Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Odbyły się targi World Publishing Expo 2013

Odbyły się targi World Publishing Expo 2013

Ponad 8500 odwiedzających z 90 krajów i 267 wystawców z 35 krajów wzięło udział w zorganizowanych przez stowarzyszenie World Association of Newspapers and News Publishers (WAN-Ifra) w dniach 7–9 października na terenie Messe Berlin targach World Publishing Expo, największej na świecie cyklicznej imprezie dedykowanej produkcji gazet i czasopism oraz rynkowi wydawniczemu i nowym mediom w tym zakresie. „Świat DRUKU” należał do grona patronów medialnych imprezy.

Vincent Peyre`gne, CEO WAN-Ifra powiedział: „W Berlinie swoje siedziby ma wiele nowoczesnych firm związanych z przemysłem mediów, dlatego też to bardzo dobre miejsce dla imprezy targowej o tym charakterze”. Liczba zwiedzających zwiększyła się o 1500 w porównaniu z rokiem ubiegłym. Przewodniczący WAN-Ifra (a zarazem przewodniczący rady nadzorczej Stampen Media Group), Tomas Brunegard, skomentował to tak: „Uzyskaliśmy bardzo pozytywne opinie zarówno od wystawców, jak i odwiedzających – branża poczuła pierwszy od dawna powiew optymizmu”.
Impreza rozpoczęła się 7 października debatą o przyszłości branży wydawniczej, w której wzięli udział Mathias Döpfner, CEO wydawnictwa Axel Springer, Andrew Miller, dyrektor zarządzający dziennika „The Guardian”, Thomas Brunegard oraz amerykański analityk medialny Ken Doctor. Mathias Döpfner przyznał, że nie wierzy w prognozowaną zagładę druku. Podkreślił, że dziennikarstwo internetowe w żaden sposób nie może równać się z tradycyjnym, „analogowym”; może być co najwyżej szybsze. Stwierdził, że kluczem do sukcesu jest dziennikarstwo na wysokim poziomem i doskonałość formy przekazu. Owszem, istnieje możliwość komunikowania się za pośrednictwem różnych platform, również cyfrowych.
Ponad 200 prelegentów wystąpiło podczas trzydniowych sesji konferencyjnych na czterech otwartych scenach Media Port. Prezentacje nawiązywały do czterech głównych tematów: So-Lo-Mo (social-local-mobile), siła druku, wydajne workflow, optymalne zyski. W ramach panelu Power of Print ciekawe było wystąpienie Svena Paysona, CEO drukarni Rotapress Saarburg, który podkreślając konieczność modernizacji przedsiębiorstw, jednocześnie wskazywał, że nie wymaga ona każdorazowo inwestycji w nowe urządzenia (w Rotapress pracują maszyny 13-letnie). Zorganizowano też warsztaty tematyczne Cross Media Sales oraz Search Engine Optimisation i International Newspaper Color Quality Club.
Targom towarzyszyła m.in. szósta edycja Tablet and App Summit, World Editors Forum International Newsroom Summit, forum SFN (Shaping the Future of News Publishing) o tematyce: strategie druku cyfrowego, analiza odbiorców, nowe możliwości inwestycyjne. Ważną inicjatywą było forum dyskusyjne World Innovation Network, która gościło wielu specjalistów-innowatorów z branży i spoza niej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już dziś w warszawskim Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) startują targi FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr C11 (hala III) oraz po ekspresową dawkę wiedzy na temat zarządzania barwą podczas dwudniowych, już 6. warsztatów z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”, które tradycyjnie poprowadzą eksperci w dziedzinie Color Managementu.
Myśląc o jesiennych spotkaniach z naszymi Czytelnikami, pragniemy przypomnieć, że tylko do 30 września br. gwarantowane są pokoje w hotelu Czarny Potok, gdzie odbędzie się 14. edycja konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” (Krynica-Zdrój, 24–25 października 2019 r.).

Jako firma innowacyjna czujemy się zobligowani do zaskakiwania zarówno klientów obecnych, jak i przyszłych, dlatego podczas Labelexpo Europe na stoisku FLEXcon (hala 4, B58) zaprezentujemy nowe rozwiązania. Będziemy prezentować znaną już Państwu linię produktową THERMLfilm Advantage, przeznaczoną do najczęściej używanych procesów drukowania (cyfrowy, konwencjonalny, TTR). Pokażemy też możliwości serii THERMLfilm Chemgard i Chemgard II, jak również lane winyle, czarne poliestry. Będzie możliwość przetestowania klejów silikonowych oraz naszych nowych klejów akrylowych i akrylowo-kauczukowych. Na stoisku znajdzie się również nasze nowe, wprowadzone na rynek wiosną tego roku rozwiązania – ultracienka (12µ), niewidoczna i odporna na plastyfikator folia do laminowania – FLEXcon® THINlam.

Targi TAROPAK. Najważniejsze Targi Opakowań w Polsce. Setki wystawców, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone w przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
NOWOŚĆ! Konferencja i strefa e-commerce, której partnerem głównym zostało Allegro. 3 dni spotkań z wspaniałymi prelegentami. Pierwszy dzień wydarzenia (30.09) poświęcony zostanie opakowaniom w e-commerce, drugi (01.10) – logistyce i magazynowaniu, zaś trzeci (02.10) – zagadnieniom z zakresu marketingu i sprzedaży.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu