Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Wydarzenia / Oficjalny debiut cyfrowej maszyny drukującej Digital Series iQ

Oficjalny debiut cyfrowej maszyny drukującej Digital Series iQ

Fot. Mark Andy

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Jak zapowiedzieli podczas spotkania online przedstawiciele obu firm, jest to pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie wspólne rozwiązanie Mark Andy i Domino. Webinarium składało się z kilku wystąpień, pokazu maszyny Digital Series iQ (poprowadzonego w centrum demonstracyjnym Mark Andy w St. Louis) oraz sesji pytań i odpowiedzi z aktywnym udziałem uczestników webinarium. W wydarzeniu (dostępnym dla zainteresowanych na stronie https://info.markandy.com/digital-series-iq-unveiling) licznie wzięli udział także klienci z Polski, gdzie hybrydowe rozwiązania oferowane przez Mark Andy (w tym modele Digital Pro i Digital Series HD) cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem rynku.

Webinarium oficjalnie otworzył i prowadził Dave Medlar – Vice President Engineering & Operations w firmie Mark Andy, który podkreślił, że nowa maszyna – Digital Series iQ – ma szansę znacząco zwiększyć bazę światowych instalacji hybrydowych rozwiązań Mark Andy, bazujących na technologii wąskowstęgowej. Do pozycji amerykańskiego dostawcy jako jednego z liderów światowego rynku maszyn etykietowych (które jednak – dzięki swojej wszechstronności – są wykorzystywane także do innych rodzajów produkcji) nawiązał PJ Desai – CEO firmy Mark Andy, podkreślając ponad 75-letnie doświadczenie rynkowe kierowanej przez siebie firmy oraz fakt wdrożenia ponad 250 maszyn hybrydowych w skali globalnej. Podkreślił, że wiele rozwiązań wdrożonych w nowo zaprojektowanej maszynie wynika z doświadczeń innych hybrydowych rozwiązań Mark Andy, którzy są dla firmy ważnym źródłem wiedzy technologicznej. Kilka słów poświęcił świeżo nawiązanej współpracy firmą Domino; o korzyściach z niej wynikających mówił też David Ellen – Global Division Director w Domino Printing Systems. Zaznaczył on, że podczas licznych spotkań i rozmów z drukarniami etykietowymi z różnych regionów świata wątek potencjalnej współpracy obu dostawców pojawiał się bardzo często. Obecnie – jak podkreślał – kompetencje obu firm zaowocowały maszyną Digital Series iQ.

Z głównymi korzyściami, jakie wiążą się z jej użytkowaniem, zapoznał uczestników webinarium Jerry Henson – regionalny szef sprzedaży w północnoamerykańskim oddziale Mark Andy. Wskazał on cztery elementy, decydujące o jej przewadze rynkowej: wysoką wydajność, modułowość, wszechstronność oraz dostępność dla firm o różnych możliwościach budżetowych. Digital Series iQ oferuje prędkość maksymalną 50 m/min. w trybie wysokojakościowym i 70 m/min. w trybie „high-speed”. Jak zaznaczył prelegent, oznacza to wydajność 4-krotnie wyższą niż w przypadku konwencjonalnej maszyny pracującej off-line. Urządzenie cechuje architektura modułowa: bazuje na platformie maszyny fleksograficznej Evolution Series E5, oferując podobny potencjał w zakresie rozbudowy. Można ją też wyposażyć w szereg opcji w zakresie wykańczania i uszlachetniania (tu na szczególną uwagę zasługuje – zdaniem prelegenta – nowy semirotacyjny moduł sztancowania VDC-SR, oferujący wyższą wydajność względem tradycyjnego rozwiązania). W kontekście wszechstronności zastosowań nowa maszyna otwiera dla jej użytkowników liczne, nowe rynki, zwłaszcza te bazujące na zleceniach niskonakładowych i personalizowanych. Szersze spektrum aplikacji wynika też ze zróżnicowanego portfolio podłoży, jakie można w niej zastosować; maszyna obsługuje m.in. wrażliwe na docisk papiery i folie, standardowe papiery i folie, zawieszki czy niskogramaturowe kartony. Jerry Henson podkreślał też ekonomiczne zalety inwestycji w Digital Series iQ: relatywnie niski wkład kapitałowy i atrakcyjne koszty związane z jej codzienną eksploatacją.

