Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Odbyła się konferencja „Zastosowanie technologii druku 3D"

Odbyła się konferencja „Zastosowanie technologii druku 3D"

19 maja 2016 r. w Centrum Konferencyjnym ADN w Warszawie odbyła się pierwsza edycja konferencji „Zastosowanie technologii druku 3D". Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli firm i instytucji odpowiedzialnych za projektowanie oraz wydruki 3D, ekspertów reprezentujących uczelnie wyższe, a także praktyków, którzy mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Konferencję rozpoczął wykład dr inż. Barbary Ostrowskiej reprezentującej 45stages oraz Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Wystąpienie inauguracyjne dotyczyło perspektyw zastosowania zaawansowanych technologii druku 3D w medycynie na przykładzie regeneracji tkanki kostnej. Następnie Hubert Gleba z Materialise zaprezentował rozwiązania firmy w zakresie oprogramowania oraz drukarek 3D dla uczestników, tak by w najwyższym stopniu odpowiadały ich preferencjom. Kolejny prelegent, Krzysztof Nowak z 3D Center poruszył temat wyboru najbardziej odpowiedniej drukarki 3D – jakimi kryteriami się kierować przy zakupie urządzenia oraz jakie funkcje ma spełniać. Z kolei dr hab. inż. Marek Wyleżoł z Instytutu Podstaw Konstrukcji Maszyn Politechniki Śląskiej przedstawił interesującą prezentację na temat modelowania wirtualnego i druku 3D w planowaniu zabiegów rekonstrukcyjnych twarzoczaszki. 3D LAB Sp. z o.o., jako partner firmy 3D Systems, zaprezentowało możliwości wykorzystania technologii druku 3D w branży medycznej. Prelekcję poprowadzili Mariusz Leśniak oraz Piotr Jabłoński. Po przerwie na pytanie „Jak stosować nową technologię, by nie naruszyć prawa?” odpowiedzieli Marta Koremba, Senior Associate oraz Mateusz Dubek, Associate reprezentujący Bird&Bird. Ostatni wykład wygłoszony został przez dr. inż. Tomasza Durejko z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, który opowiedział o drukowaniu 3D z proszków metalicznych z wykorzystaniem metody LENS.
W trakcie konferencji rozlosowane zostały również atrakcyjne nagrody dla uczestników: 3 vouchery na dowolne wydruki w technologii FDM o wartości 1000 zł, ufundowane przez partnera konferencji, Strefę Usług 3D oraz 10 półrocznych prenumerat magazynu STAL Metale & Nowe Technologie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska partnerów konferencji – firmy Materialise S.A., 3D Lab Sp. z o.o. oraz Strefa Usług 3D, na których uczestnicy mieli możliwość obejrzenia drukarek 3D oraz gotowych wyrobów. Fotorelacja z wydarzenia ukazała się już na stronie organizatora konferencji Polski Instytut Rozwoju Biznesu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.