Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Odbyły się targi World Publishing Expo 2013

Odbyły się targi World Publishing Expo 2013

Ponad 8500 odwiedzających z 90 krajów i 267 wystawców z 35 krajów wzięło udział w zorganizowanych przez stowarzyszenie World Association of Newspapers and News Publishers (WAN-Ifra) w dniach 7–9 października na terenie Messe Berlin targach World Publishing Expo, największej na świecie cyklicznej imprezie dedykowanej produkcji gazet i czasopism oraz rynkowi wydawniczemu i nowym mediom w tym zakresie. „Świat DRUKU” należał do grona patronów medialnych imprezy.

Vincent Peyre`gne, CEO WAN-Ifra powiedział: „W Berlinie swoje siedziby ma wiele nowoczesnych firm związanych z przemysłem mediów, dlatego też to bardzo dobre miejsce dla imprezy targowej o tym charakterze”. Liczba zwiedzających zwiększyła się o 1500 w porównaniu z rokiem ubiegłym. Przewodniczący WAN-Ifra (a zarazem przewodniczący rady nadzorczej Stampen Media Group), Tomas Brunegard, skomentował to tak: „Uzyskaliśmy bardzo pozytywne opinie zarówno od wystawców, jak i odwiedzających – branża poczuła pierwszy od dawna powiew optymizmu”.
Impreza rozpoczęła się 7 października debatą o przyszłości branży wydawniczej, w której wzięli udział Mathias Döpfner, CEO wydawnictwa Axel Springer, Andrew Miller, dyrektor zarządzający dziennika „The Guardian”, Thomas Brunegard oraz amerykański analityk medialny Ken Doctor. Mathias Döpfner przyznał, że nie wierzy w prognozowaną zagładę druku. Podkreślił, że dziennikarstwo internetowe w żaden sposób nie może równać się z tradycyjnym, „analogowym”; może być co najwyżej szybsze. Stwierdził, że kluczem do sukcesu jest dziennikarstwo na wysokim poziomem i doskonałość formy przekazu. Owszem, istnieje możliwość komunikowania się za pośrednictwem różnych platform, również cyfrowych.
Ponad 200 prelegentów wystąpiło podczas trzydniowych sesji konferencyjnych na czterech otwartych scenach Media Port. Prezentacje nawiązywały do czterech głównych tematów: So-Lo-Mo (social-local-mobile), siła druku, wydajne workflow, optymalne zyski. W ramach panelu Power of Print ciekawe było wystąpienie Svena Paysona, CEO drukarni Rotapress Saarburg, który podkreślając konieczność modernizacji przedsiębiorstw, jednocześnie wskazywał, że nie wymaga ona każdorazowo inwestycji w nowe urządzenia (w Rotapress pracują maszyny 13-letnie). Zorganizowano też warsztaty tematyczne Cross Media Sales oraz Search Engine Optimisation i International Newspaper Color Quality Club.
Targom towarzyszyła m.in. szósta edycja Tablet and App Summit, World Editors Forum International Newsroom Summit, forum SFN (Shaping the Future of News Publishing) o tematyce: strategie druku cyfrowego, analiza odbiorców, nowe możliwości inwestycyjne. Ważną inicjatywą było forum dyskusyjne World Innovation Network, która gościło wielu specjalistów-innowatorów z branży i spoza niej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.