier, co stanowi alternatywę dla folii termokurczliwych i opakowań kartonowych.

Drukarnia Totem.com.pl wraz z firmą Konica Minolta ogłosiły konkurs dla grafików na projekt okładki książki uszlachetnionej w technologii 3D Touch. Na jego zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, łącznie 15 tys. zł. Prace konkursowe przyjmowane są do 25 września br. (liczy się data otrzymania prac przez organizatora), a ogłoszenie wyników nastąpi 22 października br. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.