Następnie przedstawił najważniejsze dane techniczne nowej maszyny, jak też jej typową konfigurację, dedykowaną produkcji etykietowej. Uwzględnia ona m.in. następujące elementy i opcje: auto & pre-register, chłodzone wałki dociskowe, moduł koronowania, dwie stacje druku fleksograficznego, moduł suszenia UV, stację laminującą, sztancę semirotacyjną VDC-SR oraz – znajdujący się w centralnej części maszyny – nowy moduł inkjetowy V1610i UV firmy Domino. Z rolą, jaką pełni on w kontekście funkcjonowania całej maszyny, zapoznał uczestników webinarium Mike Barry – Key Account & OEM Manager w Domino Digital Printing, który opowiedział też nieco szerzej o rozwiązaniach technologicznych Domino w tym segmencie rynkowym. Konfiguracja maszyny Digital Series iQ może uwzględniać do 7 zespołów druku inkjetowego UV (CMYKOV + W). Prelegent zwrócił też m.in. uwagę na funkcję CleanCap, pozwalającą na automatyczne i wydajne czyszczenie głowic drukujących.

Na zakończenie Jerry Henson opowiedział o sterującym maszyną oprogramowaniu workflow i DFE marki Esko. Wspomniał też o kompleksowości oferty Mark Andy: jej lokalnej obecności, globalnym wsparciu techniczno-serwisowym oraz szerokim portfolio materiałów eksploatacyjnych, dostępnych w ramach oferty Total Solutions Partner.

Ważnym punktem agendy webinarium był pokaz maszyny „na żywo”, zrealizowany z centrum demonstracyjnego Mark Andy w St. Louis w stanie Missouri (USA). Prowadzący go przedstawiciele północnoamerykańskiego oddziału firmy raz jeszcze krótko przedstawili poszczególne elementy urządzenia i wskazali na jego kluczowe funkcjonalności i rozwiązania.

W trakcie prezentacji rozpoczęła się sesja pytań i odpowiedzi, która zwieńczyła spotkanie. Dotyczyły one różnych aspektów związanych z premierowym rozwiązaniem: pozycjonowaniem modelu Digital Series iQ w portfolio hybrydowych maszyn Mark Andy, docelowej grupy klientów, do której jest ona skierowana; możliwości konfiguracji urządzenia i dostosowania go do różnego rodzaju produkcji; spraw technologicznych (np. w kontekście gamutu kolorystycznego oferowanego przez poszczególne maszyny Mark Andy); a także kwestii środowiskowych i ekonomicznych. Zapowiedziano też indywidualne pokazy nowej maszyny, na które można umawiać się kontaktując się z centralą bądź jednym z licznych oddziałów Mark Andy.

Tom Cavalco, Executive Vice President w firmie Mark Andy, podsumowuje: „Cieszymy się z tak licznego udziału naszych obecnych i potencjalnych klientów z całego świata w webinarium oficjalnie anonsującym Digital Series iQ. To nasza pierwsza tegoroczna „gorąca” premiera, a zarazem pierwsze wspólne rozwiązanie Mark Andy i Domino – dwóch czołowych producentów rozwiązań dla cyfrowego świata etykiet. Jak można było usłyszeć podczas tego spotkania, wielu klientów oczekiwało tego sojuszu, więc cieszymy się, że mogliśmy w tak trudnym wciąż dla całego świata okresie zaprezentować jego owoce. Mamy nadzieję, że model Digital Series iQ znakomicie wpasuje się w nasze portfolio hybrydowych rozwiązań. Każda więc z firm zainteresowanych wdrożeniem technologii cyfrowej/hybrydowej, a tym samym – otwarciem nowych możliwości dla swojego biznesu – znajdzie w Mark Andy odpowiedniego partnera. Zapraszamy do kontaktu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.