Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Odbyły się dni otwarte Bobst Bielefeld

Odbyły się dni otwarte Bobst Bielefeld

W dniach 9 i 10 października w Technology Centre w Bielefeld (Niemcy) odbyły się dni otwarte firmy Bobst Bielefeld. Była to pierwsza z cyklu imprez organizowanych w krótkim czasie przez dział maszyn zwojowych Bobst w celu prezentacji szerokiej oferty maszyn do druku i przetwarzania przeznaczonych dla sektora opakowań giętkich.

Oprócz nowej maszyny fleksograficznej F&K 20SIX CI, która zadebiutowała na tegorocznej drupie, Bobst Bielefeld (dotychczas Fischer & Krecke) przeprowadził wszechstronne techniczne prezentacje sprzętu i systemów, które poprawiają wydajność produkcji.
Wśród pokazanych nowości znalazł się system smartSET, do kontroli registrów i druku, efektywna alternatywa dla sprawdzonego systemu czujników offline, smartGPS. Nieoptyczny, półautomatyczny system 'on-board' smartSET znacząco redukuje ilość odpadów i czas ustawienia maszyny. Inaczej niż systemy optyczne, smartSET pracuje ze wszystkimi typami podłoży, włączając odblaskowe, i eliminuje uszkodzenia płyty w procesie ustawiania.
System smartGPS firmy Bobst nadal pozostaje jedynym dostępnym systemem dla fleksograficznych maszyn drukujących, który gwarantuje idealne ustawienia registrów i parametrów druku, ograniczając niemal do zera ilość odpadów podłoża i oszczędzając czas, niezależnie od typu zadrukowywanych materiałów, liczby zastosowanych kolorów, łatwości utrwalania farb, umiejętności operatora i innych warunków produkcji. Inaczej niż systemy, które dokonują ustawień maszyny dzięki manualnym lub automatycznym optycznym procesom na zasadzie prób i błędów, smartGPS wykonuje pracę offline na etapie montowania form drukowych. Demonstracja „na żywo” smartGPS pokazała zalety urządzenia w zakresie oszczędności czasu i podłoży, która to cecha czyni to urządzenie atrakcyjnym nie tylko dla użytkowników starych, ale i nowych urządzeń flekso Bobst F&K.
Dzięki systemowi pasowania kolorów smartCOL Bobst opracowuje rozwiązanie, które pozwala uzyskać w 100% trafne ustawienie offline registrów i kolorów w druku wszelkich prac fleksograficznych i zredukować prawie do zera straty czasu i podłoża. Rozwiązanie smartCOL sprawdza farbę nim zostanie ona doprowadzona do maszyny, daje komunikaty o koniecznych zmianach i upewnia się, czy farba jest naprawdę gotowa do druku.
Ponadto Bobst zademonstrował na 10-kolorowej maszynie swój nowy system LEO (Low Energy Operation), opracowany specjalnie z myślą o serii maszyn 20SIX CI. Wykorzystuje on wiele technologii i funkcji ograniczających zużycie energii, farby i rozpuszczalnika, dzięki czemu nie tylko w znaczący sposób zmniejsza ślad węglowy, ale i zmniejsza koszty produkcji.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.